בני יהודה העפילה הערב (שלישי) לרבע-גמר גביע המדינה, לאחר ניצחון 0:1 בבלומפילד על הפועל אשקלון מהליגה הלאומית, במסגרת שמינית-הגמר. שער ניצחון של פדרו גלבאן בדקה ה-74, בבעיטת עונשין מ-20 מטר, הספיקה כדי לעלות לשלב הבא.

הנציגה מהלאומית יכולה לראות את עצמה מעט מאוכזבת, כי היא שיחקה טוב יותר במחצית הראשונה ובדקות הראשונות של המחצית השניה, והגיעה למספר מצבים טובים אבל לא השכילה לכבוש.

בני יהודה לא שיחקה טוב, היתה טובה יותר מאשקלון בחלקים מעטים מהמחצית השניה, והברקה אחת של גלבאן הספיקה לה כדי לנצח את הקבוצה של אורי מלמיליאן.

לחניכיו של גיא לוזון נותרו עכשיו רק עוד שלושה משחקים לנצח כדי להביא למועדון מהשכונה תואר ראשון אחרי 20 שנה, מאז האליפות של עונת 1989-1990, וגביע ראשון מאז עונת 1980/81. הפועל אשקלון, שהעפילה לגמר הגביע ב-2006/2007 שם ספגה הפסד כואב להפועל ת"א, תחכה לשנה הבאה.

צפו בתקציר: בני יהודה עולה לרבע הגמר

גלבאן חוגג את השער (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
גלבאן חוגג את שער הניצחון (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

גיא לוזון: בני יהודה יכולה לקחת גביע בדיוק כמו כל אחת אחרת
המאמן המנצח, גיא לוזון, אמר בסיום: "היה חשוב לנצח את המשחק. אנחנו רוצים להתקדם כמה שיותר גם בליגה ואנחנו בדרך הנכונה. הייתי מאוד אופטימי במחצית כי ידעתי שאנחנו שולטים בקצב המשחק והיה ברור לי שבסופו של דבר ההגנה של אשקלון תקרוס בדקה כלשהי, והיה חשוב שאנחנו לא נספוג".

"היה חשוב ליצור מספיק מצבים בכדי להכריע את המשחק ואני שמח שפדרו כבש וניצחנו. בני יהודה יכולה לקחת את הגביע בדיוק כמו כל אחת משמונה האחרות שיעלו, הסיכוי שלנו שווה לזה של כל אחת".

מאמן אשקלון, אורי מלמיליאן, אמר בסיום: "בכדורגל מי שמבקיע מנצח. הם לא הגיעו לשום מצב והבקיעו ממצב נייח. אני שמח שהשחקנים עבדו, לא היה פער בין הקבוצות, לא ראו מי מהליגה הלאומית ומי מליגת העל. הגענו למצב-שניים ולא הבקענו. אם אתה משחק טוב, אבל לא מבקיע, זה חבל. היינו במשחק ולא עשינו את זה. היינו יכולים להבקיע, המשחק היה שלנו".

אורי מלמיליאן (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
אורי מלמיליאן (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה: אשקלון שולטת
השופט זיו אדלר הוציא את המשחק לדרך לעיני כ-1,000 צופים. המשחק נפתח עם גישושים מצד שתי הקבוצות, כאשר אשקלון בעטה לשער בדקה השלישית, אבל הכדור של דניאל אונגר עלה גבוה מעל השער.

אלירן עטר עם הכדור הערב מול אשקלון (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
אלירן עטר עם הכדור הערב מול אשקלון (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-11 הזדמנות ראשונה לבני יהודה: גלבאן הגביה כדור לתוך הרחבה, אבל הוא היה חזק מדי ואלירן עטר לא הצליח להגיע אליו. הזהובים השתלטו על המשחק, אשקלון נכנסה מעט ללחץ והתחילה להרחיק כדורים מהרחבה.

בדקה ה-18 הזדמנות טובה לאשקלון: רן קוז'וך מסר כדור לצד ימין, לשם הצליח להגיע איב פז שהגביה ואריק רומאו נגח, אבל איינוגבה הדף לקרן את הנגיחה. בדקה ה-25 רומאו הפעלתן קיבל את הכדור 17 מטר מהשער, ניסה לבעוט, אבל נבלם. דקה אחרי קיבל צגאי כדור מהאוויר על קצה הרחבה ולא הצליח להגביה מעל איינוגבה.

