אצטדיון גרין. ייפסל? (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אצטדיון גרין. נמצאו ליקויים רבים (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

משטרת ישראל החליטה לסגור אתמול (רביעי) את אצטדיון גרין בנצרת עילית, בעקבות ליקויים אשר נמצאו לאחר סיום העונה שעברה. הפועל עכו מליגת העל והפועל נצרת עילית מהליגה הלאומית, שחולקות את המגרש, תצטרכנה למצוא בית חלופי בו תוכלנה לארח עד שהמשטרה תאשר מחדש את גרין.

כבר ביום שני הקרוב נצרת עילית תצטרך לנדוד, כשתארח במסגרת גביע הטוטו של הליגה הלאומית את מכבי עירוני ג'ת אלאהלי באצטדיון "דוחא" בסכנין. להפועל עכו יש יותר זמן למצוא מגרש מכיוון שהיא מתארחת ביום שבת אצל הפועל חיפה בגביע הטוטו של ליגת העל.

בעוד כשבועיים עכו תארח את מ.ס אשדוד במחזור הפתיחה של ליגת העל ותקווה שהמשטרה תיתן לה אור ירוק לארח באצטדיון גרין. הקבוצה הצפונית של אלי כהן עוקבת בדריכות אחרי בניית האצטדיון בעכו, שאמור לשמש אותה החל מעונת 2011/12. 

דובר מרחב העמקים, רב פקד דורון מלכה, התייחס לנושא סגירת האצטדיון: "לאחר בדיקה שנעשתה באצטדיון גרין בסיום העונה, נמצאו כשלים אשר לא איפשרו למשטרה לאשר את האצטדיון לאירוח משחקים. במידה והאצטדיון יטופל ונצרת עילית תתקן את הליקויים אנחנו נאשר אותו אך עד הודעה חדשה הוא סגור על ידינו. אני לא יכול לפרט מהם הליקויים שקיימים במגרש. הקבוצה קיבלה מאיתנו דו"ח מפורט ובהם כל הליקויים הקיימים".

עכו. (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
עכו. (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דובר הפועל נצרת עילית, עו"ד משה גרמה אמר בתגובה: "נצרת עילית מודעת לכל הליקויים שקיימים באצטדיון גרין ואנחנו פועלים על מנת לתקן אותם. אני בטוח כי בימים הקרובים הקרובים האצטדיון יאושר ויפתח כבר בשבוע הבא, אנחנו מקווים כי הליקויים יפתרו במהרה ונחזור לבית שלנו".

בנוסף לאצטדיון, הצרות לא מסתיימות בנצרת עילית. המאמן בעונה שעברה, דני גולן, אשר פוטר מהקבוצה והגיש תביעה נגד המועדון, זכה בבוררות. נצרת עילית תצטרך לשלם לגולן פיצויים. בנצרת עילית הודיעו כי יערערו על פסק הדין.

שחקני הפועל נצרת עילית. גם הם בבעיה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל נצרת עילית. גם הם בבעיה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE