(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
ז'וסוואה, הרשים (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
ז'וסוואה, הרשים (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

בעונה הנוכחית להפועל באר שבע לא היו יותר מדי רגעי אושר. אתמול (רביעי) חדר ההלבשה היה שמח במיוחד אחרי הניצחון הדרמטי 5:6 בפנדלים על בני יהודה בדרך לגמר גביע המדינה, כשב-13 ביולי הקבוצה תוכל להניף גביע שני בהיסטוריה, 23 שנים אחרי הגביע הראשון. במועדון גם התייחסו ליריבה שלהם בגמר: "עם כל הכבוד למכבי פתח תקווה, אסור לנו להפסיד גביע לקבוצה מהליגה השנייה".

ב"ש, שהייתה טובה בהרבה מיריבתה, הייתה צריכה לסיים את הסיפור ב-90 דקות, אבל החמצות של בן שהר ואנתוני וארן הובילו לדקות מורטות עצבים, עד שדן מורי בעט את הפנדל שלו לשמיים. בסיום המשחק סיפר יוסי אבוקסיס לשחקנים שגם כשאימן בבני יהודה, מורי בעט את אחד הפנדלים בדיוק לאותו המקום.

לפני המשחק, הגיע איתי בן זאב לבית המלון וביקש מהשחקנים להאמין שאפשר לשחזר את ההיסטוריה. אבוקסיס הסתפק באסיפה טקטית וקליפ שהתחיל בקטע השראתי של מייקל ג'ורדן, המשיך בקליפ שערים של השחקנים שלו, והסתיים בתמונות מהנפת הגביע ב-1997 והשער במספרת של ג'ובאני רוסו.

במשחק עצמו, ז'וסוואה היה שוב מעל כולם. "הוא כוכב כדורגל", אמרו במועדון על הקשר, שהיה השחקן הפעיל והמסוכן ביותר של האדומים מבירת הנגב. הפורטוגלי אגב התנצל בפני רמזי ספורי על עימות מילולי שהתפתח בין השניים, ואף הצהיר שבעונה הבאה ב"ש, למרות התקציב הנמוך יחסית, תהווה יריבה תחרותית.

פריד בזמן בדיקת ה-VAR. אבוקסיס ייענש? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
פריד בזמן בדיקת ה-VAR. אבוקסיס ייענש? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

לואי טאהא עלה למשחק חולה עם דלקת גרון. רופא המועדון העדיף שלא ישחק, כמו גם המנכ"ל אסי רחמים שלחץ, אבל הבלם הוותיק ביקש מאבוקסיס לפתוח בטענה שמשחקים כאלה לא מפספסים. כבר אחרי שריקת הסיום הוא התחיל בטיפול אנטיביוטי ועשוי להחמיץ את המשחק הקרוב בליגה. ניב זריהן, שהתחמם דקות ארוכות ולא נכנס, נראה מדוכדך, ולמרות האכזבה שלא שיחק, ידע לחגוג עם השחקנים את העלייה לגמר. כמו כן, דוד קלטינס יעבור רק ביום ראשון בדיקת אולטרסאונד ויחמיץ את המשחק מול מכבי תל אביב.

בעניין אחר, עו"ד יצחק יונגר, שהגיע למשחק, ייחל בימים הקרובים יחד עם רחמים בשיחות עם השחקנים שטרם קיצצו על מתווה אחר. אנתוני וארן, קייס גאנם, בן ביטון, בן שהר, רמזי ספורי, מרואן קבהא, אורן ביטון, שון גולדברג וארנסטס שטקוס טרם קיצצו והמו"מ מולם לא הולך להיות פשוט.

בנוסף, תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, יצטרך להחליט אם להעמיד את אבוקסיס לדין בעקבות דבריו כנגד השופט יגאל פריד. המאמן, שביקש להתנצל על דבריו בראיון בסיום המשחק, נשמע אומר לעברו של השופט הראשי: "אתה רוצה להיות מושעה לחודש?", זאת בזמן שפריד נקרא למערכת ה-VAR כדי לבטל פנדל ששרק לזכות בני יהודה.