בסיום המחצית הראשונה, נראה היה שיש לנו סינדרלה כבר במשחק הראשון של שמינית גמר גביע המדינה אך אז מכבי פ"ת התעוררה ובסיום, ניצחה 1:3 את בני לוד בדרך לרבע הגמר.

המחצית הראשונה היתה כולה של המארחת שכנראה ביזבזה את הכוחות שלה ב-45 הדקות הראשונות. אבו אנזה, כיאל וקבהה הגיעו להזדמנויות רבות אך בחלקן החמיצו ובשאר לא הצליחו להכניע את יבריץ'. למרות זאת, בדקה ה-21, טל מאיר הצליח להבקיע מקרוב אחרי בישול של אבו אנזה שספק נגע בכדור עם ידו במהלך שהתחיל על ידי אלעד גבאי.

כנראה שפרדי דוד הטריף את שחקניו בהפסקה כי הם נראו אחרת לגמרי בפתיחת החלק השני. בדקה ה-52, התחיל הבליץ'. מרינקוביץ' סובב כדור חופשי מ-18 מטרים פנימה.

2 דקות אחר כך, דובב גבאי פרץ באגף שמאל, מסר למרכז ואבי יחיאל קבע מהפך מקרוב. בדקה ה-59, הגיע השלישי. מרינקוביץ' השלים צמד לאחר בישול של טל בן חיים.

בדקה ה-90, לוד נותרה בעשרה שחקנים אחרי הרחקתו של אבו אנזה, דבר שעוד יותר איכזב את המקומיים.

צפו במהפך של מכבי פ"ת מול לוד בדרך לרבע הגמר

שחקני מכבי פ"ת חוגגים היום בלוד (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי פ"ת חוגגים היום בלוד (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

פרדי דוד חוגג עליה ל-8 הגדולות ויחכה לשאר התוצאות ביומיים הקרובים בכדי לדעת מי יכולות להיות יריבותיו ברבע הגמר. לוד של ניסן יחזקאל נשארה עם המחמאות ותחזור להיאבק על מקומה בליגה השניה.

אבו סובחי: "מנשה משיח עלה עקום למחצית השניה"
בבני לוד כעסו מאוד בסיום על השופט מנשה משיח, שלטענתם קיפח אותם במשחק. היו"ר, אבו סובחי, אמר לאחר המשחק: "משיח עלה למחצית השניה עקום, אין לי מושג למה הוא הוציא לאבו אנזה אדום. הוא נתן להם עבירה שלא היתה, מה שהוביל לשער היתרון שלהם".

אבו סובחי. מאושר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אבו סובחי. נשמע עצבני (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מאמ הקבוצה, ניסן יחזקאל, אמר בסיום: ”אני לא נכנס לנושא השיפוט, קרה מה שקרה ואנחנו מסתכלים הלאה לנס ציונה, זה יותר חשוב. הגענו במחצית הראשונה למספר הזדמנויות אותם לא ניצלנו, ובסופו של דבר הפסדנו".

התמיכה שמקבל מוראד מגמאדוב מהאוהדים. רוצים גביע (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
התמיכה שמקבל מוראד מגמאדוב מהאוהדים. רוצים גביע (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

פרדי דוד, שזכה למחמאות על החילוף המצוין, כאשר הכניס את טל בן חיים אמר: "ברבע השעה הראשונה, הגענו לשלושה מצבים ולא הבקענו. סבלנו מחוסר ביטחון וספגנו שער, לא היה נכון לצעוק על השחקנים בהפסקה, ידענו את האיכויות שלנו. ואכן במשחק סבלני כבשנו את השערים".

פרדי דוד. ממשיך בחיפושים אחר שוער וקשר זר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
פרדי דוד. (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
המשחק יצא לדרך. בדקה ה-3, חלוצה של בני לוד, קאובינה אגודה, ניסה את כוחו ממרחק אך ההגנה ממלאבס הרחיקה את הכדור. בדקה ה-7, הגיעה ההזדמנות הראשונה של הקבוצה מליגת העל. פרדה השתחרר, 16 מטרים מן השער, התקדם לתוך הרחבה ומ-13 מטרים בעט מעל המשקוף.

תרנגולים על המגרש בלוד. היום בצהרים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
תרנגולים על המגרש בלוד. היום בצהרים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-17, לוד היתה קרובה לשער מפתיע. מורד אבו אנזה פרץ מ-40 מטרים ומ-15 מטרים בעט לקורה. מיד, בצד השני, פ"ת הגיבה בהזדמנות אדירה משלה. דובב גבאי בעט למשקוף מתוך הרחבה.

