גיא לוי, מאמן הפועל באר שבע (צילום: מערכת ONE)
עדיין לא חוגג. גיא לוי | צילום: מערכת ONE

העיר ב"ש לבשה חג לקראת החזרה לליגת העל, ממנה נעדרה ב-4 השנים האחרונות. 12 אלף צופים הגיעו לווסרמיל והכל היה מוכן לקראת הרגע הגדול, אך חניכיו של גיא לוי בעטו בדלי וסחטו 3:3 מעירוני רמה"ש, מה שקבע כי חגיגות העליה ייאלצו להמתין לפחות עד למשחקה של אחי נצרת מול הפועל רעננה ביום ראשון.

ניצחון היה מקנה למארחים יתרון בלתי מחיק מהמקום ה-6, המוביל למבחנים בתום העונה, אך שחקני ב"ש נראו מהפתיחה כאילו הם משחקים עם משקולות על הרגליים.

למרות שהיתה רחוקה מלהבריק, ב"ש עלתה ליתרון מרגליו של מאור מליקסון, שהקפיץ באומנות מעל גיל אופק וקבע 0:1.

בעוד ששחקני ב"ש חגגו תפסה רמה"ש את ההגנה המקומית עם המכנסיים למטה וסיימה התקפה מתפרצת לתפארת עם שער של בנייני - 1:1. דקותיים למחצית ו-ווסרמיל דומם בשנית, אחרי עוד טעות של הגנת ב"ש ושער נוסף של בנייני.

3 דקות בתוך המחצית השניה זה נראה עוד יותר גרוע מבחינתה של ב"ש, בשעה שקרדוזו הבוליביאני כובש את השלישי של רמה"ש. שער מרהיב של אלעד בונפלד בדקה ה-75, בבעיטה מ-25 מטרים, עוד הותיר תקווה בליבם של הבאר-שבעים.

ארבע דקות בתוך תוספת הזמן זכתה ב"ש לפנדל אחרי ספק נגיעת יד של מור דהן בתוך הרחבה. מאור מליקסון לקח אחריות, בעט פנימה וכבש את השני שלו במשחק - 3:3 בסופו של משחק דרמטי.

מחצית ראשונה

המארחים נראו מעט לחוצים מגודל המעמד ומהקהל הרב שהגיע לווסרמיל והתקשו לפתח את המשחק הרגיל שלהם בפתיחה. בדקה ה-9 הגיע אוהד קדוסי להזדמנות פז לאחר שקיבל מסירה נהדרת מאוהד בונפלד, אך בעט ממצב של אחד על אחד מול גיל אופק כדור שטוח שהתגלגל לאיטו וחלף מטר מהעמוד.

באר שבע החלה לתקוף ובדקה ה-10 יצרה עוד מהלך נהדר בהתקפה - אופיר חיים הקפיץ לעברו של מליקסון, זה הוריד בראש למרכז הרחבה שם ניצב אוהד קדוסי, שמ-10 מטרים בעט לשמיים.

יחסי הכוחות היו ברורים - ב"ש, בניצוחו של זיו כבדה הדינמי, שלטה ללא עוררין במרכז השדה אך נתקלה בהגנה מבוצרת של רמה"ש, שמצידה הסתמכה על מתפרצות בעיקר.

דקה 36 - הפועל ב"ש עולה ל-0:1: המארחים מצליחים לשחרר את הלחץ ועושים צעד משמעותי לעבר ליגת העל. אוהד קדוסי מסר לעברו של אופיר חיים שהמשיך במסירה עם הקצה של הנעל לעברו של מאור מליקסון, הקשר לא התבלבל והקפיץ באלגנטיות מעל גיל אופק אל הרשת - ווסרמיל בטירוף.

דקה 37 - רמה"ש משווה ל-1:1: בעוד שב"ש חוגגת האורחים תופסים את ההגנה המקומית עם המכנסיים למטה ומשתיקים את 12 אלך הצופים בווסרמיל. גל גבע פרץ באין מפריע במרכז המגרש ומסר ימינה לבנייני שנותר לבדו מול אסי רחמים ובעט מ-10 מטרים כדור שטוח שהתגלגל לרשת.

דקה 44 - רמה"ש עולה ל-1:2: הלם בוורסמיל! האורחים מנצלים עוד פירצה בהגנה הבאר-שבעית וכובשים בפעם השניה תוך 7 דקות. גל גבע התנהל עם הכדור במרכז השדה ומסר לעברו של אפי מלכה, זה המשיך עם צ'יפ לעברו של בנייני, אסי רחמים יצא רע ופיספס את הכדור, החלוץ היה מהיר מכולם ובעט ממטר אל השער החשוף ופנימה.

