רן בן שמעון, קרית שמונה ירדה למקום השלישי בטבלה (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
רן בן שמעון. חוזר עם תבוסה מנס ציונה (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

שני משחקים נוספים נערכו הערב (שבת) במסגרת הליגה הלאומית, ס.כ. נס ציונה גברה על עירוני קרית שמונה 0:3, הנחילה לה הפסד שני העונה ומנעה ממנה לשוב למקום הראשון. עבור נס ציונה היה זה ניצחון רביעי העונה שהעלה אותה למקום השמיני.

בית"ר שמשון ועירוני רמה"ש נפרדו ב-1:1, שיוויון שלא משרת את שתי הקבוצות. האכזבה הגדולה היא במיוחד עבור בית"ר שמשון, שכן רמה"ש נשארה בתשעה שחקנים החל מהדקה ה-70. לאחר התיקו רמה"ש שניה בטבלה, בית"ר שמשון ירדה מקום אחד לתשיעי.

ס.כ נס ציונה - עירוני קרית שמונה 0:3
המחצית הראשונה היתה צמודה, חניכיו של רן בן שמעון ידעו שגם תיקו יספיק להם על מנת לחזור לפסגה וניהלו משחק שקול במרכז המגרש. נס ציונה, מבחינתה, חיפשה את השער במטרה להתחיל להתקרב לחבורת הצמרת. בסיומה של מחצית ראשונה שקולה התוצאה היתה 0:0.

במחצית השניה עלתה נס ציונה על לוח התוצאות. אופיר חמו כבש ראשון לחניכיו של רפי כהן. קרית שמונה לא התאוששה מהספיגה וחמש דקות מאוחר יותר זה כבר היה 0:2. הפעם היה זה יוסי אסייג בתפקיד הכובש - 0:2.

לאורחים מהצפון לא היתה תשובה ובדקה ה-90 עוד הספיקה נס ציונה לכבוש את השלישי מרגליו של עמית אזולאי ולהשיג את ניצחונה הגדול ביותר העונה - 0:3 בסיום.

בעקבות הניצחון עלתה נס ציונה, כאמור, למקום השמיני כשבמאזנה 17 נקודות, קרית שמונה נשארה שניה כשבמאזנה 22 נקודות.

רפי כהן. ניצחון חשוב לנס-ציונה (צילום: מערכת ONE)
רפי כהן, מאמן בית&"ר שמשון (ONE) | צילום: מערכת ONE

בית"ר שמשון ת"א - עירוני רמה"ש 1:1
בית"ר שמשון אירחה את הלהיט של הליגה אך קיוותה להמשיך ביכולת הטובה מהמחזורים האחרונים, עירוני רמה"ש מצידה קיוותה לחזור למסלול הנצחונות.

המחצית הראשונה הייתה בשליטה מוחלטת של המארחים, ומנגד הציגה רמה"ש משחק נוקשה מאוד שלווה בהרבה עבירות. למרות היתרון בשדה לא הצליחו חניכיו של לופא קדוש לתרגם היתרון לשערים והמחצית הסתיימה בשיוויון מאופס.

ממש בסמוך לשריקה עוד הספיק רם סטי האורח לראות את הכרטיס האדום והשאיר את קבוצתו בעשרה שחקנים. המחצית השנייה נפתחה והלחץ המקומי נמשך, למרות זאת והחיסרון בשחקן שדה, אורן ניסים, הרבה בזכות נסיונו הרב עוד הצליח לנצל הזדמנות כמעט יחידה של האורחים ולכבוש, 0:1 מפתיע בדקה ה-60.

אורן ניסים. כבש, התחזה, הורחק (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
אורן ניסים. כבש, התחזה, הורחק (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

בית"ר שמשון המשיכה לחפש את השער וחמש דקות מאוחר יותר היא מצאה אותו מרגליו של מארק אמופה המצוין, 1:1. עוד חמש דקות עברו ורמה"ש כבר בתשעה שחקנים לאחר שהפעם אורן ניסים נפל בתוך הרחבה וראה את הצהוב השני על התחזות. למרות היתרון בשדה לא הצליחו עד הסיום המקומיים לנצח את המשחק, והם ירדו מאוכזבים לחדר ההלבשה. כאמור בית"ר שמשון ניצבת במקום התשיעי כשבמאזנה 17 נק', רמה"ש שנייה כשבמזאנה 22 נק'.