שחקני בת ים חוגגים (אמיר לוי)
שחקני בת ים, ניצחו את המשחק קשה בטדי (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

המחזור ה-27 בליגה הלאומית ננעל הערב (שני) כשעירוני בת ים ניצחה 1:2 את הפועל ירושלים, בעזרת צמד של החלוץ הגאורגי שלה, אקקי מיקוצ'דזה, ומכבי הרצליה סיימה ב-1:1 את משחקה עם מכבי ב"ש, בזכות שער שוויון בדקה ה-90 של אבי מלכה.

בזכות הניצחון הזה, בת ים טיפסה עד למקום השלישי עם 44 נקודות והיא מתחת לרמה"ש, שנמצאת במקום השני ביתרון של הפרש שערים בלבד ממנה. ירושלים עדיין תקועה במקום ה-15 עם 23 נקודות.

המשחק נפתח בשליטה בלעדית של בת-ים, שהגיעה לכמה מצבים טובים מול השער שלא נוצלו. בדקה ה-41 בת ים עלתה על לוח התוצאות.

בעיטת עונשין מ-25 מטרים של מאור אסור מצאה את אקקי מיקוצ'דזה פנוי בתוך הרחבה, והוא לא התבלבל מחמישה מטרים וקבע 0:1 לבת-ים.

בפתיחת המחצית השניה ירושלים חזרה למשחק וכדור קרן מצויין מצא את יוסוף במבה, שכבש שער אדיר במספרת ונתן לקבוצתו את ה-1:1.

לאומית: בת-ים מול מכבי ב&
לאומית: בת-ים מול מכבי ב&"ש תומר חליבה מנסה לעצור את אקקי מיקוצ´דזה (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

בת-ים לא התייאשה ואחרי השער של הירושלמים, התחילה בבליץ על שערה של ירושלים ובדקה ה-86 הגיע השער של אקקי מיקוצ'דזה, שמ-16 מטרים נתן פצצה לתוך החיבורים ונתן לקבוצתו את שלוש הנקודות והעלייה למקום השלישי.

אחרי שלושה ניצחונות רצופים, הרצליה נעצרה מול מכבי ב"ש
מכבי הרצליה נעצרה אחרי שלושה נצחונות רצופים בווסרמיל, אחרי שהיא סיימה עם מכבי באר שבע בתוצאת תיקו 1:1, בו היא ספגה גול בתוך תוספת הזמן ונשארה רק עם נקודה אחת ממפגש החוץ. לאחר המשחק, מכבי הרצליה נשארה במקום השמיני עם 38 נקודות, בעוד מכבי באר שבע עדיין תקועה במקום ה-13 עם 30 נקודות.

המחצית הראשונה היתה מאוזנת ודלה באירועים. שתי הקבוצות התקשו להגיע למצבים ובסיום המחצית הראושנה, 0:0. במחצית השניה המשחק התעלה לרמה גבוהה יותר ושתי הקבוצות כבר הצליחו להגיע למצבים ממשיים מול השער.

שחקני הרצליה. מקווים לשמוח בסיום המשחק בק&
הרצליה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בסופו של דבר הרצליה עלתה ליתרון ראשונה, כשעודד גביש בדקה ה-53 נגח את השער הראשון במשחק ונתן לחניכיו של סלבון דראפיץ' את ההובלה.

כבר היה נראה שהרצליה הולכת הביתה עם ניצחון רביעי רצוף, אך אז הגיע שער השוויון של באר שבע בתוספת הזמן. אבי מלכה ניצל שאננות של הגנת הרצליה ומחמישה מטרים העניק לקבוצתו את הנקודה המיוחלת.

הכח עמידר/ר"ג - הפועל כפר סבא 2:2


הפועל כפ"ס יצאה לווינטר בידיעה שניצחון שלה ידביק אותה לחבורת הצמרת, אבל בסופו של דבר היא סיימה רק בתיקו 2:2, כאשר היא סופגת גול בתוך תוספת הזמן, שמוציא אותה רק עם נקודה אחת מוינטר.

כפר סבא חוגגת (קובי אליהו)
כפר סבא חוגגת (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

המחצית הראשונה התאפיינה בהחמצות נוראיות מצד שתי הקבוצות, שפשוט לא הצליחו למצוא את השער ובהפסקה התוצאה היתה 0:0. במחצית השניה היתה כבר אופרה אחרת לגמרי, כשכפר סבא לקחה את השליטה במרכז השדה ולחצה על שערה של הכ"ח רמת גן.

בדקה ה-68 חניכיו של תומר קשטן הצליחו סוף סוף להשיג את השער, כשכדור נשלח לעבר שלומי אזולאי, שנכנס שלוש דקות קודם לכן וניצל מעידה של אחת מבלמי רמת גן, ומשמונה מטרים העלה את קבוצתו ליתרון 0:1 מזווית קשה.

בדקה ה-83 הכח רמת גן השוותה את התוצאה ל-1:1, אחרי שלירון דיאמנט קיבל כדור לתוך הרחבה ומקרוב השווה את התוצאה. בדקה ה-87 כפ"ס תפסה את ההובלה בפעם השניה במשחק, כששי דוד, עם בעיטה נהדרת מ-16 מטרים, העלה את כפ"ס ליתרון 1:2.

אוהדים בווינטר. חזו בקבוצה שלהם שורדת בליגה הלאומית (אלעד ירקון)
אוהדים בווינטר (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

כפר סבא חשבה שהיא כבר בדרך לחגוג שלוש נקודות, אבל בתוך תוספת הזמן הגבהה של יוגב בן- סימון מצאה את הראש של גור'ג בייסה, שרצה להרחיק לקרן, אבל נגח בטעות לשער של קבוצתו והשווה את תוצאת המשחק ל-2:2.

כפר סבא ורמת גן ניסו בדקה האחרונה של תוספת הזמן להשיג הכרעה, אבל בסופו של משחק היה 2:2. לאחר המשחק, כפ"ס נשארת במקום החמישי עם 42 נק' והכ"ח רמת גן נשארה במקום ה-14 עם 29 נק'.