שביט אלימלך. מצטרף להפועל חיפה (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
שביט אלימלך. משחק מדאיג (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בגשם שוטף ובתנאי מגרש קטסטרופלים הובס היום (שני) הרכב משני של הפועל פ"ת 5:1 ע"י עירוני רמת השרון במשחק אימון בקיבוץ עינת.

ההרכב החסר, שהורכב משחקני הסגל הרחב ומספר שחקני נוער, אותם הרכיב מאמן הפועל פ"ת, שביט אלימלך, הציג יכולת חלשה מאוד מול הרכב חסר גם של הקבוצה מהלאומית. שחקני ההרכב הראשון הסתפקו באימון ריצה בקיבוץ עינת.

משטח הדשא שרק עבר שזרוע לפני כחודש נראה קטסטרופה, עד כדי כך שהשחקנים התקשו להתמסר ולרוץ בין השלוליות העמוקות. אך ספק אם תנאי המשחק הקשים יכולים להוות תירוץ לתבוסה החריגה במשחק האימון שאורגן על מנת לבחון את השחקנים לקראת חלון ההעברות בינואר.

גל כהן היה היחיד משחקני ההרכב שפתח במשחק, אך הוא מתח את המפשעה ונאלץ לעזוב את המשחק. בדקה ה-30 התגבר בקלות חלוץ רמה"ש, בן פאלח, על סאלם אבו סיאם ובעט מזווית קשה אל הפינה הרחוקה של יוסי שקל ופנימה, 0:1 לרמה"ש.

בדקה ה-52 חלוץ אחר של רמה"ש, רותם שמול, כבש שער נהדר בבעיטה חופשית אל החיבורים. בדקה ה-65 מסר בן פאלח כדור רוחב לגל פיבך, שמול שקל דחק את השלישי של רמה"ש.

אלימלך הכניס למשחק את אור פישביין, שחר בלילטי ואת חלוץ קבוצת הנוער, גיא לוי, ששדרגו את משחק ההתקפה של הקבוצה. מספר דקות מאוחר יותר מצא לוי את פישביין בכדור יפה, כשהאחרון הקפיץ באומנות מעל גל ניר וצימק ל- 3:1. הקבוצה בעטה עוד פעמיים לקורה של גל ניר ואלמוג בוזגלו החמיץ מול שער ריק.

אלימלך והשחקנים, יש להם מדים למשחק  (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
אלימלך ושחקני הפועל פ&"ת (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-74 מצא שגיב כהן הפעלתן, אשר מושאל לרמה"ש מהפועל פ"ת ואף עשוי לחזור לשורותיה בינואר, את בן פאלח שכבש את שערו השני במשחק. עשר דקות מאוחר יותר בישל פאלח לאור אוסטוינד שחתם את תוצאת המשחק.

המחליפים של רמה"ש הפגינו יכולת טובה וניכר כי הם בכושר משחק טוב, הרבה הודות לעבודה של המאמן יהודה זגורי ומאמן הכושר שלו, רז משולם.

קשר פ"ת, רפי דהאן, שוחח בתום המשחק עם אלימלך, וביקש לקבל שחרור מהקבוצה בכדי שיוכל לעבור לנתניה המעוניינת בו, ואשר במדיה אף ערך אתמול אימון. אלימלך אמר לשחקן כי הוא מרוצה ממנו אבל ביקש שיעשה יותר הגנה.

דהאן עצמו מתקשה להבין מדוע מתעקשים להשאירו עד לחודש ינואר, כשלא נותנים לו דקות משחק, ואמר בתגובה לסירוב לשחררו: "שביט אמר שהוא רוצה להשאיר אותי עד ינואר כי יש לו פצועים, אבל אמרתי להם שאם אני לא ברמה שלהם, ולא מקבל דקות משחק, אז שישחררו אותי כדי שאוכל ללכת למקום בו מעוניינים בי".

החלוץ איימן אבו-סאלח חזר הבוקר לערוך אימוני ריצה והוא עשוי להיות כשיר למשחק מול מכבי חיפה.