רן בן שמעון. שער ניצחון בדקה ה-92 (איתי ישראל) (צילום: מערכת ONE)
רן בן שמעון. שער ניצחון בדקה ה-92 (איתי ישראל) | צילום: מערכת ONE

אחרי שאתמול המחזור ה-16 סיפק לנו רק שני שערים בשלושה משחקים, גם הערב (שבת) הליגה הלאומית המשיכה לאכזב עם הספק די עלוב של שער אחד בלבד.

תיקו מאופס בדרבי המגזר בין בני לוד ומכבי אום אל פאחם העלה את קבוצתו של סלימן אזברגה למקום השני. שער ניצחון של רן בן שמעון מעירוני בת ים בתוספת הזמן נעץ עוד מסמר בארון הקבורה של הפועל הרצליה שממשיכה לנעול את הטבלה

בני לוד - מכבי אום אל פאחם 0:0
המחצית הראשונה היתה ברובה בשליטת המארחים, אך דווקא חניכיו של אבי סבג היו אלה שהגיעו למצב הכיבוש היחידי, כשאיברהים בסיט שיחרר בעיטה אדירה שנעצרה מצויין אצל שוער לוד, גל מסיקה. מלבד ההזדמנות של הגנאי שתי הקבוצות העדיפו לרכז את מירב הכוחות בצד ההגנתי והשחקנים ירדו לחדרי ההלבשה אחרי מחצית ללא שערים.

גם המחצית השנייה לא סיפקה לצופים בשכונת התקווה אירועים מעניינים. אם בתחילת המחצית השנייה בסיט עוד סיכן פעמיים את שערה של לוד, המשך המחצית היה שומם ונטול אירועים עד לשריקה האחרונה.

בעקבות הנקודה, בני לוד חזרה למקום השני עם 28 נקודות. האורחים מאום אל פאחם, שסיימו משחק שלישי ברציפות בתיקו, עלו למקום השביעי כשבמאזם 23 נקודות

הפועל הרצליה - מכבי עירוני בת ים 1:0
חניכיו של בני טבק עלו לכר הדשא באיצטדיון העירוני כשהם מסתכלים על כולן מלמטה. האורחים מבת ים הגיעו אחרי ארבעה הפסדים רצופים כשרק שלוש נקודות מפרידות בינהם לקו האדום.

בני טבק. הרצליה עדיין אחרונה (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
בני טבק (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

בדומה לשאר משחקי המחזור, גם בהרצליה לא חזו הצופים במשחק פתוח והתקפי, אך בדקה ה-91 שיתוף פעולה של יוני רביבו ורן בן שמעון הבת ימים הסתיים בשער ניצחון, לאחר שרביבו העביר כדור רוחב לבן שמעון וזה קבע 0:1 מתוק לקבוצתו.

בעקבות הניצחון חניכיו של איתי מרדכי מטפסים למקום העשירי כשבמאזנם 20 נקודות, הפועל הרצליה ממשיכה לנעול את הטבלה כשהיא עם 12 נקודות בלבד.