(האתר הרשמי)
(האתר הרשמי) | צילום: ספורט 5
עטר ואיביץ'. החלוץ נדחק החוצה (אלן שיבר)
עטר ואיביץ'. החלוץ נדחק החוצה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מתישהו במהלך העונה הנוכחית מערכת היחסים בין אלירן עטר לוולדימיר איביץ' הגיעה לנקודת האל-חזור. בעוד המגעים עם בית"ר ירושלים נמשכו, בסביבתו של החלוץ טענו לאורך כל הדרך שהפערים ייסגרו ועטר יגיע לבירה. כשנשאלו מאיפה הבטחון, התשובה אמרה הכל: "היה ברור שאם בית"ר לא תשלים את הפערים, ביום האחרון איביץ' ישלם מכיסו אם צריך...". רצה הגורל והערב (20:15, טדי) יעלה החלוץ לבכורה בהתקפה של בית"ר מול מכבי חיפה ואולי יעזור לאקסית ולאותו איביץ' במאבק האליפות.

עבור חוגג אף פעם לא היה ספק לגבי עטר. מאז שהוא לקח את הבעלות על בית"ר השם של החלוץ עלה, כולל באוגוסט האחרון. החוזה הגבוה והיכולת המרשימה בעונת האליפות השאירו את עטר בתל אביב, אבל לא ליותר מדי זמן. איביץ' הלך עם השחקנים הצעירים ועטר נדחק הצידה. בפעמים הבודדות שהוא ראה דשא, הסיבה הייתה פציעות (עומר אצילי, ארון שוינפלד) ורוטציה. נכון, הייתה את הפציעה במחנה האימונים שהקשתה עליו להיכנס לקצב, אבל ככל שהעונה נמשכה ההיררכיה הייתה ברורה.

אם צריך לציין קו שבר, צריך לשוב לאצטדיון בעפולה ב-21 בצדמבר. עטר, יחד עם עוד שחקנים שנדחקו מהרוטציה, קיבל הזדמנות בהרכב. איך זה נגמר כולם יודעים. "ההפסד בגביע מחק מספר שחקנים באופן סופי", אמר מקורב למועדון, "גם אם איביץ' יכחיש, העובדות מראות אחרת. אבל עטר הבין שהסיפור במכבי ת"א נגמר. גם ככה לא היה יותר מדי אמון בין השניים".

אבל, כאמור, ההדרדרות לא התחילה באום אל פאחם, ולא הייתה תלויה רק בסרבי. עטר אמנם לא ממש התאים לשיטה של הסרבי, שמבקש גם משחקני ההתקפה לעשות הגנה ולרוץ אחרי המגן, אבל הירידה במעמד בתוך הקבוצה השפיעה יותר מהכל.  "עטר איבד את חדוות המשחק שלו. הסיטואציה אולי התאימה לשחקנים צעירים בתחילת הדרך כמו מתן חוזז ואילון אלמוג, אבל לא יכולה להתאים לשחקן שעשה הכל בכדורגל. לקח אליפויות, גביע. כשאתה מגיע לשנים האחרונות בקריירה אתה רוצה להיות אדון לעצמך ולקבוע איך יראה הסוף של הקריירה שלך. לשבת ביציע זה לא הסוף שעטר תכנן. נקודה".

נמני, חוגג, עטר, עזרן ובן זקן. החלוץ יפרח מחדש?
נמני, חוגג, עטר, עזרן ובן זקן. החלוץ יפרח מחדש? | צילום: ספורט 5

חמישה משחקים בלבד רשם העונה עטר בליגה. שלושה מהם בהרכב ושער אחד. זה המאזן שלו. באותו שלב בעונה שעברה הוא כבר עמד על מאזן דו ספרתי של גולים. ההבדל היה ברור. משם הדרך לבית"ר הייתה קצרה. מהרגע שהמועמדות שלו עלתה, נערכו שתי פגישות עם המנהל המקצועי יוסי בניון. לא היה צריך יותר מזה. גם רוני לוי שוחח עם השחקן בטלפון והבהיר לו שהוא בונה עליו. ההתאקלמות בחדר ההלבשה הייתה מהירה ועטר הספיק כבר ליצור קשר טוב עם מקס גרצ'קין, שישחק איתו על הקו השמאלי. מי שמכיר את החלוץ לא מתפלא ."החברים הטובים שלו בחיפה היו, בין היתר, סאן מנחם וטאלב טוואטחה. עטר אוהב לשמור על קשר טוב עם מי שאמור לשתף פעולה איתו במגרש".

"לעטר יש הרבה מה לתת לבית"ר, אומר אחד השושבינים של העסקה עם בית"ר יחד עם אבי נמני ואוראל בן זקן, חלוץ העבר, יניב עזרן, "אני מעריך שזה יכול להיות רומן ארוך מאוד. עטר לא שכח לשחק כדורגל והוא יראה את זה בבית"ר. הוא ויתר על לא מעט כסף וגם על על הצעות אחרות שהיו לו עם חוזה מובטח לעונה נוספת. בגיל 32 אף אחד לא פורש מכדורגל".