כנראה שהפועל כפ"ס גדולה העונה על שאר הקבוצות בליגה הלאומית. חניכיו של תומר קשטן רשמו היום (שישי) את ניצחונם השישי ברציפות וגברה 0:1 על מכבי הרצליה במחזור ה-12. לזכותם של הירוקים 31 נקודות והם מקדימים בחמש נקודות עירוני רמה"ש שסיימה ב-1:1 מאכזב מול בת ים.

משה סיני והרצליה קיוו לעצור את הקטר של כפ"ס והציגו יכולת טובה במחצית הראשונה אבל המארחת היתה הרבה יותר מסוכנת. פטריק דופלה ואבי אבינו שהציג יכולת מצויינת במחצית הראשונה סיכנו שוב ושוב את השער של אבי איבגי שהיה עירני ושמר על רשת נקיה.

עם פתיחת המחצית השניה ערך תומר קשטן שני חילופים כאשר הכניס לכר הדשא את עומרי רון ושי דוד. המארחים עשו הכל נכון, מלבד לשים את הכדור ברשת. עשר דקות לאחר פתיחת המחצית הראשונה הראה עומרי רון שהוא רעב. החלוץ קיבל כדור טוב מהמחליף השני, שי דוד והפציץ למשקוף של איבגי.

אלירן סיימון סחט הצלה גדולה מאיבגי ורון המשיך לאיים על השער אבל לא הצליח לאפס את הכוונת, עד לדקה ה-87. החלוץ השתלט על כדור שהגיע אליו, הסתובב ובעט מצויין לרשת, הפעם איבגי לא יכול היה להושיע, 0:1 דרמטי לכפ"ס.

הרצליה ניסתה להוציא נקודה יקרה ויצאה למתפרצת מסוכנת סמוך לשריקת הסיום. המחליף, הירקלי ג'יפרידזה הניף את הרגל, הכניע את קליימן אבל הכדור נעצר רק בקורה, מזל גדול לכפ"ס.

שחקני כפ"ס חוגגים עליה לפסגה (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
שחקני כפ"ס חוגגים ניצחון על הרצליה (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE
שחקני כפ&"ס חוגגים עם האוהדים בסיום (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
שחקני כפ&"ס חוגגים עם האוהדים בסיום (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

סיני: "היתה להם בעיטה אחת מוצלחת למסגרת"
מאמן הפועל כפ"ס, תומר קשטן, התייחס לניצחון החשוב ואמר: "אפשר לחלק את המשחק הזה לשתי מחציות, במחצית הראשונה היינו רעים מאוד, איבדנו המון כדורים במרכז השדה ונתנו להרצליה חופש למרות שהם לא הגיעו למצבים והם שלטו בחצי הראשון. במחצית השניה המצב השתנה לחלוטין. הנענו את הכדור בצורה יותר טובה, פתחנו ורווחנו את המשחק והגענו להמון מצבים ושתי קורות". 

על משחק העונה בשבוע הבא מול רעננה הוסיף המאמן: "אנחנו מכירים את רעננה והם איתנו. שיחקנו נגדם פעמיים אז אין הפתעות, את ההישג שלהם (שער חובה אחד ב-11 משחקים) אי אפשר לקחת, אנחנו מאמינים ביכולת ההתקפית שלנו. תנו לנו ליהנות מהניצחון ויש לנו את כל השבוע להתכונן למשחק הבא".

מאמן מכבי הרצליה, משה סיני: "שלטנו ברוב שלבי המשחק, במחצית השניה היה משחק דו צדדי ומצבים גם לכפ"ס וגם לנו. אני לא חושב שלאחת הקבוצות היה יתרון בהחזקת כדור או במצבים, הם בעטו בעיטה אחת מוצלחת למסגרת וכבשו שער והמזל היה לטובתם". על משחק הליגה הקרוב מול אחי נצרת הוסיף סיני: "יהיה משחק קשה ואנחנו נצטרך לנצח אותו".

משה סיני. הרצליה רוצה להישאר בצמרת (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
משה סיני (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה


דוד מור חיים הוציא את המשחק לדרך באצטדיון לויטה. שתי הקבוצות מתקשות לייצר מצבים ליד שני השערים וברבע השעה הראשונה לא נרשמו הזדמנויות. המשחק מתנהל רובו ככולו במרכז המגרש.

בדקה ה-18 סוף סוף התקפה נהדרת של מכבי הרצליה שכמעט הסתיימה בשער. אלן מסודי קיבל כדור מצויין על סף הרחבה, השאיר אותו לעומר פרץ שבעט חזק מעל לשער. שתי דקות חלפו וליאור לוי שלח כדור ארוך לעברו של פטריק דופלה אבל החלוץ, מזווית קשה מצא את איבגי מוכן.

כפ&"ס - הרצליה (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
כפ&"ס - הרצליה (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

דקה חלפה וכפ"ס היתה חייבת למצוא את הרשת. ליאור לינדר מצא את פטריק דופלה באגף, האחרון הכניס כדור מצויין לאיתי עוזרי שמצא עצמו מול אבי איבגי שהצליח להדוף לקרן את הבעיטה.

אבי אבינו לקח על עצמו הרבה בהתקפת המארחים בדקות האחרונות ולאחר שבחן את יכולתו של איבגי שעמד בהצלחה מול ניסיון בעיטה מצויין של הקשר, בדקה ה-37 הפציץ אבינו מעל לשער של איבגי, דקות טובות של כפ"ס.

