(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
ירד בעצבים לחדר ההלבשה מול כפר סבא (אלן שיבר)
ירד בעצבים לחדר ההלבשה מול כפר סבא (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

שבוע לא פשוט עבר על חלוץ הפועל חדרה, לוסיו. הוא הוחלף בדקה ה-58 בניצחון על הפועל כפר סבא, ירד עצבני לחדר ההלבשה מבלי שלחץ את ידיהם של שרון מימר וג'וניור אוזוקווה, שנכנס במקומו, והיה הראשון לעזוב את האצטדיון. האירוע הרתיח את אנשי חדרה והוחלט להעמידו לוועדת משמעת, שם התנצל על מעשיו וקיבל את העונש המקסימלי - קנס של 8,000 ש"ח. הוא שב להתאמן, אך סיכוי גדול שבפעם השנייה בסך הכל העונה הוא יפתח על הספסל, הערב (19:50) נגד מכבי חיפה.

כדי להבין מה גרם לאחד השחקנים האהובים בחדרה להתפרץ, צריך לחזור לחלון ההעברות. אם בקיץ דרשה הפועל חדרה 200 אלף דולר מהפועל תל אביב על שירותיו של החלוץ, בחלון הנוכחי הדרישות היו נמוכות בהרבה מתוך ידיעה כי בקיץ הוא יהפוך לשחקן חופשי והמועדון לא יראה תמורה. הצעות ראשוניות הגיעו מעירוני ק"ש והפועל ראשל"צ, אך הברזילאי סירב בנימוס ובחדרה לא מיהרו לשחררו. לאחר מכן נכנסה לתמונה הפועל רעננה. אשר אלון נפגש עם אורן גולן ודובר על טרייד בין לוסיו ליואב תומר, שלבסוף לא יצא לפועל.

איזו קבוצה תקלוט אותו? (ברני ארדוב)
איזו קבוצה תקלוט אותו? (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

למרות המגעים, לוסיו הביע את רצונו להישאר בהפועל חדרה והמאמן שרון מימר שם דגש על כך שהשחקן יהיה מרוכז במשחקי הקבוצה. בד בבד, קבוצה שלישית נכנסה לתמונה. דמי ההעברה כבר סוכמו עם הפועל חיפה, אך לבסוף האדומים-שחורים חזרו בהם. ב-48 השעות האחרונות לסגירת החלון החלה הדרמה. עירוני ק"ש הניחה על שולחנו הצעה בגובה 300 אלף דולר לעונה וחצי לאחר שדמי ההעברה (כ-200 אלף ש"ח) סוכמו. לטענתו של הברזילאי, בחדרה דחפו אותו להסכים להצעה כדי שיוכלו להרוויח עליו. הוא שוחח עם קברניטי המועדון וציין כי הוא פגוע מההתנהלות והרצון "לסחור" בו, אך במועדון הבהירו כי לא יכפו עליו מעבר.

ק"ש לא ויתרה ועד הרגע האחרון ניסתה לשכנעו להגיע, אך זוגתו, שילדה לאחרונה, הייתה נגד המעבר. במועדון הצפוני אף היו מוכנים שישאר לגור בחדרה ויסע מדי יום צפונה. הכסף שהוצע לו גרם להתמהמות בתשובה הסופית ולמספר שעות הוא אף ניתק את הנייד, אך לבסוף הוא דחה אותה סופית. באותו זמן, הפועל חדרה הגישה לו חוזה משודרג לעונה הבאה, עליו טרם חתם. בשורה התחתונה, אחד החלוצים הבכירים בכדורגל הישראלי יהפוך לחופשי והסיכוי שישאר בחדרה נמוכים מאוד.

שער אחד בלבד בשלושה וחצי חודשים (אלן שיבר)
שער אחד בלבד בשלושה וחצי חודשים (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

לאנשי חדרה הוא סיפר על הצעות מהמזרח ואף היה ניסיון לשדך אותו לליגה הטורקית, אך לוסיו, שכבר שיחק בהפועל באר שבע ובמ.ס אשדוד, אוהב את ישראל ועשוי להמשיך לעונה נוספת. שכרו מוערך ב-130 אלף דולר לעונה והוא יזכה למענק של 25 אלף דולר נוספים אם חדרה תעפיל לפלייאוף העליון. אין הרבה קבוצות בליגה שמשלמות סכומים כאלה. משה חוגג והאחים ניסנוב הביעו בו עניין בעבר ובקיץ מעבר לאחת מהשתיים יכול להיות פשוט יותר.

בינתיים, על כר הדשא הביצועים שלו נפגעו. בשלושה וחצי החודשים האחרונים הוא כבש שער אחד. גם בעונה שעברה הייתה לו פגרת חורף שהוא לא כבש מעל חודשיים. מעבר לכך, בכל העונה שעברה הוא צבר תשעה כרטיסים צהובים בכל המסגרת והעונה יש לו כבר 11 ונותרו עוד שלושה חודשים לתום העונה. לוסיו צפוי לסיים את 2019/20 כשחקן המוביל בליגה במספר מאבקים אווירים, כשכרגע קיליאן שרידן ובנג'מין קוקו שעזבו הם היחידים שמובילים עליו, אך גם כשחקן שאיבד הכי הרבה כדורים.

כעת הפועל חדרה ולוסיו רוצים להשלים עונה שנייה חלומית עם כרטיס לפלייאוף העליון וכדי להשיג את המטרה, הברזילאי צריך להיות בשיאו ולשחזר את היכולת שלו מהעונה שעברה. ומה יהיה בקיץ? עד זה לחדרה כבר אין שליטה.