(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
לויטה, אבוקסיס מרוצה ממנו (דני מרון)
לויטה, אבוקסיס מרוצה ממנו (דני מרון) | צילום: ספורט 5

הפועל באר שבע תוכל לרכוש את הקשר-חלוץ ההולנדי, אלטון אקולטסה, ב-700 אלף יורו - כך נקבע בחוזהו בין המועדון לבין סט. טרוידן, המחזיקה בכרטיס השחקן שלו. אקולטסה הושאל ב-75 אלף יורו עד לסיום העונה, וב"ש תוכל להודיע על מימוש האופציה, אם בכלל, עד ה-31 למאי. ההולנדי בן ה-24 זכה למחמאות רבות בעקבות הופעת הבכורה שלו מול סקציה נס ציונה ביום ראשון, בה בישל לבן שהר את אחד משעריו.

בינתיים, יוסי אבוקסיס קיבל בשורות טובות וכאלה שקצת פחות טובות. תחילה, נקבע שב"ש תשחק מול כפ"ס באצטדיון בנתניה, זאת בשל עונש הרדיוס שספגה. החדשות הטובות הן שלואי טאהא שב לאימונים אחרי כמעט חודשיים מחוץ למגרשים בגלל פציעה במפשעה ו-וירוס שתקף אותו. לטאהא ייקח קצת זמן להיכנס לכושר, וההערכה היא שיהיה כשיר לחלוטין בפלייאוף, כמו גם עמית ביטון, שעבר ניתוח ארתוסקופיה בברכו וכבר החל פיזיותרפיה.

מעבר לבן שהר, ז'וסואה, מיגל ויטור ואקולטסה שזכו למחמאות בעקבות יכולתם מול נס ציונה, בחר אבוקסיס לשבח את אוהד לויטה, שמעבר לעצירת פנדל גם הציל את הקבוצה משערים נוספים במחצית השנייה.

"אוהד שוער מצוין", אמר המאמן. "ברגע שגיא וייזינגר מאמן השוערים היה באותה דעה כמו שלי שאין צורך להביא שוער בכיר בשל פציעת שטקוס ושאוהד הוא בין השוערים הטובים שיש, אז ידעתי שאני הולך איתו. אחרי המשחק הראשון שלי כמאמן בב"ש נגד רעננה היה לו משחק פחות טוב, אז לקחתי אותו לשיחה בה אמרתי לו שאני מאמין בו ויודע מה הוא שווה. אני שמח שהוא מראה את זה".