אבי לוזון ועופר רונן (צילום: עודד קרני, 2 mako)
לוזון. מחפש מחליף | צילום: עודד קרני, 2 mako

יו"ר ההתאחדות אבי לוזון נפגש היום (שישי) עם טל בנין, והציע לו את נבחרת הנערים. ל-ONE נודע שבנין צפוי להיענות בחיוב וביקש זמן לחשוב.

לאחר התפטרותו באופן בלעדי של ברקוביץ' מתפקיד מאמן נבחרת הנערים בספורט 99 בשיתוף ONE, החליט יו"ר ההתאחדות לפנות אל קפטן הנבחרת בעבר, טל בנין. בנין, שהצטרף לצוות האימון של מכבי פ"ת כעוזרו של ניצן שירזי, צפוי לעזוב את הקבוצה.

כזכור, לפני כשבועיים מונה אייל ברקוביץ' למאמן נבחרת נערים א', אך לאחר שהסכים לנהל את בית הספר לכדורגל בנשר, הציב לו אבי לוזון אולטימטום: נבחרת או נשר.

"ערב טוב לאבי לוזון. לפני חצי שנה בערך קיבלת את תפקיד יו"ר ההתאחדות - האיש החזק בכדורגל הישראלי. האיש שעל פיו יישק דבר. אני חושב שעברת כברת דרך ארוכה בשביל להיות ראוי למשרה. אין לי ספק שבחצי שנה שאתה עובד, אתה עושה דברים יפים וטובים", פתח ברקוביץ' את מכתבו לאבי לוזון.

"ברור שיש כאלה שיפרגנו ויש כאלו שיקניטו, הרי שנינו יודעים שלהצלחה יש הרבה אויבים ושונאים. לפני חצי שנה פנית אלי וביקשת שאאמן את נבחרת הנערים, אמרת שאתה רוצה לשנות גישה ולהביא שחקני עבר בכירים. אמרת שאתה רוצה לעשות שינוי ולא להיות פוליטיקאי. כמו שאתה יודע נעניתי להצעה ואמרתי לך שאני גאה להיות מאמן נבחרת, אפילו שזה "רק" נערים".

"התלהבתי כמו ילד, רק חיכיתי לאימון הראשון. לעלות עוד פעם לדשא של ר"ג עם טריינינג של נבחרת ישראל. רק חיכיתי ליום שאהיה שותף שוב למדים הלאומיים. היום בבוקר, אחרי הקפה הראשון, קיבלתי ממך טלפון מבוהל שבו הצבת לי אולטימטום. נבחרת או עבודה במועדון כדורגל נשר, שעוד לא דרכתי שם".

עוד אמר ברקוביץ': "ניסיתי לשכנע אותך שאין שום ניגוד אינטרסים ושהרעים מנסים לפגוע בי. אתה היית בשלך, ואמרתי שאני אחליט עד הערב. אז הגיע הערב והחלטתי. אבל לפני שאגיד מה הוחלט אגיד עוד משפט - אתה יו"ר עם רעיונות נהדרים".

"אתה עושה בעצמך דברים שאחרים לא עשו. אני מאחל לך הרבה הצלחה כי אני מעריך אותך. כשעושים החלטה הולכים, איתה עד הסוף ולא נכנעים לחבורת מתוסכלים שמעולם לא דרכו על הדשא, לנהל לך את ההתאחדות".

"אז כמו שהבנת - אני לא אוהב אולטימטומים, ואני מעדיף לעבור במועדון ספורט נשר ולא בהתאחדות. שיהיה לך בהצלחה".