ויינשטיין. ימשיך לשבת על כיסא המאמן (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
ויינשטיין. ימשיך לשבת על כיסא המאמן (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

יממה סוערת עברה על הכח עמידר רמת גן, יממה שבה המאמן, רונן ויינשטיין, עמד מול הקבוצה לפני עלייתם לאימון ואמר עם דמעות בעיניים כי הוא פורש מכדורגל וזאת בעקבות המשחק ביום שבת מול ג'ת, בו הפסידה הכח 1:0 בגלל טעויות שיפוט קשות.

השחקנים, שהיו אמורים להתלבש ולהתחיל את האימון היו המומים ולא הסכימו לעלות לדשא בלעדיו. האימון לא התקיים וכל השחקנים יחד עם המאמן נסעו לרב פינטו לאשדוד להכין חבילות שי לחג ובין היתר לשכנע את המאמן להישאר איתם בקבוצה. בסופו של דבר הצליחו השחקנים וגל יוסף, בעלי הקבוצה, לחזור בו מהחלטתו.

רונן ויינשטיין הסביר את התנהגותו: “אני בן אדם שעובד על אמוציות, אני עושה דברים מהבטן, הייתי עם דמעות בעיניים מול הקבוצה לפני האימון, אני לא מסוגל להיות במסגרת כזאת ואני לא יכול לשנות את העולם. השחקנים גברים, אמרתי להם שבשבילי הם לקחו את שלוש הנקודות וניצחו במשחק".

המאמן הנרגש הוסיף: "שיניתי את ההחלטה בזכותם ובזכות גל יוסף, שמבחינתי הוא משהו חזק ומיוחד והוא חשף אותי לכדורגל. השחקנים חיממו לי את הלב כשאמרו לי שרק איתי הם יכולים להצליח שאני לא אזניח אותם. כואב לי שבגלל טעויות שיפוט זה מגיע למצב כזה".

בנושא השיפוט והעמדתו לדין אמר ויינשטיין: ”הוצאנו מכתבים לכל מי שהיינו צריכים, יש לי דיסק של המשחק ואני אראה להם את הפנדל שהיה במאה אחוז ואת הגול של עומר רפס שעבר את הקו והיה עוד גול שנפסל בטענת נבדל".

גל יוסף (ONE) (צילום: מערכת ONE)
גל יוסף. שופך כסף על הקבוצה וטעיות השיפוט הורסות לו | צילום: מערכת ONE

"הקבוצה השניה בזבזה זמן על פציעות והשופט הוסיף רק שתי דקות אחרי שהם בזבזו מעל לשש דקות. אז אם זה המדיניות של השיפוט ונותנים לשופט לעשות מה שרוצים על קבוצות ששמות את מיטב כספם וזיעתם אז אני לא מבין לאן הכדורגל הולך", סיכן רונן את טענותייו.

“המטרה שלנו היתה לשנות את החלטת המאמן". אמר חיים מלכה, קפטן הקבוצה, הבוקר ל-ONE והוסיף: "אני נכנסתי אליו לשיחה והבהרתי לו שאם זה משהו שלא קשור לכדורגל אז אנחנו מורידים את הראש ומסכימים אבל אם זה בגלל שיפוט אנחנו האחרונים שניתן לזה לקרות והוא לא יעזוב".

חיים מלכה: &" (צילום: מערכת ONE)
חיים מלכה. | צילום: מערכת ONE

מלכה גם סיפר על הקשר של המאמן עם שחקני הקבוצה: "השחקנים בקבוצה נמצאים בה בגלל רונן ולא רוצים לעזוב בגללו ולכן לא נתנו לזה לקרות. מתחילת העונה אנחנו מדברים על זה שאנחנו משפחה אחת, אחד עוזר לשני וברגע שהאבא של המשפחה אומר דבר כזה זה לא משהו פשוט".

לגבי השיפוט במשחק ביום שבת אמר הקפטן: "אנחנו ישבנו בדיוק בקו של השער והכדור של עומר עבר את הקו בחצי מטר ומהטריבונה רואים את זה הכי טוב. את הגול הזה הוא לא אישר השחקנים שלנו שמחו, שלהם הורידו את הראש והוא סימן להמשיך לשחק כאילו הכדור לא עבר את הקו. הוא גם הוסיף התחזות לפנדל שהוא לא שרק. אבל אנחנו מוחקים את זה זה כבר לא משנה העיקר שהמאמן נשאר".