(צילום: מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
(צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5

מכבי חיפה אמנם הייתה רחוקה משיאה במשחק הגביע הפועל אום אל פאחם מהליגה הלאומית, אבל עשתה את המוטל עליה עם ניצחון 1:2 דרמטי שסידר לה את הכרטיס לשמינית הגמר. החלוץ הגנאי גודסוואי דוניו המשיך בכושר האדיר שלו וכבש משחק שלישי ברציפות. במועדון הביעו אמון בדוניו גם בתקופות הפחות טובות וכעת הם נהנים מביצועיו על כר הדשא.

למגן השמאלי טאלב טוואטחה היה חלק בשער השוויון, כמו גם לרמי גרשון שפתח בהרכב לאחר כשבעה חודשים. ברק בכר יצא להגנתו של טוואטחה כשאמר שעלה לשחק פצוע והוא מעריך אותו על כך. בהיעדרם של דולב חזיזה וצ'ארון שרי, המשחק היה על כתפיו של עומר אצילי שעדיין לא נמצא בשיא כושרו. "הבאנו את אצילי כרכש לעונות הבאות, יש לנו סבלנות", אמרו במועדון.

במכבי חיפה לא חששו לומר בסיום כי החיסורים הורגשו: "חסרונם של חזיזה ושרי הורגש, אבל הצלחנו להגיע למספיק הזדמנויות בכדי להכריע את המשחק לפני דקות הסיום". הירוקים חייכו אחרי הניצחון הדחוק: "אחרי השבוע הזה חשוב היה לנצח, ההכנה לא הייתה אידיאלית. עכשיו צריך להתרכז בליגה". קשר קבוצת הנוער נהוראי יפרח (17) רשם את הופעת הבכורה שלו בבוגרים של מכבי חיפה. מאור לוי רשם בכורה בהרכב הפותח.

לאחר לו"ז צפוף, למכבי חיפה יש שבוע להתכונן למשחק נגד עירוני ק"ש בשבת, כשבפרק הזמן הזה ליריבה יש שני משחקים. בוגדן פלאניץ' שריצה עונש הרחקה ע"י בית הדין יחזור להרכב. ניקיטה רוקאביצה וצ'ארון שרי צפויים לסיים את תקופת הבידוד בסמוך למשחק, אך כרגע הסיכויים שיטלו חלק במשחק אינם גבוהים. בנוסף, רוקאביצה טרם החלים מהפציעה במפשעה.