אלונה ברקת
ברקת. "לא מוכנה לוותר על הבית" | צילום: עודד קרני

משחק הליגה בין הפועל ב"ש להפועל ר"ג, שהיה אמור להתקיים מחר (שני) באצטדיון בראשון לציון, נדחה למועדון לא ידוע בגלל המצב הבטחוני וחוסר הבהירות בנוגע להפסקת האש החד-צדדית של ישראל. ההתאחדות לכדורגל החליטה לדחות את המשחק, כאשר כרגע לא ברור מתי הוא ייערך.

במועדון מבירת הנגב נעזרו בח"כ, סילבן שלום, ובגורמים נוספים על מנת לדחות את המשחק מהטעם הפשוט שב"ש לא רצתה לשחק מחוץ לווסרמיל. לאורך כל הבוקר שוחחה הבעלים של ב"ש, אלונה ברקת, עם יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, ועם המנכ"ל, אורי שילה, בבקשה לדחות את המשחק.

לאחר שההחלטה התקבלה, אמרה ברקת ל-ONE: "אנחנו שמחים מאוד על ההחלטה. אבי לוזון ואורי שילה התגייסו לטובת העניין ולטובת הספורט כמו גם סילבן שלום שעזר. אני מודה גם לטוטו שהסכים לבקשה. ברור לנו שאם לא היינו משחקים בווסרמיל, אנחנו הקבוצה היחידה בשתי הליגות שהיתה נפגעת ולא משחקת בביתה. אני לא מוכנה לוותר על הבית".

עוד לפני ההחלטה פנה הבעלים של הפועל ר"ג, ירון קוריס, להתאחדות בבקשה לדחות את המשחק, זאת בטענה כי ב"ש ראויה לקיים את המשחק בווסרמיל ואין טעם לדחות את המשחק. ברקת הודתה לקוריס על הצטרפותה של ר"ג לבקשה לדחות את המשחק.

קוריס שלח הבוקר מכתב להתאחדות לכדורגל וטען כי יש לדחות את המשחק, הן מסיבות ספורטיביות והן מסיבות ביטחוניות. קוריס סיפר כי הפסקת האש שהוכרזה לא תביא לדעתו לקיים את המשחק בב"ש, ולכן בקבוצה העדיפו לדחות את המשחק.

"אנחנו בראש ובראשונה בעד רוח הספורט וההגינות. כמובן שרוצים לנצח בכל משחק, אבל בדרך ההגינות והיושר. אנחנו מספיק חזקים לנצח את המשחק הזה בב"ש. הפסקת האש היא לא הפסקת אש שתביא לקיום המשחק בב"ש מכיוון שאף גורם לא ייקח על עצמו לכנס אלפי אנשים בעיר כי מן הצד השני לא ברור אם הם מקבלים את הפסקת האש או לא", אמר קוריס ל-ONE.

לדבריו, תושבי ב"ש ראויים לכך שמשחק כל כך חשוב ייערך באצטדיון הביתי שלהם ולא יועתק לאצטדיון אחר. "מבחינה ספורטיבית, אני לא רוצה לנצל את ההזדמנות כדי לשחק בראשון לציון. ר"ג גאה וחזקה כדי לשחק בב"ש. זה מגיע לאוהדים שלהם. אומנם מדובר בצעד חריג מבחינה ספורטיבית ואולי זה יפגע בנו אבל אני באופן אישי חשבתי על הכל ונתתי את הסכמתי שהמשחק ידחה למועד אחר כמובן בהסכמת שני הצדדים", הוסיף הבעלים.

שלומי דורה
שלומי דורה. חיפה רוצה לחזור לנצח | צילום: עודד קרני

המשחק בין הפועל חיפה להפועל כפ"ס הוזז ל-18:45

בעקבות ההחלטה לדחות את המשחק בין הפועל ב"ש להפועל ר"ג, הוחלט להזיז את המשחק בין הפועל חיפה להפועל כפ"ס בקרית אליעזר ל-18:45, זאת במקום 17:30.

בהפועל חיפה מקווים לחזור למסלול הניצחונות, זאת אחרי ההדחה ממשחקי גביע הטוטו נגד מכבי הרצליה. הקשר, יוסי דורה, ייעדר מהמשחק אחרי שחלה במחלת הנשיקה כשמי שצפוי להחליפו בהרכב הוא הקשר, שי סיבוני. הבעלים, יואב כץ, יגיע מחר לקרית אליעזר ויצפה במשחק.

שביעות רצון בעכו אחרי הניצחון על רמת השרון

בהפועל עכו מרוצים מאוד מהניצחון 0:3 על עירוני רמת השרון. הבלם, אלון זיו, שהודח מההרכב, אמר ל-ONE: "חזרתי מפציעה כאשר הקבוצה הציגה תוצאות טובות. לא נוח לי המצב הזה אחרי שכל הקריירה הייתי שחקן הרכב. אני מחכה להזדמנות הקרובה לחזור להרכב". החלוץ, שלומי אדרי, החולה וליאור לוי, שנמצא בכלא צבאי, נעדרו מהאמון.