(צילום: אודי ציטיאט) (צילום: ספורט 5)
(צילום: אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5
ניצח, למרות סגל קצר. סילבס (צילום: אודי ציטיאט) (צילום: ספורט 5)
ניצח, למרות סגל קצר. סילבס (צילום: אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5

זו תקופה לא פשוטה עבור הפועל חיפה, אולי הקשה ביותר שהיתה לה העונה. בשבועות האחרונים, היא התמודדה עם בשורות רעות ממגוון כיוונים: מההרחקות זכר אירועי הדרבי, דרך התפרצות נוספת של קורונה במועדון ועד פציעתו של נס זמיר שגמר את העונה. למרות הכל, הצליחה הקבוצה של חיים סילבס לסיים את השבוע בטעם מתוק, עם העפלה לשלב שמינית גמר גביע המדינה, אחרי שניצחה את בני יהודה אמש (שבת) עם 4:5 בפנדלים.

המאמן הגיע לבלומפילד אמש בסגל חסר במיוחד, ללא חמישה שחקנים חולי קורונה – גיא משפתי, לירן סרדל, סער פדידה, עמית סוארי וגל אראל (שבין כה וכה היה מורחק) כמו גם ניסו קפילוטו ועדן בן בסט, וכן גם ללא נס זמיר הפצוע. למרות הכל ועם ספסל שמורכב ברובו המוחלט משחקני נוער, הצליחו האדומים מהכרמל הצליחו לחזור פעמיים למשחק ורגע לפני תום ההארכה גם להשיג שוויון עם שער גדול של איתי בוגאנים הצעיר.

"צריך לתת את כל הקרדיט לשחקנים שנלחמו 125 דקות", סיפר הבעלים, יואב כץ, "זה היה מותחן כדורגל ישראלי, אבל התוצאה בסוף הייתה טובה ובעיקר צריך לשבח את איתי בוגאנים בן ה-19 שלאחרונה משתלב בבוגרים והיה מצוין".

"יש לנו העונה שתי מטרות", הציב כץ את הכיוון. "להניף את הגביע ולהגיע לפלייאוף העליון. בשביל הגביע עברנו עוד שלב, עד הפלייאוף יש לנו עוד 5 מחזורים בליגה, שאני מקווה שאנחנו נהיה בהם טובים לפחות כמו שהיינו אתמול. הדרך לפלייאוף העליון עוברת דרך בני סכנין בדוחא בשבת. זאת תקופה שדברים לא הולכים לנו בקלות ואנחנו צריכים להתמודד עם המצב הזה עוד כמה משחקים".

"שברנו תקרת זכוכית". קדוש (צילום: אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5

גם השוער, רן קדוש, שהפך לגיבור המשחק לאחר שהדף את הפנדל החמישי של הזהובים שיתף בתחושות: "זה היה מאמץ עילאי של כולם. דיברנו על זה לפני המשחק שכל מי שפותח או יכנס יהיה חייב להביא ערך מוסף ועם כל כך מעט שחקנים בוגרים במשחק הזה עשינו פה משהו שקשה לתאר".

"זאת גאווה גדולה. אני גאה בכל החברים שלי, נלחמנו עד הסוף ולא ויתרנו. הובילו עלינו פעם אחר פעם ועשינו את זה בצורה מדהימה. זה מרגיש כאילו שברנו איזה שהיא תקרת זכוכית עם כל המנחוס והקשיים שעברנו ואני מקווה שזה ייתן לנו ביטחון לקראת המשחק מול סכנין שהוא מלחמת עולם להמשך העונה ואני מאוד מאמין בחברים שלי שנצליח שם".

בשבת, הפועל חיפה תתארח בסכנין ותקבל בחזרה את עדן בן בסט שיחזור לסגל. מנגד, קפילוטו, סרדל, פדידה, אראל ומשפתי ימשיכו להיעדר. נס זמיר צפוי לעבור בעוד כשבועיים את הניתוח לשחזור הרצועה הצולבת ומיד לאחר מכן להמשיך בשיקום.

ולנושא אחר, בהפועל חיפה עדיין שוקלים לערער על החלטות הדיין, ישראל שמעוני, לדחות את בקשתם לניצחון טכני על מכבי חיפה בדרבי. "זה אמנם רעשי רקע ויש דברים אחרים בראש סדר העדיפויות, אבל המילה האחרונה עדיין לא נאמרה בנושא הזה", הסביר כץ.