כעס באום אל פאחם (מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
כעס באום אל פאחם (מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
המכתב ששלח עו
המכתב ששלח עו"ד רשף | צילום: ספורט 5

הפועל אום אל פאחם, בדיוק כמו בעונה שעברה, הייתה רחוקה מרחק נגיעה מסנסציה בגביע מול מכבי חיפה - אבל מסתבר שהראש של אנשי ההנהלה היה עסוק בכלל במשהו אחר. אחרי ההדחה מהגביע, מנכ"ל הקבוצה, מוחמד סולימאן, וחבר ההנהלה, מוחמד מחאג'נה, הגישו הבוקר (שני) לאיגוד השופטים התראה לפני תביעת דיבה כנגד השופט, דקל צינו.

הרצון להגיש תביעה הגיע לאחר המשחק של הקבוצה מהמגזר מול רמת השרון במסגרת הליגה הלאומית, שהסתיים ב-1:1 וללא אירועים חריגים. אלא שבדו"ח השיפוט, צינו ציין מטח של קללות ואיומים. "דבריי לשון הרע של נאמרו ונכתבו על ידי צינו ברוע ובזדון, מתוך כוונה ומטרה לפגוע בשמם הטוב של מרשיי, להשפילם ולבזותם", נכתב בכתב ההתראה.

מיד לאחר מכן הגיעה התגובה: תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, שלח מכתב לבאי כוחה של אום אל פאחם בה כתב - "נסיונם הפסול של מרשיך להלך אימים על שופט המבצע את תפקידו, באמצעות איום בתביעת דיבה, הינו פסול, לא ראוי, ויכול לעלות לכדי עבירה משמעתית בפני עצמה"

בהתראה, כמובן, גם צוינו קטעים מהדו"ח החריף של צינו. "לדברי השופט הרביעי, צוקרן תומר, מיד לאחר הכרטיס האדום הוא ספג קללות מכיוון אנשי הנהלת אום אל פאחם אשר ירדו לתחומי המגרש", נכתב בדו"ח. "בסיום המחצית, שני בעלי תפקידים, אבו שלמה ומוחמד מחאג'נה נצמדו לשופט הרביעי ותקפו אותו באלימות מילולית, איומים וקללות בלתי פוסקות".

"בן *ונה, אני אז**ן אתכם, גזענים", אלה רק חלק מהקללות שצוינו על ידי צינו, לטענת אנשי אום אל פאחם. את השאר נחסוך מכם. שופט המשחק אף ציין שאבו שלמה גם ירק לעברו לאחר מתקפת הקללות. "כאשר ירדתי למנהרה, מוחמד מחאג'נה הגיע לתקוף אותי, קילל אותי, דפק על דלתות המנהרה", המשיך צינו. "מיותר לציין שהשניים היו ללא מסכות במהלך האירוע, קיללו וירקו בתוך המרחב האישי".

בסיום מכתב האזהרה, אנשי הנהלת אום אל פאחם ממשיכים ומדגישים באשר ל"זדון ולרוע" של השופט ומציינים כי הדו"ח נכתב בחוסר תום לב. לכן, נכתב בדו"ח, כ"מחווה של רצון טוב" הם דורשים התנצלות פומבית ופיצוי כספי. אם לא יענו, הם יפנו להליכים משפטיים לטענתם.