sportFive917286
צילום: ספורט 5
ברקת. בב
ברקת. בב"ש זועמים על המהומות בסיום (צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5

אחרי שלושה ניצחונות רצופים בליגה, בהפועל ב"ש חיפשו עוד שלוש נקודות כדי להתקרב למטרה המאכזבת של עונת 2018/19 - לסיים במקום השני ולהשיג את הכרטיס לאירופה.

אתמול (ראשון) בדוחא, בתיקו המאופס מול בני סכנין, להוציא את אוהד לויטה וניב זריהן, והבלחות של בן שהר ומרוהאן קבהא, אף שחקן של האדומים לא היה ברמתו הרגילה וברק בכר ינסה לחפש את הניצחון הבא בפתיחת הפלייאוף העליון. "אם לא לויטה היינו מפסידים את המשחק הזה", הודו במועדון. גם הבעלים אלונה ברקת נשמעה אומרת: "מגיע לו ציון 10". 17 איומים של סכנין, מתוכם שישה למסגרת, כולם נעצרו אצל השוער שהאריך חוזה בשנתיים נוספות.

המאמן בחר לראשונה מזה זמן רב שלא לשנות את ההרכב שניצח במחזור האחרון את הפועל חיפה, אבל ב"ש לא המשיכה את היכולת שאפיינה אותה מהמשחק האחרון והתקשתה לפרוץ את ההגנה של סכנין. אם זה לא הספיק, הגיעה טעות של אלי חכמון ששלחה את אורן ביטון למקלחת מוקדמת עם כרטיס אדום לא מוצדק. "אני בהלם. לא הגיע לי אדום", אמר המגן בסיום. במועדון צפו מיד עם שריקת הסיום בעבירה והעבירו ביקורת על חכמון: "זו החלטה שגמרה את המשחק". אגב, בב"ש מספרים כי גם שחקני סכנין הודו בפניהם שהשופט שגה בהרחקה.

לויטה. מנקודות האור הבולטות (צילום: יוסי שקל)
לויטה. מנקודות האור הבולטות (צילום: יוסי שקל) | צילום: ספורט 5

בסיום המשחק בן ביטון נתפס במצלמות הטלוויזיה כשהוא יורק לעבר אוהדי סכנין לאחר שאלו קיללו אותו ואת חבריו. בן שהר, ג'ון אוגו ניב זריהן ואחרים ספגו יריקות כשגם בקבוק נזרק לעברם. מי שספגה את מירב הקללות היא ברקת, שישבה לצד בעלה אלי וירדה בסיום לאזור חדרי ההלבשה. מוחמד אבו יונס התנצל בפני ברקת על המילים הקשות שהוטחו בה, אבל נראה היה שבעלי ב"ש מזועזעת מהיחס. גם אסי רחמים ואנשי צוות נוספים ספגו קללות.

הבוקר, גורמים במועדון, בינהם גם שחקנים, לא נרגעו מהאירועים בסיום: "צריך לסגור את האצטדיון הזה. המאבטחים אוהדי סכנין, לא היה להם בכלל אכפת". בסיום, טענו מספר אוהדים של ב"ש שאוהדי סכנין חיכו להם ביציאה מהיישוב ובעטו במכוניתם וזרקו עליהם ביצים. משקיף המשחק יואב שטראוס חיכה שעה ארוכה אחרי המשחק כדי לאסוף את כל החומר שהגיע מהמשטרה והמצלמות שצילמו את האירועים ויעביר דוח מפורט.

פרשיה חמורה נוספת נרשמה במהלך המשחק, כששחקני הפועל ב"ש טענו כי שחקני סכנין ביקשו לתת להם את המשחק. "נתנו לכם את האליפות הראשונה ב-2015/16, תנו לנו להבקיע", סיפרו. יתרה מכך, איש עיריית סכנין שנכח באיזור חדרי ההלבשה בסיום המשחק, קילל את ברק בכר: "שימותו הילדים שלך". דובר סכנין מונדר חלאילה הגיב: " יש לנו ספק רב הודות האמינות של יוזם המידע הזה".

בב"ש הגיבו לאירועים: "עברנו אתמול חוויה קשה באצטדיון דוחא. יריקות, קללות, אלימות פיזית, כשכל חטאנו היה ששיחקנו בצורה ספורטיבית. הכאב שלנו גדול כפליים על רקע מערכת היחסים המצוינת שיש לנו עם הנהלת ואוהדי סכנין. שחקנים שלנו ספגו אלימות פיזית ומילולית והמאמן שלנו ספג קללות שלא היינו מאחלים לשונאינו. זו לא החוויה שאיש צריך לחוות במגרש הכדורגל. אנחנו מקווים שאנשי סכנין יתעשתו ובפעם הבאה שנגיע לדוחא נזכה להכנסת האורחים לה זכינו במשך שנים ארוכות".

בסכנין הגיבו להאשמות: "מועדון בני סכנין ניחן ביושר רב וכבוד עצמי אשר מהווה בסיס איתן לכלל פועלו. כתבות אשר עולות היום ומתארות את המועדון כממתין "לנדבות" הן כתבות חסרות ערך וכבוד. הקול האמוציונלי של אוהד אחד או שניים אינו הקול הרשמי של המועדון. המועדון חזק בגופו ובגוף אוהדיו  ואת דרכו הוא ימשיך בעוצמה עד לרגע האחרון של העונה. נא היו זהירים במוצא פיכם".

בב"ש מצפים שחאתם עבד אלחמיד שנמצא בכושר טוב יהיה חלק מהרשימה שיפרסם מחר אנדי הרצוג למשחקים מול סלובניה ואוסטריה. "מגיע לו כבר הרבה זמן", אמרו גורם באלופה שהזכיר גם את הכושר בו נמצא לויטה בתקופה האחרונה.