(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
רעננה לא שימה
רעננה לא שימה "דמי סולידריות" על קנגווה? (דני מרון) | צילום: ספורט 5

הפועל רעננה ממשיכה להסתבך. רק בשבוע שעבר הקבוצה מהשרון חויבה ע"י פיפ"א לשלם כמיליון שקלים על הפרת החוזה מול השחקן אריאל נגוקאם (פסיקה עליה היא מתכננת לערער), וכעת נועלת הטבלה כבר מתמודדת עם מכתב נוסף מפיפ"א, הפעם בעניינו של אוונס קנגווה. פיפ"א נאלצה להתערב, בשל העובדה כי עברו ארבע שנים מאז קיום העסקה.

כזכור קנגווה הגיע לשרון מקבוצת האפי הארטס מזמביה, בעבור 120 אלף דולר. לאחר שתי עונות מוצלחות, בקיץ 2016 מכרה רעננה את השחקן לגזיאנטספור הטורקית ב-800 אלף יורו. עם זאת, לטענת הקבוצה הזמבית, רעננה מעולם לא שילמה את "דמי הסולידריות" - 5% מסכום העסקה שעל פי פיפ"א מוענקים לקבוצה בה גדל השחקן.

כמו כן, זו לא פעם ראשונה שאשר אלון מתמודד עם תביעות מפיפ"א במקרים דומים. מלבד התביעות בעניינם של אוונס קנגווה ושל אריאל נגוקאם, רעננה נתבעה בעבר גם על ידי פאוור דינאמוס הזמבית, שהשאילה לקבוצה את פוואיו טמבו, אך הכסף על השאלתו הגיע אחרי כמה שנים. גם אלופת גינאה, הורוייה, תבעה את רעננה שלטענתה לא שילמה לה את 15 האחוזים העתידיים ממכירתו של מוחמד עלי קאמרה ליאנג בויז השוויצרית.

מהפועל רעננה נמסר בתגובה: "העובדות שהועלו בכתבה אינן נכונות בלשון המעטה. צר לנו שערוץ הספורט אינו בודק את העובדות ומצייר תמונה לא נכונה. מדובר על דרישה לדמי סולידריות לגיטימית על סכום של עד 5% מערך עסקה של 120 אלף דולר. לכן אפשר להבין שהסכום אינו מהותי, והפועל רעננה תשלם בהתאם להנחיות פיפ"א."