אבי לוזון
אבי לוזון. נחיה ונראה | צילום: עודד קרני

המלחמה בדרום אילצה גם את הפועל באר-שבע לנדוד למרכז והיום (רביעי) התאמנו גיא לוי ושחקניו במגרש האימונים הצמוד לאצטדיון רמת-גן אחרי שהוזמנו על-ידי ההתאחדות לכדורגל. הקבוצה היתה אמורה להתאמן ב-10:30 באצטדיון וסרמיל בב"ש, אבל מתקפת הטילים על העיר שינתה את התוכניות.

הבוקר נורו על בירת הנגב רקטות נוספות, אחת מהן פגעה בבית ספר ריק ואילו השניה התפוצצה בשטח פתוח בצפון העיר. שמונה בני אדם לקו בחרדה ופונו לבית החולים. יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, אמר: “זה משמח אותנו לארח את הדרום בקטע של הכדורגל, בנסיבות זה לא כל כך משמח.

"בהתאחדות לכדורגל אנחנו נעמיד את כל מה שיש לנו עבור כל קבוצה שתרצה, לא משנה אם זה באר-שבע, אשקלון, קרית-מלאכי או משחק אימון בין אשדוד למכבי ת"א. כל מה שצריך לעשות כדי לעזור לקבוצות אנחנו נעשה, מחובתנו כהתאחדות לכדורגל בארץ. זו גם זכות גדולה שנפלה בחלקנו לעשות משהו למען תושבי הדרום".

על השאלה כיצד נערכים לליגות ענה לוזון: "אנחנו לא רוצים לחשוב עכל כך קדימה, רוצים לראות מה יתפתח בימים הקרובים. אנחנו לא צריכים לחשוב על מה יהיה בשבת הבאה, אנחנו נשב ונקבל החלטות, שבוע קדימה זה לפעמים נראה נצח.

"נכון שספורט וכדורגל זה לא בראש סדר העדיפויות במצב הביטחוני בו כל הדרום מופגז, אבל אנחנו צריכים להמשיך לשדר עסקים כרגל, הכדורגל הוא סה"כ גם תחביב וגם משהו שנותן לאנשים לשכוח מצרות היום".

ברקת: "אלו 24 שעות לא קלות"

הבעלים של ב"ש, אלונה ברקת, אמרה: “אלו 24 שעות לא קלות, ההורים שלי גרים באשקלון ולכן יש דאגה מרובה. זה לא פשוט אבל זו סיטואציה שכולנו צריכים להתמודד איתה. הזרים של הקבוצה בסדר, אני מופתעת לטובה מהם, אולי בגלל שהם צעירים. הם קיבלו הדרכה והם יודעים שאנחנו פה בשבילם.

"הזרים שלנו, ג'סטין זולו ואיגור קוסטרוב לבד בארץ. הם ישוכנו בתל-אביב, עד שנארגן להם מקום אחר. המצב מפריע ולא נוח לקבוצה, אבל אנחנו קשובים לפיקוד העורף".

על דחיית הליגה אמרה ברקת: “מוקדם לדבר על כך, נראה איך העניינים יתפתחו".