לא השאיר אבן על אבן. לוזון (צילום: ספורט 5)
לא השאיר אבן על אבן. לוזון | צילום: ספורט 5

טייסי קרב נוהגים לסמן על גחון המטוס שלהם איקסים, לציון מטוסי אויב שהופלו. זו דרכם לסמן את הניצחון, את ההישג, עד לפעם הבאה. יו"ר מכבי פתח תקווה, אבי לוזון, מצא את הדרך שלו לסמן את רשימת "האיקסים שלו", שעות ספורות לאחר שהצליח לחזור לגמר גביע המדינה, אחרי הניצחון אמש (שלישי) 0:2 על הפועל תל אביב בחצי הגמר.

"אם אתה רוצה חשבונות פתוחים, בבקשה", אמר לוזון בביטחון עצמי אופייני. "קובי רפואה היה המאמן שהוריד אותנו ליגה (שנה שעברה, הפועל ת"א ניצחה את פ"ת במחזור הסיום וקבעה כי תרד ללאומית), זה היה בסדר וספורטיבי, אבל הוא השתולל קצת בצורה מוגזמת. אותו העפנו ראשון". (בסיבוב ח')

"אחר כך", ממשיך לוזון את מסע הנקמה. "העפנו את בית"ר ירושלים. למה? כי הם פתחו רגליים, ונתנו לאשדוד לנצח אותם, אחרי שהם הובילו 0:1 ובניון החמיץ פנדל. אם היה תיקו באותו משחק, אשדוד היתה יורדת ולא אנחנו. אז העפנו גם אותם". (ברבע הגמר)

"ועכשיו הגיעה הנקמה השלישית, בהפועל ת"א. הם ניצחו אותנו, וחגגו על הדם שלנו (במחזור הסיום של העונה שעברה), שיעשו עם עצמם את חשבון הנפש". פ"ת עברה את שלוש קבוצות ליגת העל, בדרך לגמר הגביע ב-13 ביולי - שם הם מחכים למנצחת בין בני יהודה והפועל באר שבע, במשחק החצי השני שיתקיים הערב.

"הסביר לנו שאין להם סיכוי". גיא לוזון (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

"רק מי שלא מכיר אותנו, יכול לחשוב שזו הפתעה", סתר לוזון את הגדרות הסנסציה. "מכבי פ"ת היא קבוצה בריאה, שמתחילת השנה מנצחת את רוב המשחקים בליגה. באנו במומנטום חיובי, ומוכנים. אני גאה שבמחלקת הנוער שלנו, שהעלתה 20 שחקנים תוצרת הארץ, כשמתוכם 14-15 מהמחלקה. אין שום דבר כזה בעולם. יש לי חלום אחד", ראה לוזון רחוק כהרגלו, "לקחת אליפות עם 20 שחקנים תוצרת מכבי פתח תקווה".

האם חש זלזול מכיוון הפועל ת"א? "מי יכול להרשות לעצמו לזלזל בנו?", המשיך בביטחון העצמי הרגיל. "גיא אמר לי לפני המשחק, בבוקר: אין להם שום סיכוי. אנחנו יודעים בדיוק איך ללחוץ אותם, ואיך נכבוש, וככה קרה".

אבל, כהרגלו של אבי לוזון - שובע הוא לא הצד החזק של המשפחה הזו. הם מכוונים רק למטרה אחת: גביע. "יש לנו חודש להתכונן לגמר, גיא יחלק כוחות וכל מעיינינו יהיו רק לגמר הגביע. אני רק מקווה שיתנו לקצת קהל להגיע - אלף, אלפיים, חמשת אלפים, שיוכלו להיכנס. זה יהיה מושלם. האוהדים שלנו ישבו בצפייה מרוכזת, עכשיו הם מחכים לשחקנים". ואם בסתירת הגדרות עסקינן, יש ללוזון עוד מיתוס אחד לנפץ: "אם יהיה קהל בגמר, נוכיח שגם קהל יש למכבי פתח תקווה. בניגוד לכל האגדות".