עמר עם שי אהרון. לא עוזב את י-ם (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שי אהרון ושלומי עמר. צמד לחלוץ הוותיק (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

עירוני רמה"ש חזרה אחה"צ (שבת) לפסגת הליגה הלאומית וזאת לאחר שסיימה בתיקו 3:3 מסעיר. מול הפועל ירושלים במסגרת המחזור ה-18 בלאומית. חניכיו של יהודה זגורי פספסו הזדמנות לפתוח פער בפסגה של שתי נקודות על פני הדולקת אחריהם קרית שמונה במידה והיו מנצחים.  

רמה"ש פתחה את המשחק בלחץ וכבר בדקה השביעית עלתה ליתרון. הרחקה לא טובה של הגנת ירושלים הגיעה לרגליו של רותם שמול שלא התקשה ומשמונה מ' כבש 0:1 מהיר למקומיים. המקומיים המשיכו ללחוץ מה שלא הפריע לירושלים לצאת להתקפה ולזכות בפנדל, אותו ניצל, מי אם לא, שי אהרון, 1:1 כבר בדקה ה-14.

בדקה 25 נפצע שוער רמה"ש, יעקב קורצקי, והוחלף ע"י גל ניר. השוער המחליף עוד הספיק להציל גול בטוח, אך בדקה ה-40 עצירה מצוינת שלו מנגיחה של שי אהרון הגיעה לרגליו של אופיר עמרם שכבש מקרוב, 1:2 מפתיע לחניכיו של שלומי עמר במחצית. 

בדקה ה-54 רמה"ש השוותה משערו של הניגרי פידליס דימקלו. שלוש דקות עברו וזה כבר מהפך, הגבהה של רם סטי חדרה פנימה, 2:3 לרמת השרון. ירושלים בהלם? לא בטוח. בדקה ה-70 אופיר עמרם הוכשל ברחבה על ידי רם סטי, ושוב, שי אהרון מהנקודה הלבנה קבע 3:3 וחתם את תוצאת המשחק.

זגורי. 4 נק' ב-5 משחקים הספיקו לבוסים (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
יהודה זגורי. רמה&"ש עדיין ראשונה (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

רמה"ש כאמור ראשונה עם 31 נק' ,בדיוק כמו קרית שמונה, אך היא מקדימה אותה ביחס שערים עדיף. הפועל ירושלים נשארה במקום ה-12 עם 21 נק'.     

מכבי באר שבע דרסה 1:5 את הפועל מרמורק
מכבי באר שבע הביסה הערב בתצוגה משכנעת את הפועל מרמורק 1:5והשיגה את ניצחונה השביעי העונה שהקפיץ אותה עד למקום התשיעי.

המשחק נפתח בגישושים. בדקה ה-25, בהתקפה הראשונה שלה במשחק, מצאה מכבי ב"ש את הרשת אחרי כדור רוחב שחלף ברחבת החמש ומתוך העירבוביה מצא ינון ברדה את הרשת. 0:1 לבאר שבע. בדקה ה-39, גם גולן אמשקשוילי מצא את הרשת. מסירת רוחב של מיקי עטיה הגיעה עליו והאחרון לא התבלבל וכבש את השני לקבוצתו. 0:2 לקבוצה מהדרום.

שלום אביטן עם יוסי אבוקסיס (ONE) (צילום: מערכת ONE)
שלום אביטן. הצגה של הקבוצה שלו | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-48 הבקיעו הבאר שבעים את השלישי שלהם עם שער מדהים. לאחר הגבהה לרחבת מרמורק, ינון ברדה כבש במספרת מרהיבה. בדקה ה-75 הגיע השער הרביעי לאחר כיבוש של ערן זגר.

בדקה ה-83 מצאו חניכיו של שלום אביטן את הרשת בפעם החמישית כשהפעם המחליף, רפי עמוס, נרשם בלוח התוצאות אחרי בישול של ערן זגר. מרמורק רק צימקה בדקה ה-90 מגול של רפי סגל בבעיטה חופשית שחתם את תוצאת הסיום - 1:5 לקבוצה מבירת הנגב. כאמור, ב"ש עלתה למקום התשיעי בעקבות הניצחון ולה 24 נק', מרמורק נשארה אחרונה ולה 13 נקודות.