רגע התקרית בין הבלם למאמן (צילום: ספורט 5)
רגע התקרית בין הבלם למאמן | צילום: ספורט 5
"לוקח את האופי והלחימה". לוי בסיום (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הם נלחמו ממש עד הסוף, אך בסוף נכנעו: מחזיקת הגביע איבדה את התואר שלה. בני יהודה של אלישע לוי, אחרי שהתגברה על נחיתות מספרית של שני שחקנים והגיעה עד הפנדלים, סיימה את דרכה בגביע המדינה, כשנוצחה הערב (רביעי) 6:5 בפנדלים ע"י הפועל באר שבע ומאמנה, ממש עד לא מזמן, יוסי אבוקסיס.

למרות ההרחקה של סגס תאמבי עוד במחצית הראשונה, והשער שספגה מז'וסוואה, הכתומים מהשכונה הצליחו להשוות בתוספת הזמן מפנדל של מתיאה ליואיץ', ולשרוד הארכה וחמש בעיטות מוצלחות - אבל דווקא הקפטן, דן מורי, בעט לשמיים ושלח את האדומה מבירת הנגב למשחק הגמר, ב-13 ביולי.

אבל רגע לפני שהחמיץ וגמר ללוי את הסיכויים לגמר נוסף, מורי והמאמן שלו הגיעו לטונים צורמים: לפני הפנדלים, מורי תועד כשהוא תוקף בחריפות את אלישע לוי, כולל מה שנראה כמו אגרוף. שפטו בעצמכם (הקליפ בווידאו למעלה)

"ברור שהשחקנים מרוסקים", הודה מאמן בני יהודה, אלישע לוי. "הם עשו הכל כדי להגיע למעמד הזה. זה ספורט ובסוף מישהו צריך להפסיד, לצערי הפעם אלה היו אנחנו. אני לוקח מכאן את האופי שהפגנו, ואת הלחימה. מכאן - הלאה".

בתוך הרגשות הסוערים, לוי התפנה גם לנתח את המשחק שהיה: "זה לא היה משחק כדורגל מבחינתנו. בטח אחרי שהרחיקו לנו שחקן, לשחק במינוס של שני שחקנים מול באר שבע זה יותר מדי. עשינו כל מה שצריך - אין לי טענות לשחקנים. כמעט ולא היתה לנו התקפה, אבל ידענו להתנהל נכון, גם בפנדלים עד האחרון. השחקנים שלי נתנו הכל, ואפילו יותר מזה".

ולסיכום באה גם השאלה הבלתי נמנעת: איך זה קרה לו שוב? המאמן שזכה בשתי אליפויות, הגיע לשלב הבתים בליגת האלופות, אימן בנבחרת - אבל עדיין לא הצליח להניף גביע. "ברור שאני חושב על זה", הודה לוי. "אבל גם יורגן קלופ הפסיד בעוד גמר ועוד גמר, ובסוף ניצח. אני תמיד מאמין שזה אפשרי".