(דני מרון)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5

בהפועל חדרה, כמו בשאר מועדוני הספורט בישראל, שוברים את הראש כיצד להתמודד עם משבר הקורונה האימתני. היום (ראשון) במועדון החלו בבדיקות משפטיות בנוגע לאפשרות שכל עובדי המועדון יצאו לחל"ת (חופשה ללא תשלום).

מבדיקה ראשונית עושה רושם שהנושא אפשרי ויחסוך לקופת המועדון כסף רב, אך המשמעות היא אחת: הצוות המקצועי, השחקנים ואנשי המועדון יקבלו הודעה על הפסקה זמנית של העסקתם. ועדיין, בקבוצה מעוניינים לבחון את כל האפשרויות, כאשר במחלקת הנוער המהלך כבר קרוב לביצוע והפעילות הופסקה לחלוטין.

במידה שחדרה אכן תצא במהלך שכזה, היא עשויה לגרור עימה גל של מהלכים דומים מצד מועדונים נוספים. משמע מאמנים ושחקנים ימצאו עצמם חותמים בלשכת התעסוקה - ומקבלים את שכרם מקופת המדינה. מהלך שכזה יחסוך לקופת המועדון מעל מיליון ש"ח, סכום קריטי בהתחשב בעובדה כי במידה שהליגה לא תחודש, עשויה חדרה שלא לזכות במענקים השונים מצד המנהלת.

בהמשך, חדרה הודיעה כי בעקבות המצב, הוחלט במועדון להקפיא את פעילות כל מחלקת הנוער  עד להודעה חדשה. אימוני הקבוצה הבוגרת אמורים להתחדש ביום שלישי. "נמשיך למלא אחר ההוראות של משרד הבריאות ומנהלת הליגה וכולנו תקווה כי השגרה תשוב בהקדם", כך נכתב בהודעה של המועדון שהתפרסמה הערב.