(דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
שחר, הולכים לקראתו (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
שחר, הולכים לקראתו (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אחרי שלא מעט קבוצות בכדורגל הישראלי באו לקראת הבעלים, שכן משבר הקורונה גורם להם להפסדים של מיליונים, גם שחקני מכבי חיפה מתכוונים לבוא לקראת המועדון. הירוקים, ובראשם הקפטן נטע לביא, יסכימו לקיצוץ של 30% משכרם עד לסיום העונה כדי להקל על בעל הבית יעקב שחר.

"ההערכה שיש לנו ליענקל'ה שחר היא בלתי רגילה. מה שיבקשו מאיתנו, נעשה", אמרו בכנות שחקנים בחיפה. "המועדון הזה לא מחסיר מאיתנו כל השנים שום דבר כדי להתקדם ולהתפתח, והאמין בנו גם בשנים לא פשוטות. עכשיו תורנו להחזיר".

יש לציין ששחר עוד לא הודיע על גובה הקיצוץ, אבל נראה שהצעד שעשתה אתמול (רביעי) אלונה ברקת, שהבהירה כי שוחחה עם בעלי מכבי חיפה ואנשי מכבי ת"א, תוביל לגישה דומה גם מצד שני המועדונים הגדולים בישראל.

נכון להיום רק שחקן אחד מסיים חוזה בכרמל, ולמכבי חיפה אין אופציה להאריך איתו את ההתקשרות. מדובר בשוער גיא חיימוב, שמתאושש מניתוח בכתפו. סנטיאהו סלליך וארנסט מאבוקה מסיימים גם הם חוזים, אך לחיפה יש אופציה עד לסיום חודש מאי להאריך עם השניים את ההתקשרות.

במועדון ביקשו מהשחקנים להמשיך להתאמן בבתים בהתאם להוראות, כשהזרים עודכנו בכל ההנחיות החדשות שלא לצאת לריצה מחוץ לבתים. מעבר להליכונים, שחלק מהשחקנים הצטיידו בהם, ממשיכים הירוקים בעיקר בחיזוקים עם גומיות, ולחלקם סופקו גם משקולות.