יוסי אבוקסיס 3 (צילום: עודד קרני, מערכת מאקו 1)
יוסי אבוקסיס. "כמו שהייתי שחקן" | צילום: עודד קרני, מערכת מאקו 1

זר, לו היה נקלע היום (שישי) לאיצטדיון העירוני בחולון לא היה מנחש שמדובר במשחק בליגה ג'. 3000 אוהדים ססגוניים דחפו היום את מכבי קביליו יפו, שעשתה צעד ענק לעבר העליה לאחר שהביסה את סגניתה קרית אונו בתוצאה 0:4 ופתחה פער של שש נקודות בראשות הטבלה.

יפו בראשות יוסי אבוקסיס ואביבי זוהר שלטה במשחק לכל אורכו וניצחונה לא היה מוטל בספק החל מהדקה הראשונה. בדקה ה-31 עלתה יפו ליתרון משער של החלוץ הצעיר אורן יחזקאל לאחר מבצע נאה. בדקה ה-55 הכפיל אביבי זוהר את התוצאה בבעיטת עונשין מ-11 מטר, לאחר שזוהר קמינסקי הוכשל ברחבה. שתי דקות מאוחר יותר כבר 0:3 לאחר שאותו קמינסקי כבש, הפעם בעצמו ובדקה ה-87 חתם את התוצאה המחליף דודי ביטון.

יוסי אבוקסיס: “אמרתי מההתחלה שהקבוצה הזאת לא מתאימה לליגה ג'. לא מבחינת הקהל, לא מבחינת השחקנים ולא מבחינת הארגון. כיף לשחק במקום כזה, עשינו היום צעד ענק בדרך להשגת המטרה וזה כיף לבוא לפה. התחלתי לחכות למשחקים בימי שישי ולהתרגש כמו כשהייתי שחקן".

על שחקן העבר מוצי לאון שהיה במשחק אמר אבוקסיס: “אם בנאדם כמו לאון, שהוא אחד השחקנים הגדולים בתולדות הכדורגל בא לפני המשחק ואומר לי שהוא מתרגש אז זה כבר עושה את הכול".

אביבי זוהר: “אנחנו במקום ראהשון בזכות. אנחנו הרבה יותר טובים מכל הקבוצות בליגה. נעלה ליגה בסטייל ובגדול. האוירה פה יותר טובה מכל משחק בליגת העל. מכבי יפו זה אחד המועדונים הכי גדולים בכדורגל הישראלי ואין עוד דבר כזה בארץ שלמשחק בליגה ג' מגיעים 3000 אוהדים ומעודדים ככה".

מאמן הקבוצה עופר ראובן: “עשינו היום צעד ענק, יש לנו עוד 13 משחקים ואנחנו צריכים לגמור את העבודה, להיות חלק מזה זה מאוד מרגש. אנחנו הילדים שהיינו פה בגיל 8 כשהכול התחיל ועכשיו אנחנו חלק מהפרויקט שמחזיר את יפו, אי אפשר לתאר עד כמה זה מרגש".

שחקן העבר מוצי לאון: “זה עדיין לא כמו בימים הגדולים של יפו, באותה תקופה בכל משחק היו מינימום עשרת אלפים צופים. אבל אנחנו בדרך הנכונה. זה כיף גדול שיפו חוזרת. כמו תינוק חדש שנולד, אני מאוד נהנה מזה והלוואי שזה ימשיך".

על אבוקסיס: “הוא שולט בכל המשחק ומנהל ליפו את כל המשחק. אמרתי לו לפני המשחק תודה רבה שהוא חלק מזה, זה מאוד ריגש אותו".

החלוץ אורן יחזקאל: “בתחילת העונה לא רציתי לרדת לליגה ג' ולבוא ליפו. עכשיו אני מבין שזאת היתה עליה ולא ירידה. יש פה קבוצה שלא מתאימה לליגה הזאת. השחקנים הוותיקים נותנים לנו המון ביטחון. אביבי ויוסי הם מנהיגים. יש להם מספיק הוכחות מהקריירה לכך".