רמה"ש חוגגת הישארות (צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE)
רמה"ש חוגגת עוד עונה בלאומית | צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE

עירוני רמת השרון הזיעה היום (שלישי) והתאמצה עד שניצחה 1:2 את מכבי כפר קנא במשחק הראשון מבין שניים על הזכות לשחק בעונה הבאה בליגה הלאומית.

בקבוצה מהשרון היו מודעים לחשיבות המשחק שעלול היה לשלוח את הקבוצה למחוזות ולמגרשים שלא הכירה בשנים האחרונות. מאמן הקבוצה, יהודה זגורי, רצה להשיג יתרון לפני הגומלין שייערך ביום שישי, וגם הצליח.

המשחק לא התעלה לרמה גבוהה ודקה לפני סיום המחצית הצליח אורן זילכה לכבוש את אחד השערים היותר יפים שנראו במגרשי הכדורגל בשנים האחרונות.

כדור ארוך שנשלח מההגנה של הקבוצה הגיע לזילכה שעצר על החזה ומ-40 מטר שלח טיל בליסטי לעבר חיבורי שערו של מנחם קורצקי שלא יכול היה לעשות דבר מלבד להוציא את הכדור מהרשת.

ברמת השרון לא נבהלו ומאמן הקבוצה ביצע שני חילופים עם פתיחת המחצית השניה, ובסופו של דבר זה הצליח. מנואל בנייני היה שם שוב כדי להציל את הקבוצה מהלאומית ואולי לסדר לה את המקום בליגה גם בעונה הבאה.

בדקה ה-73 היה זה בנייני שנגח את הכדור פנימה והחזיר קצת את הצבע לפנים של רמת השרון. חמש דקות לסיום היה זה שוב בנייני שסידר את הניצחון לרמת השרון.

בדקה ה-88 יכול היה חיים שאבו לנעוץ את המסמר האחרון אבל הוא הצליח להחטיא כדור עונשין מ-11 מטרים שאולי היה סוגר את הסיפור באופן סופי. בין הבעיטה להחטאה רק וואקיד המחליף כרטיס אדום.

זגורי: השאננות תקפה אותנו, אבל אני שמח שניצחנו
בסיום המשחק הראשון בין רמת השרון לכפר קנא, ניתן היה להבחין ברגשות מעורבים בשני הצדדי. במפגש המבחנים על הזכות לשחק גם בשנה הבא בליגה הלאומית, בכפר קנא יצאו שבעי רצון משער החוץ היקר שהשיגו, אך היו מאוכזבים מכך שלא הצליחו לשמור על היתרון והפסידו במשחק בדקות האחרונות.

מן העבר השני, ברמת השרון היו מרוצים מעובדה שהצליחו להשיג את הניצחון בדקות הסיום, אך התאכזבו מאוד מהמחצית הפנדל של חיים שאבו בדקה ה88, פנדל שאם היה מובקע היה מגדיל את היתרון שלהם לקראת המשחק הגומלין.

מאמן רמה"ש, יהודה זגורי הסביר בסיום: "אמרתי לפני המשחק שאני פוחד משאננות והשאננות באמת תקפה אותנו למשך 70 דקות, אבל בסופו של דבר ניצחנו ועל זה אני שמח. זה טבעי שיהיה פה לחץ. היינו צרכים ליזום וראיתם שאנחנו לא טובים בלעשות את זה. אנחנו נגיע לכפר קנא במערך קצת יותר זהיר. הלחץ יהיה עליהם ואני מקווה שנצליח לשים שם גול ולגמור את הסיפור".

חיים שאבו מרהמ"ש אמר בסיום: "כל המשחק התנהל בחצי של כפר קנא והם כמעט ולא הגיעו לשער שלנו. החלוץ שלהם נתן גול נדיר שלא רואים דברים כאלה במגרשי הכדורגל ואנחנו נאלצנו לצערי לרדוף אחריהם, זה לא משהו שתכננו לפני המשחק, אבל לשמחתי בסוף ניצחנו".

על החמצת הפנדל שלו אמר השחקן: "חבל על הפנדל שהחטאתי, אבל אנחנו יוצאים לכפר קנא עם ניצחון ואני מקווה שיהיה בסדר. הלחץ הכריע פה, באנו לחוצים מידי למשחק ולא האמנו בעצמו מספיק שאנחנו יכולים להכריע את המשחק. אני מקווה שביום שישי בכפר קנא יהיה בסדר".

המאמן המפסיד הישאם זועבי ציין בסיום: ”אנחנו יוצאים מאוכזבים. למרות שהיתה שליטה אופטית של רמה"ש עמדנו טוב והגענו לכמה מצבים. צר לי שקיבלנו שני גולים דווקא כשהיינו ביתרון מספרי. הגול השני שקיבלנו בכלל היה בדיחה, אבל אני מבטיח לכולם שבכפר קנא זה יהיה סיפור אחר".