קריספיס ודגו יורדים למחצית (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
קריספיס, דגו ופרץ יורדים למחצית (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
מאמן הפועל כפ"ס, תומר קשטן, ערך שני חילופים עם פתיחת המחצית השניה כאשר חמודי כיאל וליאור לינדר פינו מקומם לטובת שי דוד ועומרי רון.

ההזדמנות הראשונה במחצית השניה היתה שייכת להרצליה, עומר פרץ פרץ טוב באגף ימין, חתך למרכז ושחרר בעיטה טובה, קליימן היה במקום. שתי דקות חלפו והמחליף שי דוד ניסה את כוחות בבעיטה מחוץ לרחבה אבל בעט גבוה.

דקה חלפה וכפ"ס מתקרבת לשער של קליימן. שני המחליפים של קשטן, שי דוד ועומרי רון היו חתומים על ההתקפה היפה במשחק עד כה בדקה -54, דוד הכניס כדור טוב לרון שהפציץ את המשקוף של איבגי.

בדקה ה-58 נשלח דופלה בכדור ארוך, חלף על פני עוז יפרח בקלות וניסה להפתיע את איבגי שהיה במקום. חמש דקות חלפו ואפשר לרשום עוד מצב מצויין לזכותה של המארחת. עומרי רון קיבל כדור טוב מאונגר על סף הרחבה, השאיר אותו לסיימון שעבר שחקן ובעט, אבל איבגי המצויין ירד טוב והדף.

הפועל כפ&"ס - הרצליה (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
הפועל כפ&"ס - הרצליה (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-71 חטף עומרי רון את הכדור ממסאי דגו בשטח המגרש של הרצליה, התקדם לעבר השער והפציץ מחוץ לרחבה, הכדור עבר סמוך לקורה של איבגי.

בדקה ה-76 הרמה מצויינת של בני חדד מצאה את הראש של רגב וולק שנגח חזק אבל למרכז השער, שם חיכה בוריס קליימן. שתי דקות חלפו ודידי אונגר פרץ מצויין לרחבה של הרצליה אבל לא שחרר בזמן בעיטה, עוז יפרח ירד לגליץ' נקי וחילץ את הרצליה. בדקה ה-86 בן מלכה הפציץ מהאוויר למשקוף של איבגי, מזל גדול להרצליה שלא ספגה.

דקה 87 - כפ"ס עולה ל-0:1: סוף סוף זה הגיע! עומרי רון שכבר מצא את המשקוף של איבגי, הפעם מצא את הרשת בבעיטה נפלאה. רון קיבל את הכדור על סף הרחבה והפציץ לרשת של אבי איבגי.

עומרי רון (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
עומרי רון (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

עומרי רון חוגג (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
עומרי רון חוגג (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

הפועל כפ"ס: בוריס קליימן, ליאור לוי, אלירן סיימון, ג'ורג' בייסה, איתי עוזרי, דידי אונגר, פטריק דופלה, בן מלכה, אבי אבינו (אחמד מרעי, 68), ליאור לינדר (עומרי רון, 46), חמודי כיאל (שי דוד, 46)

מכבי הרצליה: אבי איבגי, מור שושן, עוז יפרח, רגב וולק, בני חדד, אסף קריספיס, שימי אלמלם (הירקלי ג'יפרידזה, 62), מסאיי דגו, שי ביטון (יותם פנסו, 54), עומר פרץ (ידין יזרס, 73), אלן מסודי.

0:0 משעמם בין לוד לנס ציונה
בני לוד, שהגיעה למפגש מול נס ציונה בתקופה טובה, לא הצליחה לרשום ניצחון ביתי והמשחק הסתיים ב-0:0 מאכזב עבורה. הסקציה לא הצליחה לחבר שני ניצחונות רצופים והקבוצות התחלקו בנקודות.

1:1 מפתיע בין בת ים לרמה"ש
מאמן רמה"ש, מומי זפרן, לא יודע אם לצאת מרוצה או מאוכזב מהמשחק מול בת ים. הקבוצה שלו קיוותה לחזור מבת ים עם שלוש נקודות אבל נקלעה לפיגור בניגוד גמור למהלך המשחק לאחר משה אבוטבול כבש בדקה ה-30.

הלחץ של רמה"ש הניב פרות רק בדקה ה-85, כאשר עמיר נוסבאום דחק מקרוב אחרי ערבובייה ברחבה. רמה"ש, עם 26 נקודות, מתרחקת מכפ"ס שבמקום הראשון עם 31 נקודות.

דקה 30 - בת ים עולה ל-0:1: אחרי חצי שעה של כדורגל נפרץ הסכר ובאחת ההתקפות הראשונות של המארחת היא עלתה ליתרון. משה אבוטבול הצליח להשתלט על כדור גובה שמשבעה מטרים כבש בניגוד גמור למהלך המשחק.

דקה 85 - רמה"ש משווה ל-1:1: חמש דקות לסיום הלחץ של האורחים השתלם. זיו כבדה בעט לשער אך הכדור נהדף ונוצרה ערבובייה ברחבה. עמיר נוסבאום היה הראשון להתעשת ודחק מקרוב פנימה, 1:1 דרמטי.