(צילום: דני מרון)
(צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5

אם היו לבית"ר ירושלים חלומות כלשהם על אליפות, או על איזשהו פייט כלפי מכבי ת"א, הרי שעכשיו אין ספק שזה נגמר. הקבוצה של רוני לוי הפסידה הערב (ראשון), 3:1 בבית לבני יהודה של אלישע לוי, אבל בעיקר שיחקה חלש ולא מדויק לאורך רוב גדול של תשעים הדקות. אחרי כמעט ארבעה חודשים, בית"ר ירושלים ספגה הפסד שהשאיר אותה במרחק 11 נקודות ממכבי ת"א שבמקום הראשון, ושש ממכבי חיפה שאותה תפגוש בעוד שמונה ימים.

זה היה ערב סוער במיוחד בעיר הבירה. מתח גדול שרר בין השחקנים, כרטיסים צהובים (וגם אדום אחד) נשלפו לכל עבר, ובמשך דקות רבות טדי הפך לשדה קרב הרבה יותר מאשר משחק כדורגל. ואם היתה כאן מלחמה, הרי שבית"ר הפסידה בה בפער גדול. בני יהודה של אלישע לוי היתה טובה יותר, נמרצת יותר, קרובה יותר לשער ובסופו של דבר מצאה את הרשת שלוש פעמים בירושלים.

בקרב בין שני הלויים, אלישע הוא המנצח הגדול. המאמן שהגיע לבני יהודה באמצע העונה, בשל השינוי שנכפה על המועדון עם עזיבתו של יוסי אבוקסיס, הכין את הקבוצה שלו היטב למשחק הזה, והיא החזירה לו בתצוגה נהדרת של כדורגל. השערים אולי הגיעו בדקות הסיום, ורק אחרי ההרחקה, אבל בסופו של דבר עשו צדק עם הכתומים שהיו עדיפים ברוב שלבי המשחק. אם בפתיחת העונה הם בעיקר הסתכלו בחשש כלפי מטה, הרי שעכשיו הם יכולים להביט בתקווה כלפי מעלה: בני יהודה רחוקה בסה"כ נקודה אחת ממקום המוביל לפלייאוף העליון.

הנזק לבית"ר ירושלים מהמשחק הזה לא מגיע רק מהטבלה, אלא גם באשר לסוגיית המורחקים: אנטואן קונטה, שחזר רק היום להרכב, ספג כרטיס אדום מטופש בגלל צהוב שני ולא ישחק נגד הפועל כפר סבא; ולוי גארסיה, אחד מאבני הדרך המשמעותיות במשחק ההתקפה של הירושלמים, לא ישחק מול מכבי חיפה עקב ספיגת צהוב חמישי. לא ברור כמה סיכוי יש לבית"ר ירושלים במשחק היוקרתי בטדי, אבל אם היו סיכויים שכאלה, הם הולכים ואוזלים, בטח לאור היכולת הערב.

אם תרצו, יש מסקנה אחת מכל המחזור הזה בליגת העל: מכבי תל אביב יכולה להיות רגועה. אם היתה אשליה של סכנה לתואר האליפות שלה, הרי שאחרי ששתי היריבות העיקריות מפסידות בבית (לקבוצות נחותות משמעותית), כנראה שאין באמת משהו לחשוש ממנו. בוודאי שלא מהירושלמים, שנראים כמי שנחלשים ככל שהזמן עובר, במקום להתחזק.

לבית"ר ירושלים היתה עונה לא רעה עד עכשיו. אחרי שנה רעה מאוד של הישרדות רק במחזורי הסיום, ועונות קודמות תחת אלי טביב בהן הירושלמים כביכול איימו על התואר, אבל בפועל היו רחוקים, היתה תחושה שמשהו חדש מתחיל. קשה להגיד שזה נעלם בגלל משחק אחד; אבל שני משחקי הבית של הבית"רים, גם מול נס ציונה וגם מול בני יהודה, מעידים שכנראה שהשינוי - ובנייתו של המועדון מחדש, ייקחו יותר זמן.