שחקני נס ציונה חוגגים (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שחקני נס ציונה חוגגים את הניצחון (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

נצרת עילית הגיעה למשחק הערב (שבת) לאחר ששחקניה שבתו ולא התאמנו החל מיום רביעי, ובאסיפות הקבוצה מדברים על עובר ושב במקום על כדורגל. למרות זאת, חניכיו של הוכנבוים הציגו משחק טוב, אך ספגו את הפסדם השישי העונה משבעה משחקים, הפעם 0:3 אל מול נס ציונה החזקה, ונותר רק לתהות כיצד היתה נראית הקבוצה לו היו יכולים שחקניה ומאמניה להתעסק בכדורגל נטו.

המשחק נפתח בקצב טוב אך התנהל ברובו במרכז המגרש כשדווקא האורחים מנצרת מצליחים להגיע למצבים אך מתקשים לנצל אותם. בדקה ה-30 הרמה לכיוון שערה של נצרת, ובנוסף לכל הצרות דווקא אמיר אבו אראר היה זה שדחק את הכדור לשערו הוא, 0:1 לנס ציונה. תוצאה זו נשמרה עד למחצית.

במחצית השניה הוסיפה נצרת להיראות טוב, אך כבר עם פתיחתה הגיע השני כשהפעם היה זה אלנתן סלמי שהעלה את קבוצתו ליתרון כפול, ובדקה ה-70 היה זה דור אלקבץ שכבש את השלישי עבור חניכיו של רפי כהן וחתם את תוצאת המשחק, 0:3 לנס ציונה בסיום.

עבור סקציה נס ציונה היה זה ניצחון ליגה שלישי בחמשת המחזורים האחרונים בהם לא הפסידה הקבוצה, והיא נשארה רביעית עם 14 נק'. נצרת עילית ספגה את הפסדה השישי העונה והיא במקום ה-13 עם 3 נק'.

ירון הוכנבוים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ירון הוכנבוים (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

הכח עמידר ר"ג הגיעה למשחק הערב במומנטום עם שני ניצחונות ליגה רצופים, אך נתקלה ברעננה הקשוחה שטרם הפסידה העונה וספגה הפסד רביעי דווקא בביתה, 1:0 מרגלי אלון זיו.

המחצית הראשונה היתה שקולה כשהמצב הטוב ביותר היה דווקא לאורחים מרעננה, אך הנגיחה של אלון זיו פגשה רק את המשקוף, ובסיומה 0:0 ששיקף את שהתרחש במגרש. את המחצית השניה פתחה רעננה בסערה. רז כהן פרץ לרחבה והוכשל. את הפנדל לקח אלון זיו שלא התבלבל, 0:1 לחניכיו של אייל לחמן.

אייל לחמן (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אייל לחמן (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

המקומיים ניסו לחזור למשחק, ובמגרש התפתח משחק שקול כשהגנת רעננה ממשיכה להיות יציבה ובסופו שמרה על רשת נקייה בפעם השישית העונה כשבמאזנה שער חובה אחד בלבד. לחניכיו של רונן ויינשטיין לא היתה תשובה להגנה הקשוחה של הקבוצה מהשרון. בעקבות הניצחון נשארה רעננה חמישית עם 13 נק'. הכוח עמידר שמינית עם 9 נק'.

1:3 לבת ים מול לוד, צמד לאבוטבול. גם הפועל הרצליה ניצחה
הפועל בת ים ניצחה בבית 1:3 את בני לוד, ועלתה למקום ה-13 בטבלה, עם 5 נקודות. בני לוד נשארה במקום ה-12, גם היא עם 5 נקודות. בת ים פתחה את המשחק בסערה וכבר בדקה הרביעית עלתה ליתרון לאחר שער יפה של משה אבוטבול המצוין.

פטי נימבה חוגג (ניר בוקסנבאום) (צילום: מערכת ONE)
פטי נימבה חוגג (ניר בוקסנבאום) | צילום: מערכת ONE

המקומיים הוסיפו לשלוט ובדקה ה-19 נפסקה לזכותם בעיטת עונשין, מרחק 20 מטרים מהשער. כובש השער הראשון, משה אבוטבול, ניגש לכדור ובבעיטה מדוייקת לפינה הרחוקה מצא רק רשת והשלים צמד, 0:2 מהיר לבת ים.

בדקה ה-65 בת ים כבר עלתה ל-0:3, אחרי פריצה מדהימה של פטי נימבה, שעבר את כל הגנת לוד ומצא רק רשת. בדקה ה-70 לוד צימקה משער של יחיא עיסא וכך נחתמת תוצאת המשחק.

אורי אברהם. מתכונן לדרבי (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אורי אברהם (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

במשחק נוסף ניצחה הפועל הרצליה את ביתר שמשון ת"א 0:1 משער של אורי אברהם בדקה ה-46. בזכות הניצחון, הרצליה עלתה למקום החמישי עם 13 נקודות, בית"ר שמשון נשארה במקום העשירי עם 6 נקודות.