שביט. יצליח איפה שכולם נכשלו? (צילום: ספורט 5)
שביט. יצליח איפה שכולם נכשלו? | צילום: ספורט 5
קרלוס. לא הצליח להבריא את הקבוצה (יוסי שקל) (צילום: ספורט 5)
קרלוס. לא הצליח להבריא את הקבוצה (יוסי שקל) | צילום: ספורט 5

למרות מצבה הקשה, בבני סכנין מסרבים להרים ידיים והנהלת הקבוצה מינתה היום (שלישי) באופן רשמי לתפקיד המאמן את אלדד שביט, שהפך לשישי שעומד העונה על הקווים בדוחא, כפי שפרסמנו אתמול לראשונה בערוץ הספורט. 

שביט, שכבר העביר היום את אימון הבכורה שלו, החל את העונה כמאמן הפועל מרמורק, יישאר בסכנין גם בעונה הבאה, ללא קשר לזהות הליגה בה הקבוצה תשחק, אבל עדיין לא בטוח שזה יקרה תחת כובע המאמן. הפנייה לשביט הגיעה לאחר שבהנהלת המועדון הבינו כי מאמן הכושר, חואן קרלוס, הוא לא האיש הנכון לתפקיד המאמן.

"כולם יודעים את המצב, אנחנו צריכים להאמין", אמר שביט. יש לנו את היכולות לשפר את מצבנו. יש סגל טוב, צריך דלק, להעיר את המתים. עשיתי את השיקולים שלי, אנחנו עדיין בחיים. הדבר החשוב הוא לתת אנרגיה למשחק הקרוב. אני לא מזוכיסט, היו מסעות הישארות הירואיים. מקווה שגם אנחנו נצליח לצאת לדרך חדשה. יש לנו ביום ראשון משימה בטדי".

"כל משחק הוא חתיכת משחק בפלייאוף התחתון. הכל קשה, יש אמוציות ומתח. זה יכול לשחק לזכותנו שיש כאלה שקברו אותנו. אני לא קוסם ולא אדבר על הטווח הארוך, כרגע מה שמעניין הוא המשחק בטדי".

כזכור, גיורגי דרסיליה פוטר ואייל לחמן אמור היה להחליפו, אך הצדדים לא הסתדרו ולבסוף קרלוס קיבל את המושכות. לאחר שהקבוצה לא הצליחה לנצח את הפועל באר שבע והפועל רעננה. החליטו בהנהלה לבצע שינוי נוסף, בתקווה שזה יצור את השינוי המיוחל.

שביט שימש בעונה שעברה כמאמן הפועל עכו, וכן כעוזרו של פליקס נעים בסכנין. בעבר שימש גם כעוזרו של חיים סילבס בהפועל רעננה. מעבר לכך, שביט אימן כעשור בליגה הלאומית. במועדון אמרו: "לא נרים ידיים כל עוד נותר סיכוי, אנחנו סומכים על אלדד שביט ומקווים שהוא יצליח לעמוד במשימה".

בני סכנין רחוקה שמונה נקודות מהקו האדום כשנותרו עוד 18 נקודות בקופה. המשחק הראשון של אלדד שביט יהיה נגד בית"ר ירושלים. כל תוצאה מלבד ניצחון, תקטין מאוד את סיכויי ההישרדות שכבר עכשיו נחשבים ללא גבוהים.