(צילום: אודי ציטיאט) (צילום: ספורט 5)
(צילום: אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5

רק אמש (רביעי) נראה היה שהליגה הלאומית שוב בבעיה, כששחקן לוד נמצא חיובי לנגיף הקורונה ומשחקיה נדחו שוב, וכבר נמצא הפתרון: משחק אחד, בעוד כשבועיים, שייקבע מי יורדת ומי נשארת. אבל מה קורה אם יימצא חולה קורונה שוב? ובכן, במקרה כזה, למנהלת הליגה יש פתרון יצירתי במיוחד: הטלת מטבע. כן כן, שמעתם נכון, הטלת מטבע.

מנהלת הליגות, כזכור, הודיעה שהמשחק בין הקבוצה שמתחת לקו האדום לאום אל פאחם, וגם זה מול הפועל פתח תקווה בשני, לא ייערכו במועדים המתוכננים ועדיין לא ידוע מתי ישוחקו. בינתיים, הקבוצות פנו למנהלת בבקשה להקפיא את היורדות. היום, המנהלת הציעה אפשרות ובה בני לוד והפועל עפולה יתמודדו זו מול זו בקרב שיכריע מי תישאר בלאומית ומי תפגוש את הפועל מרמורק במשחק המבחנים.

ההצעה הזאת, כאמור, עברה אישור סופי - אך סוגיית הקורונה המשיכה להיות מרכזית והפתרון שהוצע הוא - פשוטו כמשמעו - הטלת מטבע. כך גם בשלב המבחנים מול מרמורק, אם וכאשר יימצא חולה בין הקבוצות ובכפוף לאישור ההתאחדות, יוטל מטבע. "עוד בדיחה", כתב מוראד אבו ענזה, קפטן בני לוד, בפוסט. "אם הייתה קבוצה גדולה במצב שלנו מה הייתם עושים בשבילם? פשוט בושה!"

"אנחנו תלויים בעצמנו, כל הזמן היינו תלויים בעצמנו", אמר ראובן עטר בראיון ל"חמש באוויר", בהתייחס לאפשרות שישוחק משחק אחד. "עפולה לא תלויה בעצמה, אז למה לקבוע משחק ראש בראש? אם הם לא רוצים לשחק את המשחקים, שיקבלו החלטות".

אתמול עבר שחקנה לוד, מוחמד אלעג'ו שתי בדיקות בהן נמצא חיובי לנגיף. הוא נטל חלק באימוניה של הקבוצה ואף היה בסגל במשחק בשני נגד הפועל אשקלון. כדי להביא לסיום הלאומית נבדקה האפשרות שרק אלעג'ו יכנס לבידוד, אבל משרד הבריאות לא לקח סיכון ולאחר בדיקה אפידימיולוגית, שחקני בני לוד שבו לבידוד. על כך פורסם לראשונה בערוץ הספורט.

בנוסף, היום נודע על נדבק שני בנגיף בהפועל עפולה: השחקן אוהד חזוט נמצא חיובי בבדיקת קורונה. הקבוצה כבר נמצאת בבידוד החל מיום שני האחרון. בנוסף אליו גם שובל גוזלן נמצא חיובי לנגיף. שחקנה של מ.ס. אשדוד שהה באילת ליד חולה מאומת ולמרות שהוא טען כי הוא חש בטוב ולא סובל מסימפטומים החלוץ נכנס לבידוד.

ובמקביל, כעס גם בהפועל מרמורק: הקבוצה מליגה א' דרום, שהדיחה את הפועל כאוכב במסגרת הפלייאוף של הליגה השלישית - והעפילה למשחקי המבחן מול הקבוצה מהלאומית, תצטרך לסבול עוד דחייה במשחק. מאמן הקבוצה, ניסן יחזקאל, אמר בראיון לערוץ הספורט: "אנחנו בחוסר אונים מוחלט. דחו אותנו מ-7/7 ל-16/7, ועכשיו לא יהיה עד סוף החודש כלום. אנחנו לא יכולים להתכונן לשום ליגה, ולא יכולים להחתים שחקנים, כי אנחנו לא יודעים לאיזה ליגה להתכונן".

"לא נסכים לשבת בצד ולשתוק. אני מרגיש שלא ממש מתייחסים אלינו ברצינות, ולוקחים אותנו כמובן מאליו. אם לא נשחק בשבוע הקרוב, לא נוכל להחזיק את השחקנים עד סוף החודש".

כזכור רק לפני שבוע יצאו השחקנים מבידוד לאחר ששהו באוטובוס בדרך למשחק והנהג אובחן כחיובי לנגיף. בקרב שחקני לוד יש חשש מהידבקות, לאחר שעודכנו בנעשה בהפועל קטמון כאשר ארבעה שחקנים חלו בקורונה.

בקבוצת הווטסאפ הקבוצתית ישנה חלוקה בין השחקנים שרוצים שהעונה תגיע לסיומה ובין אלה ששמים דגש על ההיבט הבריאותי.

בהפועל עפולה עוקבים אחר הנושא מקרוב. בני לוד היא היריבה הישירה שלה על המקום ה-14, כאשר הפער עומד על שלוש נקודות כשלחוד נוצרו עוד שני משחקים. גם שחקני עפולה נמצאים בבידוד לאחר ששהו לצד שחקן קבוצתם, רועי אלון שחלה בקורונה.

בהפועל אום אל פאחם והפועל פתח תקווה נשמעו קולות לסיים עם המשחקים, מכיוון שהקבוצות לא רוצות להמשיך להתאמן ולשלם שכר לשחקנים. כשגם הפועל מרמורק שממתינה להפועל עפולה או לבני לוד במשחקי המבחן, עוקבת אחר החלטות המנהלת.

כניסה של שחקני לוד לבידוד עוד ה-21.7, תוביל לדחייה ממושכת של הליגה וזליגה לחודש אוגוסט, מה שימנע מהקבוצות המעורבות להתכונן כראוי לעונה.