פדרו גלבאן הערב מול אשקלון (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
פדרו גלבאן הערב מול אשקלון (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-30 הגביה אונגר כדור טוב לצגאי, שלא הצליח לנגוח את הכדור, והחמיץ הזדמנות לשער יתרון. דאבל מצויין בין שוקי נגר לאונגר בדקה ה-35, השאיר את המגן בתוך הרחבה, אבל ההרמה שלו נבלמה לקרן שלא נוצלה. בדקה ה-38 יצאה בני יהודה למתפרצת, עטר קיבל את הכדור באגף הימני, התקדם לרחבה ומ-16 מטר העדיף לבעוט - הכדור חמק ליד הקורה השמאלית.

בדקה ה-40 הגיעה ההזדמנות הטובה של בני יהודה במחצית, כשאדרי עשה דאבל עם גלבאן, קיבל כדור בתוך הרחבה והתקדם יותר מדי - יניב אלול הצליח לחטוף ממנו את הכדור ברגע האחרון לפני הבעיטה לשער. אלה היו הדקות של הזהובים, שאחרי חצי שעה של שליטה אשקלונית, ניסו לכבוש לפני הירידה למחצית.

כפיר אדרי מול צגאי (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
כפיר אדרי מול צגאי (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה: הברקה של גלבאן
עם פתיחת המחצית השניה עוד הזדמנות לאשקלון, כשרומאו קיבל כדור עם הגב לשער בתוך הרחבה, השאיר אחורה מצויין לקובי דג'אני שבעט מ-22 מטרים כדור חזק שחמק ליד הקורה. בדקה ה-55 מסא אדרי לגלבאן בתוך הרחבה, האחרון המשיך בקטנה לכיוון ביטון שהיה כמעט על קו החמש, אבל לא הצליח לבעוט מספיק טוב והכדור יצא החוצה.

בדקה ה-57 שוב היה זה דג'אני שבעט מחוץ לרחבה, כמעט מ-30 מטר, אבל איינוגבה היה במקום כדי להדוף. דקה אחרי התנהל עטר עם הכדור באגף השמאלי ומ-16 מטרים בעט כדור חזק, שעשה דרכו לכיוון החיבורים, אבל יניב והבה הדף.

אלירן עטר מול שוקי נגר (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
אלירן עטר מול שוקי נגר (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-60 שוב השתמשו הזהובים בנשק הדאבל - גלבאן פרץ באגף, מסר לאדרי שהחזיר לו, אבל הבעיטה של הקשר נעצרה ע"י והבה. בדקה ה-66 חילוף ראשון במשחק, כשאסי בלדוט יצא בשורות בני יהודה ומיכאל זנדברג נכנס במקומו.

בדקה ה-73 חטף ביטון כדור בתוך הרחבה, התקדם מעט ובעט, אבל והבה היה במקום כדי להדוף.

גלבאן. בקבוצה החליטו לא לסכנו (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
גלבאן לפני הבעיטה החופשית שהובילה לשער (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

דקה 74 - 0:1 לבני יהודה. פדרו גלבאן בעט כדור חופשי מ-20 מטרים, שעלה מעל החומה לפינה השמאלית של והבה שאפילו לא זז. שער נפלא.

והבה חוטף את השער מהכדור החופשי (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
והבה חוטף את השער מהכדור החופשי (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

אחרי השער ביצע מלמיליאן את החילוף הראשון שלו כשהכניס את החלוץ עומרי רון במקומו של איב פז. בדקה ה-80 חילוף נוסף בבני יהודה כשלירוי צעירי נכנס במקום ביטון. שלוש דקות לאחר מכן נכנס בראיין מן באשקלון במקום רומאו ובדקה ה-89 נכנס עומרי אפק בבני יהודה במקום חסן אבו זייד.

אשקלון לא הצליחה להשוות עד לסיום, ודווקא זנדברג היה קרוב בתוספת הזמן להכפיל את התוצאה, אבל הכדור שלו הלך מעל השער.

פדרו גלבאן. ממשיך בבני יהודה (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
גלבאן ואדרי חוגגים אחרי השער (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

בני יהודה: דלה איינוגבה, עוז ראלי, אביב חדד, איבאן גרידו, כפיר אדרי, מהראן ראדי, חסן אבו זייד (עומרי אפק, 89), אסי בלדוט (מיכאל זנדברג, 66), פדרו גלבאן, משה ביטון (לירוי צעירי, 80), אלירן עטר.

הפועל אשקלון: יניב והבה, שוקי נגר, יוסי ביטון, יניב אלול, איב פז (עומרי רון, 76), רן קוז'וך, קובי דג'אני, שי פטלק, דניאל אונגר, יחיאל צגאי, אריק רומאו (בראיין מן, 83).