שריקת המחצית של השופט, אוראל גרינפלד, הורידה את שחקני ב"ש לחדרי ההלבשה לקול שריקות בוז צורמות מהקהל הרב שהגיע לווסרמיל. 1:2 מדהים לרמה"ש להפסקה.

מחצית שניה

דקה 49 - רמה"ש עולה ל-1:3: לא ייאמן! האורחים כובשים בפעם השלישית ומשתיקים את הקהל הרב שהגיע לווסרמיל. מנואל בנייני, הפעם על תקן המבשל, מסר לעברו של קרדוזו שעבר באין מפריע את לירון זרקו ובעט כדור שטוח ומדויק לפינה השמאלית של אסי רחמים.

בדקה ה-57 ביצע גיא לוי את החילוף הראשון שלו במשחק והכניס את אורן ניסים על חשבונו של יניב אלול, כשהמגמה ההתקפית ברורה. הקהל הבאר-שבעי החל לאבד סבלנות והוציא את כל התסכול באמצעות קריאות גזעניות לעברו של כובש הצמד, מנואל בנייני.

משלא הצליחו להוציא לפועל מהלכים ראויים בהתקפה, השתמשו שחקני ב"ש בכישורי התיאטרון שלהם, אך אוראל גרינפלד לא נפל בפח אחרי צלילות של אופיר חיים ואוהד קדוסי.

בדקה ה-70 הכניס לוי עוד חלוץ, חנן פדידה, על חשבונו של אופיר חיים שהיה רחוק מלהבריק.

דקה 76 - ב"ש מצמקת ל-3:2: אלעד בונפלד מותיר תקווה בלבם של 12 אלף הצופים בווסרמיל עם שער מרהיב. הקשר קיבל מסירה מאורן ניסים ומ-25 מטרים שיחרר טיל אדיר שנעצר בין חיבורי הקורות של גיל אופק.

דקה לאחר השער ב"ש כמעט ואיזנה את התוצאה אך גיל אופק, בהצלה אדירה, מנע מנגיחה של אורן ניסים לחדור פנימה. ב"ש הפעילה לחץ אדיר על רמה"ש וניסיון נוסף, הפעם של אוהד קדוסי, נבלם על קו השער. לאחר מכן גם נגיחה של לירון זרקו נעצרה על מפתן שערו של אופק.

דקה 90+4 - ב"ש מאזנת ל-3:3: הלחץ של המארחים מניב פרי כאשר בעיטה של אורן ניסים נעצרה ככל הנראה בידו השמאלית של מור דהן. גרינפלד סימן על הנקודה הלבנה ומאור מליקסון לא התבלבל, זרק את אופק ימינה ובעט שמאלה בחצי גובה בכדי לאזן את התוצאה ולסחוט תיקו.

הפועל ב"ש: אסי רחמים, אביתר אילוז, לירון זרקו, יניב אלול (אורן ניסים, 57'), דודי פדלון (איגור קוסטרוב, 81'), נדב קידר, אלעד בונפלד, זיו כבדה, מאור מליקסון, אוהד קדוסי, אופיר חיים (חנן פדידה, 70').

עירוני רמה"ש: גיל אופק, רובי קרדוזו (חיים שאבו, 81'), דימאקו וודלי, אודי חנון, הדר כהן, אפי מלכה, יאיר אזולאי, ישראל זביטי, גל גבע, מור דהן, עמנואל בנייני.

הפועל עכו עדיין לא הבטיחה את מקומה בליגת העל

אדק ודיין חוגגים (צילום: עמית מצפה, מערכת ONE)
קרובים קרובים לליגת העל. הפועל עכו | צילום: עמית מצפה, מערכת ONE

הפועל עכו לא ניצלה היום (שישי) את ההזדמנות להבטיח את מקומה בליגת העל לאחר 1:1 ביתי עם הפועל ירושלים.

משה חלפון העלה את המארחים ליתרון מוקדם כבר לאחר 5 דקות, אך אסף עזו השווה ודחה את חגיגות העליה של חניכיו של ירון הוכנבוים לפחות בשבוע אחד.

עכו נשארה במקום השני עם 52 נקודות, והפסד של אחי נצרת ביום ראשון מול הפועל רעננה, יבטיח לקבוצה את העליה כבר לפני המחזור ה-29.

דקה 5 - הפועל עכו עולה ל-0:1: המארחים הצליחו לצאת מהלחץ והשיגו את השער המיוחל לאחר מהלך קבוצתי לתפארת. שלומי אדרי מסר לעברו של שחר סימנטוב, זה המשיך בכדור רוחב מצוין לרחבה, שם ניצב משה חלפון החופשי שמ-5 מטרים הרעיד את הרשת.

