(צילום: דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5
יעזוב את מכבי ת
יעזוב את מכבי ת"א? קנדיל (צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5

היא הגיעה תשושה אחרי המשחק מול שחטאר, התמודדה עם רוטציה רחבה וקיבלה את אחת ההגרלות הקשות שיכלה לקבל בסיבוב ח' של גביע המדינה - אבל כשהולך, אז הולך. מכבי ת"א אמנם לא הבריקה אמש (ראשון) מול ב"ש, אבל השלימה את משימתה והעפילה לשלב הבא - וכתוצאה מכך, פטריק ואן לוון ממשיך לצבור נקודות לקראת העונה הבאה.

מאמן מכבי ת"א ביצע שמונה שינויים מההרכב שפתח מול שחטאר בליגה האירופית, כאשר גם מתן בלטקסה, שלא שיחק כמעט מתחילת השנה, היה חלק מהם. ועדיין, זה לא מנע ממכבי ת"א להשלים ניצחון שני תוך שבועיים על הדרומיים ולעלות שלב. "כרגע הכל הולך לפטריק, אבל כבר כמה חודשים הכל הולך לו. לא צריך להתפלא שהוא חושב שאפשר לנצח את שחטאר בחוץ, הוא שינה מקצועית את המועדון מקצה לקצה", אמרו במכבי.

חוץ מבלטקסה, הצהובים ציינו גם את מאור קנדיל, שמאז חזר מהפציעה ומאז הגעת אנדרה ג'ראלדש, לא מרבה לקבל דקות משחק. למעשה, כלל לא בטוח שקנדיל יישאר במכבי ת"א, למרות המשחק המצוין. למגן אופציה להאריך את ההתקשרות בשנתיים נוספות, אופציה המוערכת בכ-250 אלף דולר לעונה, אך ההערכה היא שמכבי תרצה להיכנס עימו למו"מ מחודש ולא תממש את האופציה. בכך, השחקן יהפוך לחופשי.

ומה בנוגע לדור פרץ? הקשר, שיהפוך לחופשי בקיץ, שומר את הקלפים קרוב לחזה. לאור רצונו לצאת לחו"ל, נראה כי הכיוון די ברור בשלב זה - למרות הרצון של מכבי ת"א לנסות ולהשאירו. בתוך כך, שחקני הקבוצה חגגו לאיתי שכטר יום הולדת בנסיעה חזרה מהמשחק.

"מאחד עד עשר, נהניתי עשרת-אלפים", אמר מתן בלטקסה בסיום. "כיף להיות על הדשא, כיף לשחק, כיף לשחק טוב - ואני מקווה שימשיך ככה. ב"ש קבוצה טובה, היה משחק קשה מאוד, אני גאה בחברים שלי. היה משחק של לחימה, כולם נתנו הכל. כאחד שזכה בגביע, היכולת פחות חשובה - חשוב לנצח ולהכריע כמה שיותר מהר. הפעם עשינו את זה קשה ומתוק".