חגיגות מכוערות: הגזענות שוב זעקה שלושם מגרונותיהם של אוהדי בית"ר ירושלים אחרי הזכייה בגביע המדינה בכדורגל, אבל הפעם הצטרפו אליהם גם חבריהם- חלק משחקני הקבוצה, ובהם גם שחקנים בנבחרת ישראל.

"המשטרה לא תעזור, הלב שלי תמיד יהיה צהוב-שחור", שרו בקולי קולות באיטצדיון טדי בבירה, שם נערכו סמוך לחצות חגיגות הניצחון. אבל מכאן השירים רק הידרדרו. "או הא שונא את כל השאר, או הא טועמה מחבל, או הא שונא את הפועל". וזו היה רק החימום. "אני שונא אותך סלים טועמה אני שונא את כל הערבים", המשיכו האוהדים שלא אפשרו לראש העיר ניר ברקת לברך.

בין השחקנים שתועדו במצלמה משתתפים בשירה המכוערת גם עמית בן-שושן, כוכב בית"ר ושחקן נבחרת ישראל. לצדו שחקנים נוספים בקבוצה.

דרישה: להעמיד לדין את השחקנים

סלים טועמה, שחקנה הערבי של נבחרת ישראל, כבר רגיל לשנאה מצד אוהדי בית"ר. עכשיו הוא גילה שהתופעה התפשטה גם לחבריו בנבחרת. "הפסקתי להתייחס לדברים האלה", אמר טועמה לחדשות 2. "אני כבר יודע מה הסיטואציה, בגלל זה אני לא כזה כועס או משהו".

בעקבות התמונות שנחשפו בחדשות 2, יש כבר מי שדורש להעמיד לדין את השחקנים. הקרן החדשה לישראל, המפעילה את פרויקט "בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים" הביעה זעזוע ומורת רוח מהתנהגות השחקנים והודיע כי תפנה למשטרה.

"אנו רואים באירוע עליית מדרגה מדאיגה, שכן מהיום אף שחקני הקבוצה עצמה, המחוייבים לשמש דוגמה אישית ולהוקיע כל גילוי אלימות והסתה, משלהבים את קהל האוהדים ומנהיגים הסתה גזענית פרועה כלפי מיעוטים", אמרו בקרן. ביום ראשון צפויה הקרן לחשוף דוח על התנהגות אוהדים וקבוצות בעונת האחרונה.