עכו, ששלטה בנעשה על כר הדשא החל מהדקה ה-1, היתה קרובה בדקה ה-11 להכפיל את יתרונה לאחר שעבדול עזיז מצא בכדור עומק את שלומי אדרי, החלוץ הקפיץ מעל באדג'י אך הכדור נחת על גג השער.

דקה 53 - הפועל ירושלים משווה ל-1:1: האורחים מצליחים לאזן את התוצאה ועל הדרך להשתיק את 2000 הצופים בנהריה. אסף עזו החל במהלך ומסר לעברו של שי אהרון, החלוץ הוותיק החזיר לעזו במסירה נהדרת עם העקב ועזו הקדים את כל ההגנה העכואית ובעט תוך כדי גלישה לרשת.

עכו פתחה חזק את המחצית השניה ובדקה ה-58 ניסיון הקפצה מתוחכם של שחר סימנטוב חלף מעל לשער. דקה חלפה וירושלים כמעט הצליחה לעלות ליתרון כששי אהרון זיעזע את המשקוף בבעיטה מ-10 מטרים.

המארחים הציגו יכולת ירודה ורק נס מנע מהם מלרדת מנוצחים כאשר דודו גורש מנע בדקה ה-87 שער בטוח מרגליו של שי אהרון, שנותר לבדו מול השער.

הפועל עכו: דודו גורש, יניב צ'יציאן, אלון זיו, גבע ברקאי, רון בן נחום, בן בנימין, אבי אלפסי, משה חלפון, שחר סימן טוב, עומר עבדול עזיז, שלומי אדרי.

הפועל ירושלים: רוברט באדג'י, אורי פסו, עמר סלמן, אסף עזו, רובי רגב, שי אהרון, אופיר עזו, תומר סולטן, אדיר מעודה, דור הלוי, שי אהרון, דייויד גומז.

3:4 דרמטי להרצליה על קרית אתא, שמתקרבת לירידה

אריאל שיימן (צילום: עדי בן ברון, מערכת ONE)
לא יורד ליגה. שיימן | צילום: עדי בן ברון, מערכת ONE

מכבי הרצליה (30 נקודות) עשתה צעד סופר חשוב בדרך להבטחת המקום בליגת המשנה לעונה נוספת אחרי שגברה 3:4 בחוץ, על האחרונה בטבלה, עירוני קרית אתא. האורחים כבר הובילו 1:3 אך חניכיו של רוני דורה וברוך ממן לא אמרו נואש ואיזנו ל-3:3. שער של אלן מסודי בדקה ה-86, השני שלו במשחק, חרץ את גורל המשחק וככל הנראה גם את גורלה של קרית אתא, שמתקרבת בצעדי ענק לליגה השלישית.

דקה 10 - הרצליה עולה ל-0:1: הקבוצה מהשרון עולה ליתרון סופר חשוב ויוצאת מהלחץ. אלן מסודי התרומם ראשון להגבהה מימין וכשהוא חופשי לחלוטין בתוך הרחבה נגח פנימה.

דקה 20 - קרית אתא משווה ל-1:1: המארחים לא נבהלו מהפיגור המוקדם והצליחו לאזן את התוצאה בחלוף 10 דקות. בעיטה חזקה של עמנואל אמנגואה נהדפה ע"י איתמר ניצן, רותם שמול הסתער על הריבאונד ובעט מקרוב לרשת.

דקה 30 - הרצליה עולה ל-1:2: חניכיו של רמי לוי הצליחו להחזיר לעצמם את היתרון. החלוץ רפאל בניטז היה במקום הנכון ובזמן הנכון בכדי לסיים התקפה הרצליינית עם כדור ברשת.

דקה 45 - הרצליה עולה ל-1:3: האורחים עושים צעד גדול בדרך לניצחון. רגב וולק כבש בדקה הכי טובה מבחינתה של הרצליה וחרץ ככל הנראה את גורל המשחק.

דקה 60 - קרית אתא מצמקת ל-3:2: המארחים לא אומרים נואש ומצמקים את התוצאה משער של רן יצחק.

דקה 75 - קרית אתא משווה ל-3:3: החבורה מהצפון משלימה קאמבק מרשים ומאזנת את התוצאה לאחר ששי דהאן ניצל ערבובייה ברחבת הרצליה והפציץ מקרוב לרשת.

דקה 86 - הרצליה עולה ל-3:4: אלן מסודי תוקע סכין בלבם של המארחים ומכריע את גורל המשחק, כשנותרו 4 דקות בלבד לסיום.