sportFive1023701
צילום: ספורט 5
הרעל בחדר ההלבשה התחלף עם הרמוניה נפלאה (ברני ארדוב)
הרעל בחדר ההלבשה התחלף עם הרמוניה נפלאה (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

מהראן ראדי הוא אחד השחקנים המעוטרים בכדורגל הישראלי ולאחר שזכה בשש אליפויות רצופות אמש (שני) התווסף לו הישג נוסף לקריירה המפוארת לאחר שעזר לבני סכנין לעלות לליגת העל לאחר עונה אחת בלאומית. הקשר בן ה-37 התראיין לתוכנית 'מגרש פתוח' ובה דיבר גם על המהפך של קבוצתו לאחר שרבים הספידו אותה במהלך העונה.

"אין שמח ממני שעשינו את זה לאחר השנתיים המאתגרות שהיו לי מבחינה אישית", ראדי נשמע נרגש בפתיחה, "מי שמכיר אותי יודע שאני אף פעם לא מוותר ותמיד האמנתי שאפשר לעשות זאת. עברתי כמה רגעים קשים השנה והם בונים ספורטאים. ישבתי ביציע וראיתי את החברים מתאמנים לקראת משחק ואני לא הייתי בתוכניות ואלה דברים שהכניסו בי אש ותדלקו אותי וידעתי שברגע שאני אחזור לאיפה שאני צריך להיות אני אמנף זאת להצלחה".

הקשר גם התייחס לאפשרות שאייל ברקוביץ' יתמנה בתור מאמן נבחרת ישראל. ראדי אמנם סירב להביע דעה נחרצת, אבל בכל זאת ניתן היה לשמוע שביב של עוקץ כלפי שחקן העבר: "כל אדם אחראי למילים שלו ויכול להיות שהאמירה לפיה שחקן חייב לשיר את ההמנון כדי לשחק בנבחרת פגעה בכמה אנשים".

"אני לא מצטער שחזרתי לסכנין. אני יודע שבאתי ונתתי 200%. מבחינה סטטיסטית עשיתי דברים טובים אך אני חלק מפאזל ולצערי זה לא הצליח. נבנה השנה סגל של שחקנים צעירים יחד עם הוותיקים וזה אחד הדברים הטובים שקרו למועדון מלבד עליית הליגה".

הקשר התייחס גם לבעיות הרבות שהיו במועדון בשנים האחרונות שהשפיעו לרעה: "ניסיתי להתעלם מרעשי הרקע. הבעיות היו כמו מגדל קלפים ולאחר שהכל התפרק אפשר היה לראות את האמת. אני המשכתי בעבודה שאפיינה אותי לאורך כל הקריירה. אנשים ניסו להלביש עליי דברים, אני תמיד ידעתי מה אני שווה כשחקן וכמישהו בחדר ההלבשה. האמת יצאה לאור והצלחנו בסופו של דבר. רק בסוף העונה שעברה הבנתי מה קרה בקבוצה. גם אם יהיה רעל בחדר ההלבשה ושחקנים לא אוהבים אחד את השני כשאנחנו על המגרש חייבים להביא את הניצחון. הדברים האלו קרו לצערי בשנה שעברה, היה הרבה רעל בחדר ההלבשה שהשפיע על הלך הרוח".

ראדי לא שכח לפרגן לאלדד שביט (ברני ארדוב)
ראדי לא שכח לפרגן לאלדד שביט (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

ראדי לא שכח לפרגן לאלדד שביט שהתמנה באמצע העונה ולקח את הקבוצה כמה צעדים קדימה: "חייבים לפרגן לשביט שהצליח לחבר את המועדון לאחר שהיה בשוליים בתחילת השנה. הוא ראוי להיות מאמן בליגת העל ואני מאוד מעריך אותו וההנהלה היא זו שתחליט אם ימשיך איתנו בשנה הבאה".

"אני חושב שהמינו של סלימאן אזברגה ואשרף אלעל תקעו יתד בהצלחה של המועדון ומשם הקבוצה טיפסה למעלה. יש להם חלק נכבד בעליית הליגה. המינוי של שביט עשה את השינוי הגדול. הוא רצה בהצלחה של המועדון בלי קשר למקום בו הוא נמצא וידעתי שהעבודה הקשה תשתלם ואמרתי לו את זה בתחילת העונה".

"ההנהלה הודתה שעשתה הרבה טעויות בשנים האחרונות והיא הודתה שהיא למדה שיעור טוב. אני מאמין שהמחשבה אחרת והלך הרוח בתוך המועדון השתנה וסכנין תעלה על דרך המלך. ראדי שאינו נעשה צעיר יותר עם השנים דיבר גם על האפשרות שיפרוש בשנה הבאה: "כל עוד אני מרגיש טוב מבחינה מקצועית אני ארצה להמשיך לשחק, אם הגוף יבגוד בי וארגיש שאני לא יכול לשחק יותר אני אתלה את הנעליים".