(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הפועל חיפה היא הקבוצה הראשונה בליגת העל שהודיעה לשחקניה על יציאה לחופשה ללא תשלום, כמו גם מוליכת הליגת הלאומית, מכבי פתח תקווה, אבל האם מדובר בצעד חכם? מבדיקה שערך "ערוץ הספורט" מול ארגון השחקנים עולה ששחקנים שיצאו לחל"ת ומחזיקים בחוזה לעונה הבאה, יוכלו להשתחרר ממנו ולהפוך לשחקנים חופשיים.

המשמעות: מועדונים שילכו על צעד כזה, עלולים לאבד את הנכסים שלהם, כאשר בארגון השחקנים מחזיקים בייעוץ משפטי בנושא. ע"פ ארגון השחקנים, הכדורגל הישראלי עומד בפני סדר חדש. "עמדתנו המשפטית היא ששחקן המוצע לחל״ת ללא הסכמתו יכול לסיים את החוזה עם הקבוצה בהודעה לקבוצה ואז נראה אותו משוחרר מכל התחיבויותיו לקבוצה", מסר יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון. יש לציין שהשחקנים יצטרכו לאשר את החל"ת, מה שעדיין לא עשו במכבי פ"ת והפועל חיפה.

הפועל חיפה עלולה לאבד את יסמין בוריץ', בן והבה ועדן בן בסט שמחזיקים בחוזה לעונה הבאה ויוכלו להשתחרר ממנו.

מכבי פתח תקווה עומדת מול בעיה לא פחות קטנה. כשרונות כמו תאי בריבו יוכלו להשתחרר מחוזיהם, אבל אבי לוזון יוכל לפחות לשמור על ליאל עבדה וארד בר הצעירים שלא יכולים לצאת לחל"ת משום שהם חיילים. "מי שירצה להשתחרר מחוזה שיביא דמי השבחה מהמועדון וילך לדרכו. לא מחזיקים שחקנים בכוח. אנחנו מתנהלים עפ"י החוק", מסר אבי לוזון.

הבעלים של הפועל חיפה, יואב כץ, שוחח במהלך היום עם בן בסט בעקבות הוצאת מכתבי החל"ת לשחקנים ולצוות המקצועי, והצדדים סיכמו להמשיך ולשוחח. "מדובר במגיפה עולמית שכמותה לא חווה העולם מזה 200 שנה והיא עלולה לרסק את כלכלת העולם", אמר כץ. "נדרשת הבנה של השחקנים למציאות זו כדי לא לכרות את הענף שעליו הם יושבים. אין כאן מנצחים או מפסידים, חזקים או חלשים. רק בכוחות משותפים ותוך הבנה נעבור את המשבר הזה".