"אנחנו קבוצה חזקה מאוד בבית ומצפים לרמה"ש חיים מאוד קשיים. אני לא חושב שהיתה פה בעיה של כושר. אני מפרש את זה רק כתוצאה של הלחץ הגדול. אנחנו צרכים לנצח ביום שישי ואני משוכנע שנצליח להשיג את ה-0:1 ולעלות".

מחצית ראשונה
שתי הקבוצות עלו על כר הדשא והתכוננו לפתיחת המשחק. 300 הגיעו לאצטדיון בכדי לצפות בשתי הקבוצות ומי שמנהל את המשחק הוא השופט, מאיר לוי.

לאחר עשר דקות של משחק הגיעה ההזדמנות הראשונה במשחק. סימנטוב שיחרר כדור רוחב שהגיע לחלוץ, בן פלח. האחרון המשיך בנגיעה את הכדור אך בקר הדף. בדקה ה-20, פלח הגביה כדור קרן שחלף מעבר להגנה ומעבר לשוער אך לבסוף הורחק בשניה האחרונה לפני שבנייני הגיע לכדור.

קרדוסו דוהר לעבר הלאומית (צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE)
קרדוסו דוהר לעבר הלאומית | צילום: אלעד ירקון, מערכת ONE

המשחק לא התעלה לרמה גבוהה עד כה למרות שרמה"ש שולטת במרכז השדה אך לא מגיעה להזדמנויות מסוכנות. בדקה ה-31, הזדמנות ראשונה לכפר קנא לאחר שחוסבה קיבל כדור באגף ימין ובעט מ-16 מטרים אלכסונית. אולם, הכדור חלף סנטימטרים מעל המשקוף.

דקה 45 - 0:1 לכפר קנא - שער אדיר של אורן זילכה לפני המחצית סידר לאורחת מהארצית יתרון. כדור ארוך שנשלח מהגנת כפר קנא הגיע לאורן זילכה שעצר בחזה ומ-40 מטר ירה טיל לחיבורים.

מחצית שניה
עם פתיחת המחצית השניה החליט מאמן רמת השרון לבצע חילוף כפול כשהוריד לספסל את יאיר אזולאי ואת גל גבע והכניס במקומם את אליאור וקנין ואת אפי מלכה.

כנראה בעקבות השער הדקה האחרונה של המחצית הראשונה, עלו שחקני כפר קנא ל-45 הדקות האחרונות בהתלהבות יתרה, אולם לא הצליחה לממש את זה להזדמנות.

בדקה ה-52 היתה קרובה רמת השרון להשוות אבל אודי חנון נגח את הכדור שהוגבה לעברו למרכז השער. כעבור שלוש דקות היה זה בן פלח שכבר הכניע את שוער כפר קנא, אבל הגנת האורחת הצליחה להרחיק מהקו.

הלחץ של רמת השרון נמשך ובדקה ה-65 היה זה אוסטוינד הצעיר שניסה את כוחו בבעיטה מרחוק אך ללא הצלחה.

דקה 73 - רמת השרון משווה ל-1:1 - אפי מלכה הגביה את הכדור לתוך הרחבה שם חיכה עמנואל בנייני שלא ביזבז זמן ונגח למסגרת. בקר רק הדף את הכדור ובנייני נגח את הכדור החוזר לשער החשוף.

דקה 85 - המהפך הושלם 1:2 לרמת השרון - עוד כדור הוגבה לרחבה של כפר קנא, הכדור פגע בבנייני. בקר חשב שהכדור הלך החוצה, אבל טעה וראה אותו מתגלגל לרשת.

בדקה ה-88 החטיא חיים שאבו מרמת השרון כדור עונשין מ-11 מטר שאולי היה יכול לסיים באופן סופי את הסיפור של כפר קנא, אבל הוא לא הצליח להכניע את בקר. עוד לפני הבעיטה ראה וואקיד את הכרטיס האדום.

רמת השרון: מנחם קורצקי, רודי קרדוסו, דימקו פידליס, אודי חנון, נדיב סימנטוב (אור אוסטוינד 54), יאיר אזולאי (אליאור וקנין 46), ישראל זויטי, חיים שבו, גל גבע (אפי מלכה 46), בן פלח, עמנואל בנייני.

כפר קנא: אופיר בקר, מוחמד שחברי, סמר מיעארי, רביא ג'יאהד, עבס ואליד, עיאד חוסבה, סאלח נמארנה (עוואד מוחמד 48), נאסר סועג, והיד כיאל, אורן זילכה (שימי פרץ 80), טאסיר אבו חאמד (מהדי וואקיד 57).