דקה 21 - 0:1 לבני לוד. האם מתבשלת לנו הפתעה בלוד? אלעד גבאי מצא את מורד אבו אנזה שפרץ באגף ימין והתקדם על קו הרוחב. בניסיון הראשון, הוא בעט ויבריץ' הדף אך הכדור חזר אליו, ספק פגע בידו, ומשם הוא מסר למרכז וטל מאיר דחק פנימה מקרוב.

בני לוד - מכבי פ&"ת (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בני לוד - מכבי פ&"ת (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-26, דובב גבאי פרץ באגף שמאל ומצא את עומר דמארי שהתמקם ברחבה. החלוץ ביצע סיבוב ובעט למסגרת אך הכדור נהדף לקרן.

בדקות 36 ו-37, הקבוצה מהלאומית היתה קרובה ליתרון של שני שערים. בתחילה, חמודי כיאל פרץ לרחבה מימין ובעט מעל המשקוף. אחר כך, קבהה הכניס כדור עומק נהדר לאבו אנזה שפרץ לתוך הרחבה וניסה להקפיץ מעל יבריץ' שקלט את הכדור.

אבו אנזה בועט. פעיל מאוד במחצית הראשונה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אבו אנזה בועט. פעיל מאוד במחצית הראשונה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-42, מתפרצת נהדרת של לוד שכללה דאבל פס בין כיאל לזולו ג'סטין הסתיימה בבעיטה החוצה של האחרון. המארחת נראתה מצויין וממש לפני סיום המחצית, כיאל קיבל כדור מטל מאיר וירה טיל מ-12 מטרים שנהדף על ידי יבריץ' שמתח את איבריו.

מחצית שניה
פרדי דוד ביצע חילוף נוסף והכניס את טריאנוב במקום אסי משיח. הקבוצה ממלאבס נראתה הרבה יותר טוב בתחילת החצי השני.

הכדור של מרינקוביץ´ חודר פנימה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
הכדור של מרינקוביץ´ חודר פנימה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 52 - מכבי פ"ת הישוותה ל-1:1.
נבויסה מרינקוביץ' החזיר לפרדי דוד שנתן לו מקום בהרכב וסובב בעיטה חופשית מ-18 מטרים למרכז השער שחלפה מעל הראש של אבירן דלאל וחדרה פנימה. שיוויון בלוד.

דקה 54 - 1:2 למכבי פ"ת. מהפך מהיר במגרש בלוד. עומר דמארי פרץ באגף שמאל, התקדם לכיוון הרחבה ושלח כדור רוחב למרכז הרחבה. הבלם, אבי יחיאל, שעלה למעלה היה צריך רק לדחוק פנימה.

יחיאל חוגג עם החברים אחרי השער (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יחיאל חוגג עם החברים אחרי השער (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 59 - 1:3 למכבי פ"ת. שלישיה לפ"ת תוך 7 דקות. המחליף, טל בן חיים, פרץ קדימה, חלף על פני שחקן הגנה של לוד ושיחרר כדור רוחב מדוייק למרכז הרחבה. נבויסה מרינקוביץ' שהגיע מאחור גילגל פנימה מקרוב.

שחקני מכבי פ&"ת רצים לאוהדים אחרי השער (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי פ&"ת רצים לאוהדים אחרי השער (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אחרי 3 השערים המהירים, פרדי דוד החליט להרגיע את המשחק והכניס את הקשר דן רומן במקום דובב גבאי. 

דקה 90 - כרטיס אדום לאבו אנזה. שחקנה של בני לוד דרש פנדל וזרק כמה מילים מיותרות למנשה משיח, ששלח אותו לחדר ההלבשה.

בני לוד: אבירן דלאל, אלעד גבאי, שרון מימר, ערן סספורטס, ג'וסטין זולו, טל מאיר, אגודה קאובינה, חמודי כיאל, מורד אבו אנזה, ג'ורג'י גבידוארי, מוחמד קבהה.

בני לוד - מכבי פ&"ת (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בני לוד - מכבי פ&"ת (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מכבי פ"ת: דרגוסלב יבריץ', מוראד מגמדוב, אבי יחיאל, ניצן דמארי, אורי אוזן, קובי גנון, אסי משיח (ואנצ'ו טריאנוב, 46'), דני פרדה (טל בן חיים, 38'), נבוסיה מרינקוביץ', דובב גבאי (דן רומן, 70'), עומר דמארי.