אחי נצרת חוגגת. מובילה מול המוליכה (עבדאללה שמא) (צילום: מערכת ONE)
אחי נצרת חוגגת ניצחון בדרבי (עבדאללה שמא) | צילום: מערכת ONE

המחזור ה-12 של הליגה הלאומית המשיך הערב (שבת) כשבמשחק המרכזי ניצחה אחי נצרת בדרבי את נצרת עילית 1:3 בעוד הפועל רעננה גברה על מכבי באר שבע 1:2 ושמרה על המקום השלישי.

כבר בדקה החמישית הצליח מוטי מלכה מנצרת עילית לשלוח כדור למשקוף, בדקה ה-41 המצב נראה רע עבור נצרת עילית שנותרה בעשרה שחקנים לאחר הרחקתו של אבו עראר, דווקא כשהיא בנחיתות מספרית הצליחו האדומים לעלות ל-0:1 משער של איסלאם כנעאן.

בדקה ה-44 שהיא בעשרה שחקנים הצליחה נצרת עילית לעלות ליתרון 0:1 כשאיסלאם כנעאן סובב כדור חופשי פנימה. המחצית השניה הייתה שייכת רק לאחי נצרת שבדקה ה-60 אחמד עאבד השיג את שער השיוויון.

כעבור חמש דקות רותם שמול נתן את ההובלה לחניכיו של שמעון הדרי, 1:2 לאחי נצרת. כעבור חמש דקות נוספות, שמול עם שערו השני במשחק נתן לקבוצתו יתרון של 1:3 והתוצאה הזאת נשמרה עד הסיום.

הדרבי של נצרת (עבדאללה שמא) (ONE) (צילום: מערכת ONE)
הנחיתות המספרית פגעה בנצרת עילית (עבדאללה שמא) | צילום: מערכת ONE

אחי נצרת בזכות הניצחון מטפסת עד למקום השמיני עם 14 נקודות. נצרת עילית תקועה במקום ה-15 עם חמש נקודות.

1:3 לרעננה על מכבי באר שבע
הפועל רעננה פתחה פער של חמש נקודות מהמקום הרביעי עם ניצחון 1:3 מול באר שבע.  המחצית הראשונה נפתחה בלחץ של באר שבע שהגיעה לכמה מצבים נוחים מול ניל אברבנל אך הרגל המסיימת הייתה חסרה להם.

ודווקא בניגוד מוחלט למהלך המשחק רעננה היא זאת שעלתה ליתרון 0:1 ערבוביה ברחבת באר שבע גרמה לכך שאבי כנפו הצליח לדחוק את הרגל ונתן את שער היתרון לרעננה.בדקה ה-40.

ניל אברבנל. לא רגיל לספוג (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
ניל אברבנל. לא רגיל לספוג (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

המחצית השנייה נפתחה בקצב מהיר מאוד של רעננה שהצליחה להשיג את השער השני בדקה ה-50 לאחר עוד ערבוביה ברחבת באר שבע והפעם היה זה רז כהן שנתן את ה-0:2 לזכות חניכיו של אייל לחמן.

באר שבע לא התייאשה ובדקה ה-65 הצליחה לצמק ל-1:2 עם שער של ינון ברדה, בסך הכל השני שרעננה סופגת השנה.