עמנואל בניאני מודה לאלוהים (צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE)
בנייני מודה לאלוהים על ההישארות בליגה | צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE

עירוני רמת השרון הצליחה לעבור היום (שישי) את המבחן אולי הכי חשוב שלה בשנים האחרונות, ניצחה 0:1 את מכבי כפר קנא ותשחק גם בעונה הבאה בליגה הלאומית.

אחרי שניצחה במשחק הראשון 1:2 הגיעו הבחורים של יהודה זגורי למשחק החוץ הרבה יותר רגועה. עם זאת, ידעו ברמת השרון ששער אחד עשוי לגמור את הסיפור עבור הקבוצה שלו, מה שאכן קרה בפועל.

המשחק היה חלש ברובו, ובדקה ה-19 הצליח מנואל בנייני לכבוש את השער היחיד במשחק, אחרי טעות בהגנה של כפר קנא. בנייני כמו בכל המשחקים בתקופה האחרונה היה שם ושם את הכדור בפנים.

מכן והילך לשחקני רמת השרון כבר היה הרבה זמן לנוח ואילו שחקני מכבי כפר קנא הרימו ידיים, אולי אפילו מוקדם מידי.

כמעט ולא ראינו דבר מכפר קנא. דווקא מהקבוצה הביתית שקיבלה את התמיכה מהקהל שלה היינו מצפים לקצת יותר מלחמה, אבל השער של בנייני כנראה שבר אותם והכריע את גורלם של משחקי המבחנים.

אז עם 1:3 בסיכום שני המשחקים, יכולים ברמת השרון להירגע. הקבוצה תשחק גם בעונה הבאה בליגה הלאומית ועכשיו יכולים הבחורים של זגורי לצאת לחופשה בראש שקט.

בכפר קנא יכולים להרגיש פיספוס. זה לא שהם היו טובים במשחק הגומלין, אבל אולי עם טיפה יותר אמונה היו יכולים לעשות משהו. כך או כך, עם ביטול הליגה הארצית, ירדה כפר קנא לליגה א', אך עדיין נשארה בליגה השלישית.

מחצית ראשונה

שופט המשחק אסף קינן הוציא את המשחק האחרון והגורלי עבור שתי הקבוצות לדרך, בסיומו אחת מהן תשחק בליגה הלאומית והשניה בליגה א'.

הדקות הראשונות היו דקות של גישושים מצד שתי הקבוצות שניסו לבחון אחת את יריבתה ולראות לאן נושבת הרוח.

דקה 19 - 0:1 לרמת השרון -מי אם לא מנואל בנייני? החלוץ הנפלא של רמת השרון ניצל טעות גדולה בהגנת כפר קנא ואת הכדור שנפל לרגליו כפרי בשל שלח בקלות לרשת של בקר.

מאז השער ניסו שחקניו של זועבי לחזור לעניינים, אולם ההבדלים בכושר הגופני בין שתי הקבוצות באו לידי ביטוי.

רמת השרון מצידה הורידה את הרגל מהגז אחרי השער שכבשה שנתן לשחקני של זגורי הרבה שקט נפשי.

בדקה ה-42 יכול היה נמארנה להחזיר את כפר קנא למשחק אבל הוא הצליח להחטיא בצורה מרושלת במיוחד. סועג' שלח לו כדור רוחב שטוח היישר לרגל, ונאמרנה, במקום לבעוט חזק ופנימה הצליח להרוס את ההזדמנות.

מחצית שניה

עם פתיחת 45 הדקות האחרונות ערך הישאם זועבי שינוי אחד בקבוצה שלו כשהוריד את נמארנה לספסל והעלה במקומו את שמעון פרץ שאולי הוא יעשה את השינוי המיוחל.

למעשה אפשר לומר שרמת השרון שתה את המוטל עליה עד כה. הקבוצה של זגורי כבשה את השער החשוב ומאז לא ניסתה אפילו לשלוח שחקנים רבים לחלק ההתקפי ורק ניסתה לשמור על השער.

שחקני מכבי כפר קנא נראו כשחקנים שמאבדים את האמונה ככל שהשעון הולך קדימה.

היה מוזר לראות עד כמה שחקני מכבי כפר קנא נראים כלא ממהרים בניסיון למצוא לפחות שער שיוויון. זועבי ביקש משחקניו במהלך אותן דקות להפסיק עם ההגבהות הלא מדוייקות ולעבור לשחק על הדשא.

בדקה ה-69 כמעט והגיע השער השני במשחק. אור אוסטבינד הצעיר, שנכנס רק כמה דקות קודם לכן בעט כדור חופשי חזק מאוד ומדויק אבל בקר היה עירני והצליח להדוף לקרן.

לקראת עשר הדקות האחרונה התעוררה קצת כפר קנא אבל מעבר לעובדה שהשחקנים בירוק החזיקו קצת יותר בכדור ושלטו קצת יותר במרכז השדה, הם התקשו להגיע למצבי הבקעה ליד השער של קורצקי. בפעם היחידה שהם כן הצליחו, היה שוער רמת השרון במקום כדי לא לספוג.

בדקה ה-90 יכול היה בנייני להשלים צמד כשקיבל כדור נפלא בתוך הרחבה. בנייני ניסה לעבור את השוער של כפר קנא, אבל בקר ירד טוב ולקח לו את הכדור מהרגל.

בתוספת הזמן היה זה אוסטבינד שכמעט כבש, אבל הכדור שבעט הכניע את בקר אבל לא השער ונעצר בקורה.

אחרי שלוש דקות של תוספת זמן שם אסף קינן את המשרוקית בפה, שרק לסיום וקבע - רמת השרון גם בעונה הבאה בליגה הלאומית.

מכבי כפר קנא: אופיר בקר, מוחמד שחבארי (אבי מלכה 64), סאמר מיעארי, רביא ג'יאהד, ואליד עבס, יעאד חודבה, נאסר סועג', טאסיר אבו חאמד (מוחמד עודה 64), ווהיד כיאל, סלאח נאמרנה (שמעון פרץ 46) אורן זילכה.

רמת השרון: מנחם קורצקי, נדיב סימנטוב, דימקו פידליס, אודי חנון, מור דאהן, ישראל זוויטי, יאיר אזולאי, אפי מלכה (אליאור וקנין 75), גל גבע (חיים שאבו 90), רביד אשר (אור אוסטבינד 64), מנואל בנייני.