"לא קיבלתי צ'אנס". אלמוג כהן (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
"לא קיבלתי צ'אנס". אלמוג כהן (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

ניפויו של יוסי בניון סימן את המהפיכה של אלי גוטמן בנבחרת, בעקבות התבוסה 4:0 לרוסיה, אבל בין המנופים היה גם אלמוג כהן, קשרה של נירנברג. בניגוד לבניון ולמנופים אחרים, איתי שכטר וטל בן חיים, כהן משחק דרך קבע בנירנברג ורק במחזור האחרון הוא השלים 90 דקות בבונדסליגה. למרות זאת, הוא נשאר בחוץ ולא ישחק מול לוקסמבורג.

אחרי הניפוי אמש התגובה ממחנה אלמוג כהן לא איחרה לבוא, כאשר המגיב הנזעם היה אביו. "בושה שהוא לא זומן. לאלי גוטמן יש אינטרס עם שחקנים אחרים", אמר האב כשהוא רומז ליחס המועדף שיש לגוטמן כלפי אלה שאימן בהפועל ת"א. הבוקר (ראשון) אלמוג כהן הגיב בעצמו לדברים. "קודם כל, לאבא שלי יש דיעה משלו כמו לכל בנאדם, ולי יש דיעות משלי. מה שאבא שלי אומר זה על דעת עצמו בלבד", אמר הקשר לאתר ערוץ הספורט, "אין לי שום דבר נגד הפועל ת"א, זו קבוצה עם קהל מדהים ויש לי המון חברים שם. אני מאחל להם בהצלחה".

"אני בהלם לגבי זה שלא זומנתי", פנה אלמוג לסוגיית הניפוי, "חשבתי שאמרו שליגיונרים שמשחקים יוזמנו. שיחקתי 90 דקות נגד שטוטגרט ופרייבורג, ולפי מה שנראה לי זה עונה להגדרה של ליגיונר שמשחק. לא קיבלתי צ'אנס אחד רציני בכל הקמפיין. במשחקי האימון מול גרמניה וצ'כיה הייתי פצוע, מול הונגריה נופיתי מהסגל, מול אזרבייג'אן לא פתחתי בהרכב ונגד רוסיה שיחקתי מחצית, כשבהפסקה גוטמן אמר לי אישית שהיתה לי מחצית טובה, אבל הוא רוצה לשחק עם שני חלוצים".

אחרי הטענות וההסברים, לקשר יש גם מסר מרגיע: "אני מכבד כל החלטה של כל מאמן. גם בנירנברג אני עובד קשה מאוד בשביל כל דקת משחק. אני אמשיך לעבוד, מאמין שהכל מלמעלה וכנראה שלא מגיע לי להיות בנבחרת. זה מה שהקדוש ברוך רוצה. ככה גם יהיה לי זמן להיות עם הקבוצה בשבועיים האלה. ברוב הפעמיים שנסעתי לנבחרת איבדתי את מקומי בהרכב, אז זה לטובה שיהיה לי זמן להתרכז בקבוצה שלי ובהצלחה האישית. אני מאחל המון הצלחה לנבחרת כי זו הנבחרת שלנו, של כולנו, שלי, של התקשורת. אז בואו ונתמוך ונהיה מאוחדים. שיהיה בהצלחה".