(ברני ארדוב)
(ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

הרבה ביקורת נשמעה לכיוונו של רוני לוי בשלבים שונים של העונה, ביקורת שגברה עוד יותר אחרי שני ההפסדים המאכזבים של בית"ר ירושלים מול בני יהודה והפועל כפר סבא. אולם, הקבוצה מהבירה ידעה להתאושש עם 0:2 על מכבי חיפה החזקה בטדי, אחד הניצחונות החשובים עד כה של המאמן, שענה למבקרים גם בראיון אתמול (שני) אחרי המשחק: "לפעמים יש הגזמה. אני מאמן כבר 20 שנה כמעט, עשיתי משהו בכדורגל. גם אם התוצאות פחות טובות, זה לא שאני לא עושה עבודה ברמה הכי גבוהה".

חלק מהביקורת היא לגבי שיטת המשחק והסגנון של המאמן, שכן אתמול היה המשחק הראשון מזה כמעט חודש בו בית"ר כבשה יותר משער אחד. "להגיד שבית"ר לא שיחקה עד כה כדורגל התקפי, יצירתי ושהולך על כל הקופה - זה לעוות את המציאות. זו לא בושה לשחק טיפה הגנתי ומבוקר, אבל אני חושב שאנחנו סיפקנו משחקים מהנים ואטרקטיביים", הוסיף המאמן, שגם דיבר על כמה הביקורת לא השפיעה עליו: "אהיה כנה, לא קראתי ולא שמעתי. אני פחות מתרכז בזה. אפשר להעביר ביקורת, אתם יודעים את מי זה מניע. אבל אני התרכזתי בעבודה ובצוות".

אחת הסיבות לפיהן משערים שנראה שיפור ביכולת של הקבוצה, היא עצם החיזוק עם אלירן עטר וחנן ממן, וכן החזרה ההדרגתית של עידן ורד. על כך לוי הרחיב: "הייתי מרוצה מעטר. הוא לא שיחק חודשיים, אבל היה במסגרת. זה לא שהוא לא התאמן. מגיעה מילה טובה למשה חוגג ויוסי בניון, בדיוק השחקנים שהיינו צריכים. שחקנים איכותיים ומנוסים, מכירים את הליגה ויש להם גם טכניקה טובה. בדיוק מה שהיה חסר לפאזל שלנו. יש לי הרבה ציפיות מהם. הפנדל? אחרי שכבר שניים החמיצו, אלירן היה הבא בתור. החמצנו יותר מדי פנדלים העונה, נקווה שנכבוש יותר".

לוי התייחס מעט לתקופה הקשה שהקבוצה חוותה שבאה לידי ביטוי בשני ההפסדים: "לפני שלושה שבועות היו לנו ארבעה שחקנים מחוץ לסגל, מלבד קינדה שעזב. עברנו חודש מאד קשה, המון חיסורים. לשמחתי, הצלחנו לנצח את נתניה ואת נס ציונה בכוחות האחרונים שלנו, ומול כפ"ס ובני יהודה פישלנו. לא הופתעתי, הרגשתי שהקבוצה הגיעה לאיזהשהו קצה של היכולת שלה. לשמחתי צירפנו את עטר וממן. יחד עם זאת עידן ורד חזר, ואנחנו יודעים שכעת הולכים לקראת המשך ליגה מאד קשה. הקהל? אם הוא יבוא וידחוף אותנו ככה כל פעם, יהיה הרבה יותר קשה נגדנו, כמעט בלתי אפשרי".

בעניין הארכת החוזה שלו בקבוצה הוא אמר: "יש שני צדדים. בית"ר רוצה ואני רוצה, וכבר דיברנו על זה, אבל לא ממהרים לשום מקום. זה היה יכול לקרות לפני שבוע, וזה יכול לקרות עוד שבועיים. זה לא משהו שמעסיק אותי. מעסיק אותי שהקבוצה תנצח". גם גורמים במועדון דיברו על עתידו של המאמן: "רוני יהיה המאמן בשנה הבאה. מתי זה יקרה ומתי יודיעו - זה פורמלי בלבד".