(דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5

אחרי היממה המטלטלת שעברה על קבוצות הליגה הלאומית, ולמרות הפסימיות שנזרעה אמש (שלישי) לאחר ישיבת הממשלה, הייתה תקווה שהפעילות תימשך בכל זאת. אלא שהיום התפזר הערפל: על פי החלטת הממשלה, הליגה הלאומית לא תוחרג מהסגר וקבוצותיה יוכלו להתאמן בלבד.

למרות שאמש עוד היה ספק אם גורל הליגה יהיה זהה לזה של ליגת העל, בשעות הערב כבר הבינו שהסיכוי שהלאומית תחודש בסופ"ש הוא קלוש. ראשי הקבוצות עוד ניסו להפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות ושמרו על אופטימיות עד ההחלטה הסופית, כאשר לטענתם הם אף קיבלו הבטחה מהמנהלת שיהיה ניסיון להחריג גם אותם - אך חלומות לחוד ומציאות לחוד.

מוקדם יותר, המנהל המקצועי של הפועל ירושלים, שי אהרון, התבטא בנושא: "אנחנו מקווים שמקבלי ההחלטות יבינו את הערך של קיום הכדורגל הישראלי כסדרו, כדי שנוכל לחזור - גם בלאומית - למגרשים במהרה".

עוד הוסיף אהרון: "למרות התקופה המורכבת, אנשי המנהלת ידעו תמיד להתנהל במקצועיות ובשיתוף פעולה יעיל מול המועדונים. בסגר השני נעשתה טעות טקטית בעיניי, בעצם ההפרדה בין הליגות באישורי חזרה לאימונים, ובכך ניתנה הלגיטימציה לדעיכת חשיבות הליגה הלאומית".

"חשוב להבין ולזכור שמנהלת הליגות המקצועניות היא מקשה אחת", הוסיף המנהלת המקצועי של הפועל ירושלים. "ככל שהמועדונים בלאומית עומדים בכל הדרישות בדיוק כמו ליגת העל (שידורים, בתי דין, בקרה תקציבית וכו׳) כך היינו מצפים להיות שווים גם בזכויות". גם השחקנים הביעו את עמדתם ברשתות החברתיות. חלוץ הפועל עפולה, דודו ביטון, זעם: "תנו לנו לשחק כדורגל".

"אני מאמין שהמנהלת עשתה את המקסימום וזה מאכזב שמשרד הספורט הבריאות והממשלה לא סופרים את הליגה הלאומית", אמר יו"ר איכסל באהה חליל. "זו ליגה מהנה שנותנת צבע לכל אנשי הכדורגל, אכזבה, אכזבה, אכזבה".