בהפועל תל-אביב יכולים לסמן וי אחד לפחות בנוגע לעונה הנוכחית אחרי הניצחון 1:3 על בני-יהודה בגמר גביע המדינה, שהבטיח להם תואר ראשון ואולי גם לא אחרון ב-2009/10.

האדומים חגגו עד אור הבוקר את הזכיה ואת העובדה שאחרי עונה מוצלחת מאוד, תואר אחד כבר בכיס. ובכל זאת, החגיגה לא היתה מושלמת בעקבות התיקו בדרבי האחרון שהרחיק את תואר האליפות מוולפסון.

הבעלים מוני הראל התייחס למאבק האליפות: "עד שזה לא נגמר, זה לא נגמר. אני עדיין אופטימי ואני מאמין שאפשר לנצח בירושלים. אני מקווה גם שבני-יהודה תעשה את כל מה שהיא יכולה ואני מקווה שבסוף ניקח את האליפות.

"אני חושב שאנחנו הקבוצה הכי טובה בארץ. אני אומר את זה עם כל הכנות. גם חיפה קבוצה מצויינת, אבל שוב, עד שזה לא נגמר, זה לא נגמר.

"יש לחיפה משחק נגד בני-יהודה, שהיא קבוצה לא קלה, ולנו יש משחק קשה בירושלים", המשיך הראל, "אני מאמין שכמו שהשחקנים התרוממו מהשבת שלא היתה הכי סימפטית בשבילנו והם נתנו אתמול משחק נהדר, אני מאמין שתהיה לזה המשכיות, ואני מאמין גם שבני-יהודה תוציא תוצאה שתעזור לנו לקחת אליפות".

צפו בהפועל ת"א זוכה בגביע

על השאלה האם הוא מסכים עם גוטמן ששר בסוף המשחק 'כולם שונאים את הפועל ורק אני אוהב', ענה הבעלים: "אני לא רוצה להשתמש בסופרלטיבים של שונא-אוהב. אני באמת מאמין שיש לנו את הקבוצה הכי טובה שיש, אין קבוצה שהציגה כדורגל והבקיעה שערים כמו הפועל ת"א השנה.

"לפעמים חסר השפיץ של הנעל. אם דגלאס לא היה בועט לקורה בדרבי אלא מבקיע, אז היינו אלופים. נצטרך להילחם, אני לא אגיד לך שלא עברו לי מחשבות כשראיתי את המשחק של מכבי נגד חיפה ואח"כ נגדנו. היתה את בעיטת העונשין של חיפה שעוד לפניה שטראובר כבר נפל לדשא, וכל אחד יכול לראות את זה. זה מציק אבל זה כבר הסטוריה".

מוני הראל והשחקנים חוגגים עם הגביע (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
מוני הראל והשחקנים חוגגים עם הגביע (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

על השאלה האם הוא יצליח להשאיר את כוכבי הקבוצה, ביניהם גילי ורמוט, איתי שכטר ודגלאס דה-סילבה באדום בעונה הבאה, ענה הראל: "אני מקווה שכולם יישארו. אני לא יודע איך אני אעשה את זה, אני לא קוסם אבל אני לפחות אשתדל לעשות את המקסימום כדי שכולם יישארו בהפועל".

ורמוט, שכטר וקנדה חוגגים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ורמוט, שכטר חוגגים עם קנדה. יישארו בהפועל? (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

למרות האופטימיות של הראל, נראה כי המשימה תהיה קשה, ועל-פי ההערכות דה-סילבה ו-ורמוט יהיו אלה שיעזבו את המועדון. לקשר יש סעיף שחרור נמוך יחסית ליציאה לחו"ל - חצי מיליון יורו, והוא צפוי לנצל אותו, במיוחד אחרי התצוגה הנהדרת בגמר עם צמד. הברזילאי צפוי להשלים מעבר לליגה הצרפתית בקיץ.

ורמוט חוגג (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ורמוט חוגג (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

ועוד מילה לקראת שבת מהבעלים: "אני מאמין בבני-יהודה, חושב ומאמין שאפשר לעשות את זה. לקחת גביע זה כל-כך מתוק, שאף אחד לא מבין את זה. השגנו את זה וזה מה שהכי חשוב".

החלוץ מהראן ללה לא מרבה בדיבורים בד"כ, אך הפעם הוא אמר את שעל ליבו: "לפני כמה שנים לא האמנתי בכלל שאגיע למעמד הזה (ללה שיחק שנים בליגות הנמוכות ואפילו שימש כנגד בקבע). זה כבוד גדול בשבילי להניף גביע עם הפועל ת"א. אני מקווה שהשער שלי בחיפה אולי בסופו של דבר יתן לנו את האליפות. האוהדים ריגשו אותי, אני שמח שלפחות שימחנו אותם קצת אחרי הדרבי".

האדומים חוגגים עם הגביע (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
האדומים חוגגים עם הגביע (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

הקפטן ואליד באדיר, שהניף גביע ראשון כקפטן הפועל ת"א, אמר: "אנחנו מחכים לבית"ר ירושלים ביום שבת. נקווה שיהיה בסדר".

נדחה הדיון בנוגע לרימוני העשן והחזיזים בדרבי
הדיון בביה"ד של התאחדות בעניינה של הפועל ת"א בעקבות השלכת רימוני העשן והחזיזים בדרבי התל אביבי והשלכת כוס השתיה מיציע האדומים לעברו של לירן שטראובר נדחה לשבוע הבא.

הסיבה לדחיית הדיון היא משחק ראווה של הפועל ת"א שהיה אמור להתקיים היום מול קצינים בכירים בחיל האוויר. משחק הראווה נדחה אבל הדיון כבר הוזז לשבוע הבא".