(עודד קרני)
(עודד קרני) | צילום: ספורט 5

הפועל רעננה שוב הובילה והייתה טובה יותר מק"ש לאורך המשחק, אך שוב לא הצליחה לנצח ונותרה מתחת לקו האדום עם 1:1 הערב (רביעי) מול עירוני ק"ש. יואב תומר הבקיע משחק רביעי ברצף (33), אך הקבוצה של ניסו אביטן סגרה 21 מחזורים עם שני ניצחונות בלבד. מנגד, ק"ש רשמה משחק שישי ברצף ללא ניצחון ונותרה בתחתית הבוערת. מוחמד שכר הבקיע מול האקסית (81) והציל את קובי רפואה מהפסד.

אם את המשחק הזה רעננה לא ניצחה אז היא בבעיה חמורה. המארחת שלטה בצורה מוחלטת בשדה והגיעה למספר הזדמנויות, אך לא הצליחה להכריע את המשחק. כבר בדקה ה-16 קייס גאנם הבקיע שער יתרון, אך שוב ה-VAR עמד במרכז העיניינים. השופט, גל לייבוביץ' פסל את השער של החלוץ בשל נגיעת יד מוצדקת שלו ולמרות מורת רוחם של אנשי הספסל האדום. בדקה ה-33 שום דבר כבר לא עצר את החגיגות של רעננה. גאנם הכניס כדור עומק גדול ליואב תומר, שהכניע מקרוב את גד עמוס וכבש משחק רביעי ברצף. הג'וקר של אביטן בפעולה.

בהמשך המשחק רעננה הגיעה לעוד מספר הזדמנויות, אך חוסר ריכוז של גאנם מול השער ויכולת טובה של עמוס בין הקורות השאירה את ק"ש בחיים. בדקה ה-65 נרשם רגע של מחלוקת, כשחלוץ הרכש של רעננה, אליה סוריאנו ספק נדחף ברחבה, אך השופט התעלם מהאירוע. האורחת החלה להעלות הילוך חצי שעה לסיום ובדקה ה-81 השיגה את השוויון. שכר בעט כדור שטוח אחרי ערבוביה ברחבה, צור הדף בקצות האצבעות, אך לא מנע את השער של הקשר, שכמובן לא חגג נגד האקסית. שוער הנבחרת הצעירה יכול היה לעשות יותר במקרה הזה.

הגול של שכר קטע רצף של מעל 400 דקות של ק"ש ללא שער ליגה וקבע חלוקת נקודות, שלא תרמה לאף אחת מהקבוצות. רעננה נותרה במקום ה-13 עם 16 נקודות, בעוד הקבוצה של רפואה נשארה במקום ה-11 עם 19 נק'. אז מה הלאה? ביום שני רעננה תנסה להפתיע למכבי תל אביב בבלומפילד וק"ש תארח ביום שלישי את הפועל חיפה.

מאמן רעננה, ניסו אביטן היה נסער בסיום בעקבות הפנדל שלא נשרק לקבוצתו במחצית השנייה: "אני לא יודע כבר מה להגיד בכנות. כל דבר שקשור אלינו לא נבדק, אני ראיתי פנדל ב-100%, אבל השופט בחר שלא לבדוק. זה פשוט לא הגיוני כי סטטיסטית ההחלטות אמורות להתיישר. זה מתסכל, הובלנו ושיחקנו טוב, אבל בניגוד מוחלט למהלך המשחק הלכנו אחורה ושילמנו מחיר יקר. היינו צריכים לנצח בשני המשחקים האחרונים, אך אנחנו מלאי אמונה".

על כושר ההבקעה של תומר: "הוא עושה יופי של עבודה מאז שהגעתי, אבל אנחנו לא מסתכלים על הצלחתו של אף אחד. יש לנו מטרה להישאר בליגה וזה מה שחשוב".

קובי רפואה אמר בסיום: "עם תוצאות אי אפשר להתווכח. הייתה טעות פטאלית בגול שספגנו ועשינו מחצית ראשונה קטסטרופלית. במחצית שנייה מעט השתפרנו והייתה רק קבוצה אחת על המגרש. עם זאת, אני רוצה שהקבוצה שלי תשחק הרבה יותר טוב, אבל אני אחרי השחקנים שלי כל הזמן. אנחנו נמשיך לעבוד, זה התפקיד שלי לחזק את הנקודות החלשות של הקבוצה".