איתי ארקין בפעולה. "צפוי משחק קשה" (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
איתי ארקין בפעולה. "צפוי משחק קשה" (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

המחזור ה-11 של הליגה הלאומית יימשך היום (שבת) עם שני משחקים נוספים, כשבמרכזי, שיחל בשעה 19:00, הפועל ר"ג תצא לעילוט למשחק חוץ מול מכבי אחי נצרת.

למרות שהיא מגיעה למפגש מהמקום הרביעי בטבלה, הקבוצה מהמגזר מגמגמת בתקופה האחרונה, כשבאמתחתה ניצחון אחד בלבד בחמשת משחקי הליגה האחרונים והפסד ברבע גמר גביע הטוטו בשבוע שעבר לבת-ים.

מן העבר השני, גם הקבוצה הרמת-גנית לא עומדת בציפיות, שמיקמו אותה כאחת הפייבוריטיות לעליה טרם העונה, וסופגת לאחרונה לא מעט ביקורות. לפני היציאה לפגרה הפסידו חניכיו של פרדי דוד להפועל ירושלים, אולם הם מגיעים למפגש עם חניכיו של שמעון הדרי מעט מעודדים אחרי שעלו לחצי גמר גביע הטוטו על חשבון מכבי הרצליה.

במזג אוויר סגרירי ערכו האדומים מרמת-גן את האימון המסכם ושוער הקבוצה, איתי ארקין, אמר לקראת המשחק: "צפוי לנו משחק קשה. בליגה הזו כל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה וכל משחק הוא קשה, על אחת כמה וכמה כשמדובר במשחק חוץ. אבל אנחנו באים מוכנים, עבדנו קשה ואנחנו באים רק בשביל לנצח".

השוער אינו מתרגש מהביקורות נגד קבוצתו: "מי שאומר שאנחנו בתקופה לא טובה לא נמצא במשחקים שלנו. אנחנו נראים טוב. ברוב המשחקים, גם באלו בהם הפסדנו וגם באלו בהם ניצחנו 0:1 קטן, שלטנו במגרש, החזקנו רוב הזמן בכדור והגענו להמון מצבים שלא השכלנו לנצל. מצדי לנצח כל משחק 0:1, העיקר שננצח".

פרדי דוד (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
פרדי דוד. ניצחון יכול להעלות את קבוצתו למקום הראשון (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

"יש קבוצות שהשם 'הפועל ר"ג' מכניס בהן מרץ וטירוף, בגלל שהכתירו אותנו כפייבוריטים, והן מגיעות מולנו עם כל המוטיבציה לנצח. אז נכון שהיו לנו כמה הפסדים העונה שבהם פיספסנו נקודות, וחבל, אבל אנחנו עדיין ממקוממים גבוה בטבלה והליגה עוד ארוכה. אם מדברים על עלייה, אין ספק שהסגל שלנו הוא בין הפייבורטים לעלות ליגה", סיכם ארקין.

במשחק מוקדם שיחל בשעה 15:00 תארח מכבי הרצליה את סקציה נס ציונה. חניכיו של עופר טלקר חוו את הפסד הליגה האחרון שלהם בתחילת חודש שעבר, ומאז הם נהנים ממומנטום חיובי. בשבוע שעבר הודחה הרצליה מגביע הטוטו ובקבוצה מקווים שההפסד לא יעיב על התקופה הטובה. מנגד, חניכיו של רפי כהן מגיעים למפגש לאחר הפסד לבני לוד בליגה והפסד ברבע גמר גביע הטוטו.