מה כבר לא נאמר. שווינטר זה לא הבית, שחיפה של העונה זו לא חיפה של 2007, שאחרי ההפסד לסכנין - רמת גן תהיה הקורבן שיעלו הירוקים כדי לשוב למסלול הניצחונות. אבל מכל האמרות האלה, רק קלישאה אחת נותרה בעיינה, לגביע חוקים משלו. 

"שמחה גדולה הלילה" שרו אוהדי הפועל רמת גן והשחקנים עם שריקת הסיום באחת מהסנסציות הגדולות העונה בגביע, כשהאדומים של יובל נעים שמתמודדים במאבק ההישרדות בליגה,  הדיחו את מכבי חיפה משלב שמינית גמר גביע המדינה. 

המאמן יובל נעים, שאבל על מות סבתו, יכול היה לפחות לחייך במעט הודות לחבורת השחקנים שלו שהיו לקבוצה הראשונה העונה שהצליחה לחזור מפיגור מול האלופה ואף לנצח בסיום. 

כובש שער השיויון בדקה ה-87, מור גולן, שהיה גם אחד המצטיינים על כר הדשא חגג: "בשביל רגעים כאלה אנחנו משחקים כדורגל". 

"ההרגשה מצויינת. אין יותר כיף מאשר לעשות סנסציה ועוד מול מכבי חיפה בגביע. הוכחנו שיש לנו המון אופי כשחזרנו מפיגור והדחנו את המוליכה. אין לנו יותר מיום ליהנות מזה. ביום שבת יש לנו משחק חשוב נגד רעננה וצריך לרדת מהר לקרקע". 

אוהדי ושחקני ר"ג חוגגים העפלה לרבע גמר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי ושחקני ר"ג חוגגים העפלה לרבע גמר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לראשונה העונה שיתף הבלם גולן חרמון פעולה עם הבלם הצ'כי, פאבל פרגל, שזכה ללא מעט מחמאות מהצוות המקצועי. "היה כיף לשחק עם פרגל", ציין חרמון. "כששחקן מבין את המשחק והשיטה שאנחנו  משחקים אז זה קל יותר ותענוג לשחק איתו". 

בניגוד לחבריו, חרמון העדיף להישאר עם הרגליים על הקרקע והבהיר: "עם כל הכבוד המטרה הראשונה שלנו היא להישאר בליגה ומה שלא מביא נקודות זה נחמד אבל לא יותר מזה. ברור שכל ניצחון יכול לתת ביטחון". 

עבור בני חדד מדובר בשנה החמישית בה המגן משחק ברבע גמר גביע המדינה, הפעם בשורות הפועל רמת גן: "בשני המשחקים ששיחקנו נגד חיפה קיבלנו בראש אז לנצח בגביע זה סוג של חצי נחמה. היה משחק טוב שלנו בנוסף לכל, ככה שהגיע לנו לנצח. יכול להיות שהפועל רמת גן זו הכבשה השחורה של חיפה בגביע".

מה שהעכיר במעט את האווירה בקבוצה של נעים היתה פציעתו של הקשר עומר בוקסנבוים. האחרון נחת לא טוב על רגלו וסובב את הברך. היום צפוי לעבור בוקסנבוים בדיקה ונראה שבכל מצב הקשר לא יהיה כשיר למשחק מול הפועל רעננה. בקבוצה יקוו שמדובר רק במתיחה ולא יותר מזה.          

סרג´ איילי. משחק העונה של ר"ג וכפ"ס (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
סרג´ איילי על הכפתיים חוגג עם אנשי ר&"ג עליה לשלב הבא (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

קובי מוסא ותמיר בן עמי מאושרים לאחר הניצחון הגדול (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קובי מוסא ותמיר בן עמי מאושרים לאחר הניצחון הגדול (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
ר&"ג חוגגים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
חגיגות ברמת גן. &"כנראה שאנחנו הכבשה השחורה של מכבי חיפה&" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
אנשי הפועל ר&"ג חוגגים. מי מחכה להם ברבע הגמר? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אנשי הפועל ר&"ג חוגגים. מי מחכה להם ברבע הגמר? (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE