(מאור אלקסלסי)
(מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
גולאן, לא יהיה זמין מול מכבי ת
גולאן, לא יהיה זמין מול מכבי ת"א (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

הפועל חיפה, כמו יתר קבוצות הפלייאוף העליון, נמצאת בחוסר וודאות בכל הקשור לקיום משחקים תחת המגבלות וההנחיות של משרד הבריאות בנוגע להתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה.

במחזור הקרוב, הקבוצה מהכרמל לא תארח באצטדיון סמי עופר, אלא תתארח אצל מכבי תל אביב בבלומפילד, כאשר ביציעים יהיו נוכחים בסה"כ 2,000 בני אדם בלבד.

ליואב כץ ישנה דעה נחרצת בנושא: "אין היגיון בהחלטה להגביל התקהלות של אנשים. בדרום קוריאה, שהמצב גרוע בהרבה, ישנה שגרה ואין פאניקה כמו בישראל. ללא קהל, צריך לשקול לבטל את הליגה".

הבעלים של האדומים, ששוהה בארה"ב, דוחה את הגעתו ארצה מכיוון שהנחיות משרד הבריאות הן שכל אדם שנכנס לגבולות המדינה צריך לשהות שבועיים בבידוד: "זה לא הגיוני שאני לא יכול להגיע לישראל, אבל לסינגפור, טייוואן ואפילו דרום קוריאה אני יכול להגיע. בארה"ב הכל מתנהל כרגיל".

מי שצפוי לצאת לאירופה ביום ראשון הוא שוער הקבוצה, יסמין בוריץ' זומן, למשחק נבחרתו בוסניה-הרצוגובינה מול אירלנד במסגרת פלייאוף יורו 2020. בינתיים פיפ"א לא משחררת את השוער, והדבר נכון גם לגבי שאר השחקנים שיקבלו זימונים.

בתוך כך, היום תחל הקבוצה בהכנות למשחק נגד מכבי תל אביב. ניקולה גולאן הצטרף לרשימת הפצועים, בעוד לירן סרדל המוצהב ייעדר ופרנסיסקו ג'וניור עשוי לפתוח על חשבונו. גיא משפתי וסער פדידה בספק להתמודדות.