קבוצת האוהדים של מכבי קביליו יפו, מוליכת ליגה ב' מחוז דרום א', סיימה אמנם אמש (שלישי) את המסע המופלא שלה בגביע המדינה עם התבוסה להפועל ת"א, 5:0, אבל הצוות המקצועי והשחקנים כבר עם הראש מורם בדרך למשחק הליגה החשוב ביום שישי נגד מחנה יהודה במסגרת המחזור ה-25 (15:30, סינטטי בפ"ת).

"אף אחד לא אוהב להפסיד. גם כשקבוצת כדורסל רגילה מפסידה נגד קבוצת NBA, זה לא נעים להפסיד, אבל אנחנו מתעסקים בספורט וצריך להיות בפרופורציות", כך אמר יו"ר קביליו יפו, עורך הדין טל משיח, ל-ONE. "הבדלי הרמות ברורים. הפועל קבוצה עם שחקנים מקצוענים וארבעה זרים, אנחנו צנועים – קבוצה של שחקנים חובבנים צעירים מבית".

על הדרך של יפו בגביע המדינה והיחס של התקשורת, אמר משיח: "הבאנו את הקבוצה לשמינית הגמר וכמעט מילאנו את האצטדיון עם יותר מחמישים אחוזים שהיו אוהדים של קביליו יפו. מה שראיתם זו עוד אבן דרך במסע המופלא של מכבי יפו, הפרקים החדשים יבואו בהמשך. מבחינה תקשורתית, רמת הסיקור עלינו לא תיאמן. צריך להבין - אנחנו בונים קהל - כל משחק וכל אירוע שקורה מביא עוד אנשים שקונים בעלות זכות בקבוצה".

אוהדי קביליו יפו והשחקנים. רוצים לעלות עוד ליגה (צילום: מערכת ONE)
אוהדי קביליו מקבלים באהבה את השחקנים (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בשלב זה, אומרים ביפו, סכום המינימום לקניית בעלות זכות במועדון עומד על 1,000 ש"ח.

יו"ר קביליו יפו התייחס גם לפרשת גבי בורשטיין: "כל החודש נתנו לו להבין שהוא משחק ופתאום ברגע האחרון מישהו שם קיבל החלטה אחרת. לא יודע להבין עד הסוף את השיקולים של הפועל ת"א, אני גם לא חושב שאני צריך להתעסק בלהבין. לי יש את השיקולים שלי ולהם את שלהם. מבחינת יפו, אף אחד לא לחץ על גבי – הוא שנתיים משחק אצלנו, הוא השוער והקפטן, והוא עשה כראות עיניו".

גבי בורשטיין. מונה למנהל מקצועי של מחלקת הנוער ביפו (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
גבי בורשטיין. (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

משיח סיכם בהסתכלות לעתיד הקרוב והרחוק של קבוצת האוהדים: "כבר אתמול בערב הייתי מאוד מעודד מהתגובות של השחקנים שהם הרימו את הראש רגעים אחרי השריקה. הקבוצה במצב מנטלי מצויין, חבורה של גברים, חבורה של לוחמים. הם הביאו אותנו לשלבים האלה והם ראויים לכל המחמאות. מי שמסתכל על הסמל של מכבי קביליו יפו רואה היום משמעות אחרת. אנחנו עם הראש והלב למשחק הליגה מול מחנה יהודה ביום שישי, זה הכי חשוב לנו כרגע, כי הליגה זה הלחם והחמאה".