(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
בלפור חגג עם שטיין בניצחון האחרון שלו על הקווים של נס ציונה (אלן ש
בלפור חגג עם שטיין בניצחון האחרון שלו על הקווים של נס ציונה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

ניצחון אחד ודי. על המשחק הגדול ביותר של סקציה נס ציונה העונה בליגת העל רשום ארז בלפר, אך היה זה משחקו האחרון במועדון. המאמן שהגיע כעוזרו של עמיר תורג'מן נפרד מהקבוצה, כשהיא רחוקה נקודה מהקו האדום.

"המטרה היא להיות מאמן ראשי. אני אולי אצטער על זה בעתיד, אבל לא ניסיתי לפנות לעמיר ולבקש להמשיך", אמר בלפר בראיון לערוץ הספורט. "הגעתי עם תורג'מן לנס ציונה כמו שהגעתי איתו לאשדוד וליתר הקבוצות. לא הרגיש לי נכון להמשיך מהעמדה הזו, דיברנו בינינו וקיבלתי ברכת הדרך להעביר את המשחק הראשון. עשינו כברת דרך יחד, הצלחה או כשלון היא של שנינו. אני שלם עם עצמי, זאת לא הדרך הנכונה להמשיך, למרות שזה מועדון נהדר".

אחרי ארבע עונות כעוזרו של תורג'מן נראה שבלפר יעבור לקריירה עצמאית: "עזבתי חממה כמו מחלקת הנוער של מכבי תל אביב אחרי הרבה שנים. אימנתי מטרום ב' ועברתי את כל הקבוצות עד הנוער. לא הייתי שחקן עבר גדול, שיחקתי בליגת הנמוכות, אין לי קשרים וכדי להגיע לאחת הליגות המקצועניות צריך דחיפה".

בלפר זכה להזדמנות יוצאת דופן לאמן בליגה הבכירה ואף היה רצון שימשיך מעבר לשני המשחקים. ההחלטה שלו הייתה סופית, אך הוא מאמין ביכולתה של נס ציונה: "אמרתי למנכ"ל רונן זייגרמן, שברגע שעמיר סיים שאני לא אמשיך. המטרה שלי היאלהיות מאמן. אני חושב שהגזימו עם הביקורת עלינו, גם לפני רעננה היינו ארבע נקודות מהמקום שממנו נשארים בליגה. נראינו לא טוב מפתיחת העונה, אבל כולם קברו בעבר גם את מ.ס. אשדוד וזה קרה גם להפועל עכו ובני יהודה והן שרדו".

המאמן התייחס למינויו של ליאור זדה ערב המשחק החשוב נגד רעננה: "לא הייתה לי בעיה עם ההודעה של מינויו של ליאור זדה, ידעתי שאני לא אמשיך".

זדה, מאמינים בו בנס ציונה (אלן שיבר)
זדה, מאמינים בו בנס ציונה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

"זדה האיש הנכון למשימת ההישרדות"
בינתיים, הסקציה תשוב להתאמן היום (שלישי) אחרי הניצחון. המאמן החדש, ליאור זדה, יפגוש לראשונה את חניכיו. במועדון בטוחים עם בחירתם: "זדה היה אחד השמות הראשונים שעלו, הוא בפרופיל הנכון לנס ציונה. יש לו חיבור טוב עם שחקנים וזה חשוב כשנותרו לנו עוד תשעה גמרים. הוא האיש הנכון למשימת ההישרדות".

קפטן הקבוצה, איתי עוזרי, התייחס לסיטואציה שהתרחשה בימים האחרונים בגזרת המאמן: "זה יפה מאוד מצידו של ארז (בלפר) ללכת יחד עם עמיר (תורג'מן), הם הולכים יחד שנים. הגענו למצב שאנחנו עם הגב לקיר, השחקנים הבינו שצריך לקחת את עצמם בידיים וראו את זה בנתינה וההקרבה נגד הפועל רעננה".

זדה ייאלץ להסתדר במשחק נגד הפועל חיפה ללא הבלם המוצהב, פרנסיסקו דוטארי. במועדון יבחנו את כשירותם של דרייס וויטנס ונועם כהן, שנפגעו בראשם במהלך הניצחון נגד רעננה. כמו כן, שי אליאס ינסה לשוב להתאמן. אגב, עוזרו של זדה יהיה כפיר אלפונטה.