מקווים לחגוג גם בסוף הערב. שחקני ואוהדי הפועל חיפה (צילום: מאור אל
מקווים לחגוג גם בסוף הערב. שחקני ואוהדי הפועל חיפה (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
ביקש לשמור על ריכוז ומחויבות. סילבס (צילום: מאור אלקסלסי)
ביקש לשמור על ריכוז ומחויבות. סילבס (צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

כשהיא נמצאת במצב הטוב ביותר מבין ארבע הקבוצות המתחרות על הפלייאוף, הפועל חיפה יודעת שתיקו הערב (שבת) נגד בני יהודה, יספיק לה על מנת לעמוד במשימה. תוצאת תיקו במשחק המקביל בין הפועל תל אביב להפועל חדרה תעלה את החיפאים גם במקרה של הפסד, עקב יחס שערים טוב יותר.

במועדון ישנה דריכות גדולה לקראת המשחק הערב. חיים סילבס קיים שיחות רבות עם השחקנים, בין היתר ביקש מהם לשמור על ריכוז ומחויבות לאורך 90 הדקות ולהציג משחק הקרבה. שם יודעים כי שער יתרון עשוי להוציא את האוויר מהמפרשים עבור בני יהודה ולמרות שתוצאת תיקו תספיק, בקבוצה לא רוצים להגיע למצב ששער אחד בדקות הסיום יספיק לבני יהודה כדי לנצח.  בקבוצה הבהירו: "אנחנו באים לנצח ולא לשחק על תיקו. אם כל הזמן נחשוב רק על התיקו נהיה חשופים".

חיים סילבס יבצע שינוי בודד בהרכב שניצח את הפועל כפר סבא. אלי בלילתי ירד לספסל וניקולה גולאן יפתח ע"ח. המגמה ברורה, לגולאן ניסיון רב יותר ויש לו יתרון על בלילתי במשחק ההגנה. הבלמים, מיקי סירושטיין וגיא משפתי שנמצאים בתקופה טובה יפתחו במרכז ההגנה. לירן סרדל ימשיך לקבל קרדיט, בעוד פרנסיסקו ג'וניור יפתח על הספסל. תומר אלטמן ישוב לסגל, כשאופיר מזרחי המוצהב ייעדר.

שוחח בסקייפ עם השחקנים. יואב כץ (צילום: דני מרון)
שוחח בסקייפ עם השחקנים. יואב כץ (צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5

העונה של הפועל חיפה ידעה עליות ומורדות, אך לאורך רב הזמן היא הייתה בתמונות הפלייאוף העליון ובעיקר בסיבוב השני. בקבוצה רוצים להשלים את המלאכה הערב: "אסור לנו לבעוט בדלי, צריך למחוק את הטעם המר מהעונה שעברה". כזכור הפועל חיפה פספסה הזדמנות להעפיל לפלייאוף העליון במחזור האחרון.

הבעלים, יואב כץ ששוהה בוושינגטון ולא יגיע לאצטדיון המושבה, קיים שיחת סקייפ עם שחקניו באימון המסכם ונתן להם בעיקר להביע את דעתם כיצד עוברים את המשוכה. שחקן בקבוצה אמר: "שחקנים מחכים למשחקים כאלה, אנחנו באטרף. נהיה אגרסיביים ונעשה הכל כדי שנשמח בסוף הערב".

ההרכב המשוער: יסמין בוריץ'; דור מלול, מיקי סירושטיין, גיא משפתי, ניקולה גולאן; קווין טאפוקו, לירן סרדל, סער פדידה, גידי קאניוק; עדן בן בסט ויאקוב סילבסטר.